• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nove gume za osobno v. - gdje je najjeftinije?

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
TEhnički si neispravan. Nema tolerancije.

I bliža je dimenzija 185/65-15....


BTW ako netko ne zna, više nije potrebno radit atest za druge dimenzije tj radi se nešto slično kao atest odnosno mini atest.
Mogu se upisati bilo koja dimenzija za koju imaš potrvdu proizvođaća ( servisa )( trošak cca 100kn) ili platiti cca 300kn za taj mini atest i upisat bilo koju REALNU dimenziju guma, da sad se i felge kontroliraju. Jeftine kopije Alu felgi uskoro neće proći tehnički ukoliko nemaju TUV odnosno upisanu onu E oznaku......

Neki dan mi nisu htjeli upisat centimetar uzu gumu iako smo prije zamjene zvali na tehnicki sto su potvrdili da bez problema ide.
Radi se o passatu i 225/45r17 umjesto 235.
Toliko o dosljednosti tehnickih stanica :icon_eyes:

To isto sam i ja pitao neki dan, jedina je razlika šta bi ja upisal za dimenziju širu gumu. Umjesto 155 išla bi gore 165 guma i vele da nema problema. Sad je uskoro tehnički na autu i kažu da će tada upisat tu dimenziju guma samo ako je namontirana na auto. Jedino ako mjenjam colažu (npr. umjesto 13" da stavim 14") moraju zvat CVH i tražit od njih odobrenje. Za 20-tak dana ću vidjet jel ta priča drži vodu.

Evo da vam ja kažem svježe informacije sa tehničkog od jučer,pitao da bi stavio na Corsu 175/65 R14,imao 165-13.I sad čovjek meni kaže da mora prvo provjeriti u bazu podataka jel ide ta dimenzija ali kako sam imao kod sebe opelovu knjigu pokazao sam mu u teh. uputstvima koje su gume tvornička preporuka za moj motor.On je rekao da može ali si je još kopirao stranicu.
I još nešto,na tehničkom je upis besplatan a van tehničkog je oko 120 kuna.
Mane,ne mora biti guma namontirana,meni je upisao jer sam rekao da ih tek idem kupiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Eto vidiš, svatko drugačije priča. Meni je rekao da moram gume namontirat i da će ih bez problema upisat. Bio sam u D.Resi na tehničkom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
meni je išao u susret da ne moram ponovo dolaziti i plaćat,pošto sam njihov osiguranik.
a možda su pomogle sjedalice straga,vidio čovjek da sam ozbiljni obiteljski čovijek..:(angel):
meni su na ilovcu u eurohercu dosta ljubazni,ovi dugareški su nekak prepotentni.
čak razmišljam da i sa tomosom tamo otiđem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh