• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obična "domaća" selska kokoš

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Rolebar,
imal sam 8 kom mladih, 4 kokota i 4 kokice. 2 kokota (koje je žena najlakše uhvatila) više nisu među živima.
Lišće držim u vrečama bombajkama (kao jumbo vreča).
Hvala kaj si me podsjetil da nazubljam vreču novog lišća. :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo me sa sajma. Decki dragi ono kaj mi trazimo nema ni u tragovima. Niti jedna , nula, domaca selska kokos. Sve same nahvaljene nesilice ove i one vrste ali domace ni za vidit. Na kraju sam opet uzel dvije harco i zbog njih vrecu smjese. Sad ih ove stare nateravaju tak da su jadne obe snele jajca po podu u trku. Eto i da ja velim da nesu kod mene.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
55 kuna. Moja je teorija bila da imam vise rasa jer sam racunao da ako jedne prestanu ipak ce druge nest. Medjutim pogresna teorija. Danas tri komada.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ides na bolje 😜 zasto nisi probao s leghornom? Jako dobra nesilica a mala kokos
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nema ih za kupiti a i ove koje se nude su dosta skupe. Mene osobno ne smeta ako bi bila ljuska bijela. Ovi koji prodaju po sajmu nesilice neznaju kud bi s jajima. Ispod kokosi u kavezims sve frca od snesenih. Trgovac mi je rekao da nek ne petljam sa hranom nego samo kupim smjesu za nesilice i da je to tajna uspjeha. Sad sam uz moju hranu stavio i u posudu ciste smjesu za nesilice pa nek jedu sta hoce. Inace imam jos tri stare za rijesiti i sest komda mladih . Sad dal budu prenjele sve do jeseni ili tek na proljece to je pitanje. U svakom slucaju imaju sve uvjete. Evo vec sam im nakosio pune tacke.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Neće smjesa u moju butigu. Takva jajca si mogu kupiti u dućanu. Koliko se znese od 12 kokica, za nas je uglavnom dosta. Ponekad i preveč, a kad nema onda su, jedno kratko vrijeme, dobra i ona iz dućana. Na sreću, već sam zaboravil kad sam zadnji put jel kupljena.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Smjese dajem najvise 1/4, ali nece im nista biti od ciste smjese jer je to prilagodeno za njih kao optimalno
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Ima razlike između smjese i koncentrata....smjesa je gotov proizvod i daje se direktno za hranjenje, a koncentrat se mješa u hranu (ko i sok "delanec" staviš malo i nadoliješ vode)
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Da.. smjesa je ono što je već izbalansirano a koncentrat su mislim samo proteini koji se mijesaju u omjeru povoljnom za koke
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A onda u redu nisam to znao ja sam mislio da je isto kao i sa tovnom peradi da ima samo onaj koji se miješa
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I za tovne postoji gotova smjesa, ali je prehrana s njom vjerojatno skuplja pa se koristi koncentrat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pitaj tam gdje kupuješ smjesu ili u nekoj drugoj poljoljekarni.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Ko proizvodi smjesu uglavnom proizvodi i koncentrat, tak da dućan može naručiti jedno i drugo, naravno ako želi
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moje new hampshire kokoši pronijele prije koji tjedan. Zasad nose ko lude, nema dana a da nema 6,7,8,9 i maksimalno prekjučer 10 jaja od njih 14 blizanki...
IMG_20191102_111350.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Super nemoj nista mjenjati. Sa cim ih hranis, vidim da nemaju nist pred sobom. Kod mene danas od osam 8 tri komada a jucer rekordna cetri. Evo sad su dobili sa livade na cistom proplanku punu vrecu birane trave , ja bi ju jeo.
 
Na vrh