• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova vlada

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prošla vlada je omogućila izgradnju sistema navodnjavanja u Međimurju. Planovi su bili veeeeliki - od Drave prema gornjem Međimurju prokopati kanale, napraviti prepumpne stanice i kroz polja distribuirati vodu, sve tamo do Mure.
Čovječe!!!!!!!! Pa jesu li oni uopće se zapitali želi li Marko Marković tu vodu za svoju poarcelu? Ima li taj Marko sistem za navodnjavanje, sadi li on kulturu koju treba navodnjavati? Kome će oni takvom invasticijom pomoći? Hoće li oteti zemlju vlasniku uz čiju parcelu kanal prolazi a on tu vodu iz kanala ne želi koristiti i dati je nekome drugome?

E,baš to nesretno navodnjavanje mene zanima,kao nekog tko navodnjava svoje površine i donekle je upoznat s problematikom.
Na primjer,gledam oko sebe kad se vozim po poljima u mom kraju,i vidim da je 99.9% površine pod ratarskim kulturama,koje je neisplativo navodnjavati,i nikome navodnjavanje za to ne treba. Kopanje kanala ili izgradnja cjevovoda je multimilijunska investicija,i makar su nam Drava i akumulacijsko jezero blizu,mislim da nema svrhe uopće išta pokušavati. Nego,neka oni meni,i ostatku nas od tih 0.1% malo pomognu kad treba kupiti pumpu i zabiti cijevi,nabaviti rolomat ili alkatene,i to je to. Sljedećih dvadeset godina mi više ništa ne treba,a ne da još pokušavaju naplatiti tu vodu koju propustim kroz 300 metara cijevi i čistu vraćam natrag u zemlju.
Takva situacija je i u ostatku Hrvatske,osim onih nekoliko područja gdje se na malom prostoru puno ljudi bavi granom proizvodnje koja zahtjeva navodnjavanje,ali mislim da je i tamo jeftinije i efikasnije pomoći svakom pojedincu,a ne raditi neki megaprojekt.
Spominju navodnjavanje Slavonije,a meni se koža ježi.
Tko će tamo navodnjavati,i što?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kad smo već kod navodnjavanja.
Kod mene u selu je sagrađena akumulacija od milijun kubika za 40 000 000 kuna i to prije 8 godina. Do dana danasnjeg ni kapi vode nije poteklo prema cjevovodu koji obuhvaća 500 ha čisto ratarskih kultura. Osim kada je puknula brana nadomak sela. Sreća je jedino što nije ni trećina vode bilo u jezeru.
E da. Samo jezero se nalazi ni kilometar od dunava. Druge najveće i najvodonosnije rijeke u europi.
Dok se takve stvari budu radile nema nam boljitka. Selo je pusto, a s tim novcima se mogla zaposlit sva mladež, da danas sutra netko i ostane ovdje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Gadafi uspio navodnjavati pustinju pa ga linčovaše , možda zbog toga niko ne smije da se odluči na billo kakav uspješan projekat navodljavanja da nebi završio isto.
Možda samo lupetam ......
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,351
Na ovu temu, ovaj odgovor mi nekako najbolji!!!:icon_fU:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=qd7Y9q9fAqU[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh