• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova serija T7000

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
Još niti ja nisam otkrio :oops:
Nema ih u prodaji.

Mislim da je 185 ks ali nisam siguran da li je to snaga sa power boost-om ili je nominalna snaga u pitanju.

Samo sam htio objaviti par slikica koje se viđaju na evropskim forumima pa da bude i na našem :D
 
R

robert

Guest
taj je sa vario mjenjačem,nominalna snaga dva najjača modela te serije je 170 i 190 ks,kod case ih ta serija je cvx a kod steyra cvt
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav robert

Da li ti to gajiš simpatije prema NH traktorima :D , vidio sam da imaš Case traktor na slikama , ajde pošalji nam slike od svojih traktora da vidim tvoj Case traktor , imaš grupu naši traktori pa ih tamo stavi .
 
R

robert

Guest
Gajim ja simpatije prema suprotnom spolu...he..he.. :D .ma htjeo sam poslat da vidite pravu masinu-rusa,a ne kojekakve stranjske traktore,al nesto nemogu.moram to jos procackat da vidim sta je u pitanju.
-pazi ovo-
balada o rusu mtz-50 super
-dida ga je kupio jos u ono doba,al taj ce traktor i mene otpratit do groba
-rusi stari komunisti bili,pa su rusa izumili,da bi ovladali svijetom njima napravise ih neunistivima
-rus moj stari nikad se ne kvari,samo mjenjač zna da me muči,
kad mu se brzine pomješaju na putu kuči
-za rusa starog hladnoče nema ,zimi pali bez problema,a u dajca kad dodje -2 za glavu tek uhvatim se ja(imo sam neki problema sa alanserom)...he he...jel valja? :)
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , dobra :D
Ako mene pitaš stari rusi su stvarno bili dobri traktori po ondašnjem standardu u HR možda i najbolji . Žalosno je što se nisu previše pomaknuli sa mjesta od onda :(
 
R

robert

Guest
deutz uvjek pali,samo sam ja imao neki problema...rotodrljaču je vukao i ulje iz motora dobro tukao..dimio se,gušio,iz oduska jako pušio...he he..
-case imam 3 god,čim malo zahladni,bez grijača neče palit,a kod niskih temp. treba ga 2 put grijat,a rusinu i po ljeti treba grijat,inače pola komšiluka zavije bjeli i plavi dim,pa susjedi nista ne vide..he he... :D
 
R

robert

Guest
htio sam stavit slike,al nešto ne mogu.sam case je sasvim ok,serviseri su katastrofa,a kod traktora me zivcira pokazivač goriva,ima 10 crtica,i svaka je oko 27 litara,a kad ostanu dvje crtice,onda se upali rezerva,i ostane jos oko 80 litara goriva.to su trebali bolje napravit,i naručio sam mjenjač full-powershift,poluatomatski i automatski.razmak izmedju 12-13 brzine i 14-15 je velik,pa kad njih mjenja,pogotovo dok je traktor hladan jako trza.bas sam juče radio sa njim mislim da mi se i klima ispraznila.što se tiče potrošnje u radovima ne troši puno,jedino kad vučeš prikolice i lagana orudja,jedno oko ti uvjek treba bit na okretajima,inače se počne rasipat sa gorivom.
 
R

robert

Guest
zavisi koja dubina,kultura koji tip tla...recimo sojiste na 30 cm,zahvat 16colax4-35min/jutro,i oko 11litara,kukuruznjak na istoj dubini,ali 15 cola-45min/jutro,oko 17 lit,repiste na istoj dubini i 14cola-55min,oko 20lit,u tezim uvjetima dodaj svuda 2-3 litre,a na oranju od 25cm,oduzmi 3-4litre,to je izracunato na malim parcelama,mislim da na velikim tablama potrosnja ide dole za nekih 15%,najteze uvjete sam imao prije 2 tjedna,orao sam parcelu,koja nije orana 2 godine,samo plitko tanjurano,tu sam maximalno uspio 22litre potrosit,i to mi je rekord po jutru i oko sat i 5 min/jutro,ali sam imao proklizavanja izmedju 16 i 20%,a tada se skoro i ne isplati orati.
 
B

Bobo

Guest
A sto vi racunate kojesta...

Ja nemam pojma koliko mi traktor trosi na jutro, jer kad idem radit idem trosit gorivo. A sad ako proklizuje on ili ne ja svakako orem, necu otic kuci pa cekat tjedan dana dok se uvjeti ne promijene. Uopce me ne bi ni brinulo koliki mi je zahvat pluga, jer orem koliko traktor moze vuc. Kad sam za vocnjak orao sa 16" plugom, bio je nastiman an 14" jer je gornji sloj zemlje bio vlazan i traktor nije mogao vuci. A poorat se moralo...

Ako se mene pita, tu je previse filozofije, a ako se radi, onda se radi, pa koliko god da trosio...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zanima me koliko troši na sat?

Bobo, tebe ne zanima koliko troši tvoj traktor, ali ako netko kupuje nov traktor onda ga zanima njegova potrošnja!
 
B

Bobo

Guest
Kao sto sam rekao, kad kupujem traktor gledam d aradi svoj posao, oce li to biti 10 ili 12 litara na sat, me ni najmanje ne dira...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tebe ne dira jer imaš malo zemlje!
Ako netko ima 1000 hektara, i da uštedi 10 litara na hektar je 40 000 kn!
 
B

Bobo

Guest
Nisam rekao 10 litara ne hektar, pobogu! Citaj malo...

Litra-dve-pet na sat ni meni ni nikome ne znaci NISTA...

Ako radis danas 12 sati to je 250Kn, ako je potrosnja 5 litara veca od neke normalne. 250 kn na dan je zanemarivo kad radis 1 000hektara, vjeruj mi.

Sto bi onda ameri trebali rec kad im traktor u 16 sati popije 1100 ili 1 000litara... bas njega boli briga za potrosnju, kad ima njivu ko cijel slavonija...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Amera boli briga, jer kad njima nestane goriva osvoje novu zemlju!

Europljanima je bitna potrošnja!
 
Na vrh