• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova serija T7000

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Ne mozes mi tvrdit da imas, recimo, 500 hektara i da bi te zuljala potrosnja od 2 litre vise na sat. I uzmes si traktor koji malo trosi, ali je neudoban, nema opremu koju ti zelis u njemu, itd, itd... Pazi, ako se bas poklopi da mozes uzet svu opremu kao i kod ostalih traktora, a k tome jos imas manju potrosnju, naravno da ces uzet traktor koji manje trosi.

Po tvom bi onda svi vozili Deutz koji trosi kao upaljac i gotovo.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobro, neču se sada svađati oko potrošnje, nekome je bitna a nekome nije, ali opet mislim da je večini bitna!
 
R

Ratarko

Guest
Do prije godinu dvije sam razmišljao isto kao Bobo i bio sam spreman život dati u obranu svoje teze ali sada odjednom drugačije razmišljam ... Kako se promjenilo moje razmišljanje , pojma nemam , jednostavno je i sada razmišljam kao i ti Mario ... Bitna mi je svaka litra , litra po litra i pun je rezervoar... Naravno da tek sada tako razmišljam kada si mogu priuštiti neki moderni , štedni traktor a prije dok mi je RX bio najbolji na svijetu natezao sam se sa svakim koji bi mi rekao da njegov traktor manje troši od moga ...

Mislim da je razlika u potrošnji puno veča nego Bobo navodi u svom razmišljanju , ne mislim na ovo 2-3-5 litara po satu , to je OK nego na to da mi ne radimo samo tu jednu operaciju oranja godišnje i da samo to množimo sa količinom hektara koje radimo nego su tu i sve druge operacije ( tanjuranje , sjetva , špricanje , transporti raznih vrsta ...) .
Nadam se da če mi moj novi MF trošiti puno manje nego maksimalno izmjerenih 66 litara na hektar oranja sa Fordom , volio bih da bude ok 40 litara na hektar , znači ušteda mi je na 100 hektara oranja 2600 litara goriva , samo na oranju ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tako je, ima više operacija koje se rade godišnje!
Tebi je na 100 hektara ušteda 2600 litara, na 1000 je to 26000 litara, a to je više od 100 000 samo na oranju!
Da nije bitna potrošnja onda nebi radili štedljive motore!
 
B

Bobo

Guest
TO stoji, ratarko, ali kad gledas, i ja sam donekle u pravu...

66litara na hektar ce ti i MF trositi, ako budes orao po losim uvjetima, i tu nista ne mozes, jer se zemlja radit mora...

Tu ja pricam o potrosnji. Svaka cast, isteda od par tisuca litara je ogromna i tu nema govora, ali kad gledas da ja sa 539 mogu jednako njivu poorat kao i sa 549, ali 539 nema kabinu, ni hidro volan... Ne bih na njega plug vise nikad kopcao, iako 549 trosi oko 5-10 litara vise na dan od 539...
 
R

robert

Guest
ratarko,ako uzimas novi traktor,i ako trosi manje od forda trosit ce ti 10-15% manje.nije puno,ali i to je ipak usteda...meni je svaka litra vazna,i proklizavanje i svaka sitnica,jel zelim sto vise prosiriti svoje znanje i po mogučnosti smanjit troskove...zato sam onako detaljno sve ispisao..ratarko koji bi mf uzeo?
 
R

Ratarko

Guest
Pa uzeo sam ga ako bi točno gledali , platio sam predujam prošle godine , traktor je naručen , napravljen i po zadnjim obečanjima treba doči ovaj tjedan u HR - to znači iduči tjedan ako se mene pita jel traljavi su do kraja :(

Radi se o MF 7495 Dyna-VT traktoru .
Evo link na stranicu proizvođača , ima i mali video za pogledati :D

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/D ... e/7400.htm
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
U pravu ste što se potrošnje tiče litra po litra, Bobo ovo sa oranjem što spomonješ nisi mogao ali si ipak preoro, tu si trošio primjera radi 10 lit.goriva a da si orao koji drugi dan kada se moglo trošio bi možda 7ili 8lit. Tu spominjemo potrošnju goriva a ostalo što se troši pri takvim uvjetima rada nitko nije spomenio.
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kako vi, ali ja godisnje potrosim "samo" 1 000 litara, ako i toliko, nikad preko...

Tu se radi kad treba, tu se vozi kad treba i ne treba... Samo upalim traktor i odem se provozat, potrosnja me uopce ne brine ni najmanje...

Traktor je tu da trosi, i da radi.

Ono moje oranje za vocnjak je moralo bit tada, i bez obzira na potrosnju, usparao sam novca i novca... Lik bi mi trazio 6 000Kn za oranje, a ispalo bi isto kao sto sam ja poorao...

Tak da ovo moje (bar sto se mene tice) stoji...
 
R

Ratarko

Guest
Hmmm , ja nisam največi poljoprivrednik u selu a da ne govorim dalje ...
Potrošim 100.000 kn na gorivo godišnje .
 
S

scorpion

Guest
kakav to case imaš roberte kad neče paliti po hladnom?
ja imam mxm i prezadovoljan sam sa njime!bio je neki problem sa paljenjem i ja sam to rekao serviseru onom visokom pa mi je stavi nepovratni ventil prije filtera goriva!sada pali ko mina!!šta god sam mu rekao da mi nije kako treba sve je složio.
 
R

robert

Guest
pali on po hladnom,samo ga trebas prvo zagrijati.kojeg mxm-a imas i odakle si?mozda sam ti vidjao traktor
 
T

tomonh

Guest
Jel ima tko kakvih iskustava sa novom t7000 serijom,zanima me T7050(197)ili T7060 (213)ks. Razlika oko 3oooeura,neznam koji bi bil bolji,sve je isto sam kaj je jači bolje našarafljen na pumpi pa ima više konja. U kombajnu imam takav motor 207ks,dosta je štedljiv.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo od kolege strojčina...:D

dsc0194c.jpg

By claasceltis at 2012-08-11
dsc0196b.jpg

By claasceltis at 2012-08-11
dsc0198bc.jpg

By claasceltis at 2012-08-11
dsc0197copy.jpg

By claasceltis at 2012-08-11
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Taj je bil kod Unicredita.....Trebal je biti isporučen na jednu farmu no ona je bankrotirala i traktor je u međuvremenu završil kod lizinga....

Prvo si kupi poštene zadnje felge i šire gume,ako buš kaj teško vlekel - vjerojatno ih ima v Agriji. Do krčme i po selu budu dobre i ove kaj su gori. Daš još koju kunu njima...

I sad najvažnije pitanje: koga vraga budete vi međimurci delali z tak velikim traktorom? Takvi 2 bi bili dosta za svu zemlju kaj se obrađuje v Međimurju!

Ili je sused kupil veliki traktor pa tvoj mora biti bar za rotirku vekši ;) (e... j***ga... ima ti još vekši NH)

Bolje da si kupil 2 Porschea,jednog za svaki dan a drugi za svetek.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kaj fali tim gumama,meni izgledaju čist dobre za takav traktor,šire?,čemu i zašto?

Pa nije to opet tak veliki traktor,a valjda je bio po "fal" cijeni pa je zato kupljen.
 
Na vrh