• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi URSUS

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
pa neznam trebalo bi ic
mozda i kod vas otvore prestavnistvo ursusa ko ce ga znat.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa neznam trebalo bi ic
mozda i kod vas otvore prestavnistvo ursusa ko ce ga znat.......

Pa imamo mi predstavništvo. Danijel d.o.o.:roll:
 
L

ler

Guest
Nekada je bila poljoopskrba glavni uvoznik za ursusa koliko se sjećam .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ljudi iz vlastitog iskustva savjetujem,zaobilazite u velikom luku te Ursus-e . Ako netko želi više neka se javi na pp. ili da ovdje napišem sve to,a ima jako puno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma napiši javno, nek se zna!!!

El imaš još onog 5314??
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
pa ako imate predstavnistvo normalno da ce bit i kod vas

pisi javno nek se zna ovo je forum....
 

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
Ljudi iz vlastitog iskustva savjetujem,zaobilazite u velikom luku te Ursus-e . Ako netko želi više neka se javi na pp. ili da ovdje napišem sve to,a ima jako puno.

piši piši zvona i mene zanima
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ajde idem napisati sve što je bilo,uglavnom ne sjećam se više redosljeda kvarova. Kako ima onih dobri koji je malo,prvo ćemo napisati dobre osobine. Radilo se o URSUS 5314, 71,2ks, 4WD, udobna i komforna kabina,grijanje-hlađenje. Motor je također kao i ovdje perkins ili kopija, sada više nije bitno.Uglavnom za motor sve riječi hvale kao i za sve ostalo,mjenjač,hidraulik.... Uglavnom traktor je 60-70% bio neki MF. Kada si ga uprego u priključak odgovarajućih dimenzija,potrošnja je bila zanemariva. Rezervar je 80lit. sa tim rezervarom tabla od 15ha je potanjurana 2x sa OLT TOF 33 sa time da od kuće do njive ima 10tak km( možda i nešto više ) sa tih 80lit u najtežem oranju sa V&N 3x12 preorano je 6-7kj sa vožnjom.Uglavnom to su bile dobre stvari na njemu. U to vrijeme na užem i širem području bilo je takva 2-3 traktora,svaki je bio drugačiji a iste serije.Ovo se odnosi na one loše osobine,svaki je imao drugačije mane i kvarove.
Uglavnom išlo je ,, laufanje ,, razrađivanje motora do 100rs,kada je prošao 50rs polako je kretao u laganije poslove i drljao je drljačom od 4m. Tokom takvog jednog posla odjednom hidraulik više nije htjeo dizati poluge,jbg posla puno a on neće.Ajde odvezemo ga u ovlašteni servis ( nekadašnji PIK Đakovo i njihova ,, mašinska ,, PIK je imao dosta traktora URSUS u svom voznom parku te su bili i ovlašteni za servise.) Dobro traktor je tamo prove skoro mjesec dana,osim skinutog desnog točka i promjene filtera hidraulika,ništa drugo.No hidraulik ni dalje ne funkcionira,više ne znaju što bi i šta bi.Traktor je umalo otišao nazad u PMT kao reklamacija i trebao je doči drugi,posla preko glave a on stoji.Ujak je inače bio vlasnik traktora i kod svakog dolaska u servis i nerješenja problema,bilo je spomena svih svetaca i nesvetaca,poljskih inžinjera,majstora i njihove uže i šire rodbine.Traktor nema još 100rs a stoji mjesec dana.Dolazi neki stari majstor i zaviti u kabinu i pogleda polugice što dižu hidraulik i nešto vidi. Pukao je štift nekih 2cm dužine i nekoliko mm debljine. Napokon traktor je ,, popravljen ,, to se još jednom dogodilo i to smo rješili sami. Svi ostali kvarovi bili su poslje garancije. Dimio je kao lokomotiva išao pod teretom ili ne,on je dimio. U žetvi u transportu crkne u brdu sa 15t pšenice,uf . Crijevo goriva koje ide iz rezervara do taložne čašice, inače tanko ko slamčica za sok puna pucvale. Odakle pucvala u rezervaru?! Prozračimo namjestimo krenem nekih 100m opet crkne,ajde ponovo sve skidaj- bacaj , u trgovinu po nove i sigurno kvalitetnije od ovih tvorničkih.Cijelo posljepodne smo se zajebavali pored ceste dok nismo to sve složili. Taložna čašica ogromnih dimenzija pod obavezno ispod nosača curi i slini,ne pomaže ni česta promjena brtve. Privremeno rješenje silikon pa dokle ide,kad procuri opet silikom. Zbog toga je jedan anlaser vrisnio. Dolazi jesen,malo zahladilo,nema ni minusa.Ujutro treba na oranje a on samo mumlja ko medo iz brloga,ne želi da upali.Dimi iz auspuha ali nikako da ,, opali ,, . Ajde opet možda je ,, original ,, poljski akumulator oslabio ili več šta. Pali IMT 539 koji je već punoljetni momak upali ko mina i ,šlepanje Ursus.a da upali. Zadatak izvršen i cjeli dan se ore,navečer akumulator na punjenje cjelu noć,ujutro ista priča.Upali nakon pola sata verglanja,nema onog na zub. Inače uz svaki takvi kvar ide i išlo je spominjanje cijelog neba i okolice,raznih svetaca i bogova,kao i poljskih inžinjera,tehnologa,majstora,direktora tvornice te njihove uže i šire rodbine. Kupuje se novi akumulator veće amperaže od potrebnih i dalje je isto.Na proljeće skida se pumpa i nosi kod majstora da vidi pumpu,dizne , ako je potrebno sredi paljenje i to što dimi. Majstor sve pregledava i ništa nije potrebno raditi,sve je kako i treba biti. E sada ga j........... zašto je to sve tako kako je.Idemo dalje uz hrpu potrošenih živaca. Jedna jesen oranje i špera se isključi kao i inače dodirom kočnice ili kvačila,kad izlazkom iz brazde lomljava.Bočne strane otišle u ................. , Dovućeno kući i to je promjenjeno sve novo. Svi dodatni raznorazni nosači na motoru i dalje,pucale su kao staklo. Na nosaču alternatora i kompresora je sve smontirano na jedno,taj je pucao xy puta. Zavrivalo se to i rađena pojačanja ali dalje pukne.Podmazivanje prednje vuče, pod obavezno mora biti dvojica. Svi šarafi colovni,ono što dobiješ alata uz traktor koji su colovni je kao od lima,sve se isavijalo,popucalo. Rezervni djelovi katastrofa,uopće ih nema u trgovinama sa traktorskim djelovima,za sve URSUS-e ima ali za ovu kombinaciju MF-URSUS nema. Razni prekidači također nakon nekog vremena rada se rastope,zamjena je bila neki prekidači za Z-101. Nakon određenog vremena odlazak motoriča ventilatora grijanja i hlađenja u kabini,pucanja plastičnih šarki na bočnim prozorima.Nosači prednjih blatobrana sami od sebe su otpadali. Sve ono što su radili poljaci sami je jako nekvalitetno i loše napravljeno. Često sam bio svjedok legendarne izjave ujaka,, Samo da dobijem neke novce,pa da ga odvezem u Nabrđe ( vojni poligon u blizini ) da ga miniram ili da posluži kao meta za topništvo,ali da ja prvi ispali granatu na njega,, Znam da mu je oduzeo dosta živaca i godina života od tog traktora. Da je znao to što se događalo radije bi kupio i 30god starog nekog JD ili .....nego opet novog Ursusa. Usput vidim cjena mu je odlična. Prodavao ga je dosta dugo i na kraju je otišao iz avlije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Auuuu..a ja se zagrijao za jednog 4514.....sad sam se oladio....!
 
N

Nevjernik

Guest
Izgleda da oni rade samo na oko lijepo .
I prije su se ursusi dosta kvarili.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ma neee....
imao jedan pokojni tu iz sela ursusa c-360 i radio s njim zemlju godinama i znao se kvariti, pa prodo zemlju i iso s njim samo u birtiju i nazad doma i nikad mu se vise nije kvario! :(rofl):

živa istina!

e da, a i zna se nekad naletit na pilu ili na kršinu, kako kad...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
u tom je poanta... kako radis s traktorom, takav ce biti... netko bi i tenk pokido i cudio bi se kako ti i rekao bi da nevalja, a drugi bi pak radio mozda godinama s njim bez problema! :icon_e_biggrin:

a i ono "nesto mi klepece na traktoru, al nema veze, ide on" pa na kraju od jednog lezaja za 50 kuna nastane kvar za 5000 kuna, tako da ja vjerujem u sistem "kako se ponasas prema traktoru, tako ce te i sluziti" :(nod):
 
N

Nevjernik

Guest
Ima nešto i u kvaliteti...
Lijepo izgledaju a sad cijena je po meni jako puno pretjerana za te novce mislim da kupiš bolji stroj.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Ima nešto i u kvaliteti...
Lijepo izgledaju a sad cijena je po meni jako puno pretjerana za te novce mislim da kupiš bolji stroj.

ima, ima...

ali da je cijena maloc visoka, je... mislim da bi trebala biti daleko niza, barem dok se ne pokaze da vrijedi puno vise! :(handshake):
 

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
evo dragi kolege forumasi da javim da ursus nastupa sa tri modela u gudovcu novi 5044- 50 ks, 11024 -110ks 14034-140ks,ja na zalost nemogu iduci vikend do gudovca ,pa vi koji idete kolege molil bi vas da dost poslikate ,, a pogotovo ovaj manji 5044
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Ursus 4514

Bok svima
Vidim pise se o svim mogucim ursusima :lol:
Ali mene se ovaj dojmio.
Imali itko ovu pilu?
Ako ima koje su mane,prednosti?
Hvala.:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh