• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

R

Ratarko

Guest
Lateran d.o.o. i plug Vogel & Not tri brazde 12 cola .
Cijenu pitaj telefonom .

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Imas u Pozegi u Agronomu u Zagrebackoj jedno 6-7 vogel&noot plugova, ni jedan nije okretni, i ima jedan s resetkastim daskama...
 
K

krx pozega

Guest
Vuče on bez ikakvih problema trobrazni 14colni u mojoj zemlji...umalo kupim na sajmu tog vogela jer išao sam i na novi priključak al čovječe za 55000 kuna takvog malog okretača mi je malo puno skupo..i znaš da mi nisu baš neki ,imam dojam da bi one lemeše podero za jednu sezonu...e i dođe onaj mf bača tamo i počne doslovno napadat da ga uzmem a ja puko i velim ma povarit ču ga za te pare..ti iz vogela su isto neki petljaroši
 
B

Bobo

Guest
Koliko je KS traktor? Ima covjek MF 4255 (95 KS) i s njim vuce 3x14" plug bez ikakvih problema. On najdublje ore 30cm duboko.
 
K

krx pozega

Guest
Hvala na čestitkama...baš toliko konja ima to ti je ubiti "isti" traktor samo nova serija..ma znam da vuče bez problema,malo je pitanje kako bi se ponašao sa okretačom zbog težine prvenstveno traktora a ne jačine hidraulika..ma okretač iz razloga što imam dosta "valovite"zemlje pa mi jarci samo odmagaju a i s godinama bi ju izravnao..siguran sam da znaš o čemu pričam jer gore kod tebe je pogotovo potreba u brdovitom..
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja jos kod privatnika nisam vidio plug okretac... Samo kad kombinat dodje u Oljase orati, drugi nitko...

Svi ovdje imaju obicne plugove, i najveci je OLT 4x16" i ursus od 160KS ga vuce, svi ostali imaju traktore od oko 120KS i oni rade sa 3x16" ili sa 3x14".

Mislim da cak ni Mavrovic nema okretac, no nisam siguran...


Ovaj sto kod mene ima MF-a sad je nedavno nabavio utege za njega i kaze da je traktoru puno lakse orati, kad i prednji tockovi grabe punom parom, no i prije je orao baz nekih vecih poteskoca.
 
B

banijac

Guest
ja sam si gledo ovog...da čujem mišljenja...podešava se od 12-16 cola...18.900 kn

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Zavisi kakvu zemlju imas, ja znam da kod mene plug s resetkastim dasjama ne bi orao, nego bi samo brnao kakvu zemlju imam...

Vise mi se nekako svidja onaj s punim daskama sto se nazire u pozadini...


Je li to cijena s brazdnim tockom, ili bez njega, jer kad sam ovdje gledao V&N plugove, tocak se nadoplacivao. MASNO...
 
B

banijac

Guest
Kod mene je zemlja lagana...sve je uz kupu...tak da mislim da bi bio dobar...al budem još vidio.....e sad ne znam dal je cijena sa točkom il bez...
 
B

Bobo

Guest
Dobro se za tocak raspitaj, jer samo je na najjeftinijim plugovima sve uracunato...

Jer se cak i crtalo nadoplacuje kod nekih... Znam da sam na guzicu pao kad sam cijenu tocka procitao, i onda sam reko da kupujem takav plug, da bi tocak napravio od neke stare auto felge, prije nego im davao tolike pare za obicni, jadni tocak...
 
K

krx pozega

Guest
E takav bih ja samo okretač..puno mi je lakši zbog takvih dasaka a zemlja mi nije tako rahla..ma riješio bih ja sebi polovni puno bollji od toga vogela samo što moramo iči na novo pogotovo sad kad sam uzeo novi traktor jer mogu dobiti 25% kapitalnog od ukupnog kredita(traktor+plug)
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Hvala na čestitkama...baš toliko konja ima to ti je ubiti "isti" traktor samo nova serija..ma znam da vuče bez problema,malo je pitanje kako bi se ponašao sa okretačom zbog težine prvenstveno traktora a ne jačine hidraulika..ma okretač iz razloga što imam dosta "valovite"zemlje pa mi jarci samo odmagaju a i s godinama bi ju izravnao..siguran sam da znaš o čemu pričam jer gore kod tebe je pogotovo potreba u brdovitom..

Pa kad kazes da je kod mene potrebno prekretacem orati zbog grbavih njiva... Bar sam ja tako skuzio.

Zato kazem da kod nikoga nisam prekretac vidio, a stvarno ima njiva svakakvih, od ravnih, do najgrbavijih, kako kod koga...
 
K

krx pozega

Guest
Ma ne izmišljam ti ja toplu vodu čovječe...znači imaš recimo hektar zemlje u komadu i kroz sredinu jarak(koji ti netreba a sa desne i lijeve strane bent i oreš okretačem gobinama u smjeru da za oravaš ili oreš prema jarku te dobiješ ravnu plohu..to je meni potreba zbog moje zemlje(imam dosta zemlje koja je nekad bila šuma tj prokrčivo sam), a ne klasična upotreba pluga okkretača za kojeg uglavnom znamo koje su mu prednosti
 
B

Bobo

Guest
Cek, kasno je a i ja lagano gubim koncentraciju...

Uglavnom, okretac ti treba da nemas jarka na njivi? Pa to i je svrha takvog pluga, da se njiva izravna, a ne da imas jarak po njoj...

Ako sam opet krivo shvatio, cekaj jutro, da se naspavam, pa cemo pricati ;)

Nisam ni rekao da izmisljas toplu vodu, samo kazem da to kod nas nije praksa kupovati...

A svakako okretac ima bezbroj prednosti nad obicnim plugom. I ja bih prije uzeo 2-brazni prekretac, nego 3-brazni obicni plug...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Banijac, takav plug ima moj šogor, ovaj na slici, i kad on poore, zemlja
izgleda kao jednom potanjurana, super.
 
P

pyrc

Guest
Ja imam 2-brazni prekretac i sam vrlo zadovoljan s njim.A firma je neka italijanska.
 
B

banijac

Guest
Znači dobar je...sa kojim ga traktorom vuče?

pitanje je za robija
 
Na vrh