• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

objekt šupe

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kao što i naslov govori. morao bi napraviti objekt šupe 20x20 metara s 4 ulaza da mogu staviti sve strojeve u nju.
zanima me da li je netko to radio več i koliko ga je od prilike koštalo temelji drenaža i šupa cijela montažna drvena ili postoji još koja jeftinija solucija. ali cijela mora biti zatvorena. ljudi pomagajte hitno je. imam samo mjesec dva da ju napravim inače su strojevi vani svi do jednoga. :( :( :(
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Zabuši rupe cca 60cm u zemlju, unutra betom i vinkle za koje ćeš šafafat drvene stupove, raspon nemoj radit veći od 5m između stupova jer se hoće sljegat grede od svoje težine. Na krov staviš lim koji je lagani i prihvatljiv cijenom. Za zidove možep stavit isto lim ili daske. kostur napravi od drveta. Mislim da ti to najjeftinija solucija jer metalne konstrukcije su skupe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
20x20m :shock: ? -to je spremište za šlepere ili poljoprivredne strojeve
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
tak sam nešto i imao u planu da bi se zavrtalo u zemlju i izbetonirali blokovi koji držali stupovi. sam pod nebi betonirao ostalo bi na zemlji evntulano bi nasipao malo šljunka za prvu ruku a kasnije nasipao beton. jer baš financije nečeju podnjeti :oops: .

da objekt bi trebao biti 20x20 tj. 400 kvadrata a toliko i mogu veliko raditi bez da vadim građevnu jer je montažno. pa su mi preporučili da neka nejdem na soluciju 20x20 nego 20x18 što iznosi 360 kvadrata. malo če biti na knap ali se nadam dovoljno veliko.
da potreban mi je veliki prostor jer imam jako puno strojeva a i moram suhe rolo bale spremiti nekud pa tak da če mi i ovak biti malo na knap s tim svime :)
20 bi bila u dužinu i 18 u širinu visine od grede 4.5 metara s 3 ulaza po malo više od 5 metara.
ja se nadam da se grede nečeju savijati jer če kompletna konstrukcija (ono glavnije) biti povezano željeznim španerima koji se budeju dali zatezati tak da i oni trpe neku sile da ne ovisi sve na gredama krov če biti u A jer onak pod jednu stranu je prevelika površina pa za vrijeme zime i snjega bi sve moglo propasti pa če se to stvaljati u sredinu na špicu.
za pokrivanje krova sam mislio staviti one valovite ploče koje se vidim daju dosta povoljno kupiti po oglasima. uzeo bih oko 400 komada da mi ostane za rezervu i eventualno neku sitniju šupicu u sklopu ove za drva.
za prvu rurku ako nebih mogao stitči ju cijelu oklopiti bi stavio bale i najlon i spasio sam stvar na neko vrijeme dok se to ne završi.

što vi mislite da li je to dobra ideja takvu šupu napraviti.
imam par mjeseci da ju napravim jer nemam kud s strojevima a ako ih ostavim na otvorenom mislim da če susjedi imat što nositi :?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Nisi napisao dali želiš toliki prostor bez stupova u sredini, ili sa stupovima?
Sa čelikom možeš i jedno i drugo, a s drvetom je teško napraviti raspone veće od 6m u vlastitoj režiji, da ne plaćaš neku firmu.
Kolko će te koštati, to ti nemogu reći jer nisam nikad gradio, al mogu pomoći oko oblika konstrukcije.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa odlučio bi se na drvenu građu s stupovima u sredini da su 3 ulaza jer željezno me dođe jako puno skuplje.
znači 3 ulaza da mi jesu i da u sredini drže između srednjeg ulaza stupovi ako me razumiješ.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Pitanje!
Što ti znači da ne trebaš građevnu za montažnu drvenu konstrukciju?
Mene moji u Zaprešiću uvjeravaju da ne možeš napraviti niti drveni zahod bez dozvole?
Jel imaš neki papir za to ili znaš gdje to piše?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
400 kvadrata možeš raditi bez građevne s tim da nemaš ništa betonirano. barem tako rečeno kod mene. išao sam pitat na opčinu i rekli su da mogu raditi montažno s tim da ništa ne betoniram. samo montažno sve može biti.
ja sam se odlučio na 360 kvadrata. ali pošto mi je to iza kuče na glavnoj cesti zatražio sam građevnu dozvolu jer su se zahtjevi predavali a tog je iza mene oko 2 rali. i neču graditi dok ne dobim građevnu. jer se sad čestica vodi pod livadu. i sad 2 mjeseca dok dobim papir da li s mijem graditi ili ne vidit čemo. ali je rečeno da montažno može biti napravljeno i bez ako je u građevnoj zoni i bez papira. jedino ako mislim nešto betonirat onda ju moram izvaditi.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
ja nebi išal u tako veliki objekat i investiciju bez papira tko zna što če nam evropa još donest .jesi razmišljao o onim limenim hangarima američkog tipa čini mi se da su praktični i cjenovno dostupni.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
cjenovno su preskupi. barem one koje sam ja gledao a i nisu mi praktični za parkirati strojeve jer kombajn mi je previsok i uz rub mi nemože stati i tu nastaju problemi a oni koji su povišeni koštaju kao da su pozlačeni. to je bila prva solucija ali cjenovno preskupo za moj đep.
ma i aj sam malo u dilemi bi gradil ili nebi bez dozvole. ali prije se vade papiri i da se ja osiguram onda če krenuti radovi a ja se nadam uskoro pošto savki je**** dan letim s papirima od opčine do suda do geodeta i ostatka vezanog uiz gradnju, pa se nadam da če iz svega se uspjet riješiti nekaj.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Kako nepareduje gradnja, jeste počeli sa gradnjom?
Nije mi baš jasno, rekao si da sređuješ papire za gradnju.
S obzirom da se inače bavim građevimo, za dobiti dozvolu (ili po novome rješenje o gradnji) moraš imati Projekt za objekt, nemožeš dobit dozvolu bez projekta.

Rekao si da planiraš raditi od drveta? Imaš svoje drvo (iz svoje šume) ili kupuješ gotove grede?

Neznam gdje živiš, ali mislim da bi se isplatilo pogledati po metalnim otpadima, možda bi povoljno mogao naći čeličnih profila ili cijevi koje bi se dale iskoristiti za konstrukciju. (ako nema legalnih metalnih otpada, vjerovatno ima Roma koji skupljaju željezariju).
Za takovu konstrukciju, koja tebi treba se skoro sve šta nije prekratko može iskoristiti, pa i tanje cijevi, kao za ogradu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baustelac99 kaže:
Kako nepareduje gradnja, jeste počeli sa gradnjom?
Nije mi baš jasno, rekao si da sređuješ papire za gradnju.
S obzirom da se inače bavim građevimo, za dobiti dozvolu (ili po novome rješenje o gradnji) moraš imati Projekt za objekt, nemožeš dobit dozvolu bez projekta.

Rekao si da planiraš raditi od drveta? Imaš svoje drvo (iz svoje šume) ili kupuješ gotove grede?

Neznam gdje živiš, ali mislim da bi se isplatilo pogledati po metalnim otpadima, možda bi povoljno mogao naći čeličnih profila ili cijevi koje bi se dale iskoristiti za konstrukciju. (ako nema legalnih metalnih otpada, vjerovatno ima Roma koji skupljaju željezariju).
Za takovu konstrukciju, koja tebi treba se skoro sve šta nije prekratko može iskoristiti, pa i tanje cijevi, kao za ogradu.
Ima on para , samo sere ..dobro se oženio :lol:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
:lol: :lol: :lol: oženio se nisam a nema se niti para.
čekam da mi prihvate zahtjev da mi može taj komad zemlje uč u građevinsku zonu. a kontaktirao sam se s čovjekom koji će mi to najvjerojatnije i gaditi. on če napraviti kolko čeg moram kupiti i nabaviti i kako to sve a ja onda odem s papirima i podnesem zahtjev.
čovjek je uzepo mjere i sad radi nacrt. stiči će za koji dan da vidim o kojim investicijama raspolažem. onda ću krenut pribavljat materijel drvenu građu i crijep i morat ću sikopat za babice sastrane da može počet gradnja. to se oduživa i duže nek mi se činilo al se nadam da će krenut uskoro jer dok mi ne napravi plan nemogu ništa za sad
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Hm, nije mi sve baš jasno.
Jer da bi taj nacrt i plan imao valjanu vrijednost, mora ga napraviti ovlašteni inžinjer,a ne majstor (osim ako majstor nije ing al čisto sumnjam).
Spominješ crijep, nije mi jasno zašto pokrivati takav objekt crijepom? Puno je jednostavnije limom iz više razloga, lagani je, pa treba i tanja građa, treba manji nagib (ako šupu širine 18m pokriješ crijepom, bit će jako visoka u sredini) a i lim je uglavnom jeftiniji od crijepa.

dali će šupa biti bez stupova u sredini, ili? kako si to zamislio?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
to pričaj nekom drugom da je lim jeftiniji od crijepa. kvadrat lima 3 klase koji i nije baš ravan kvadrat je 65kn + šerafi koje trebam kupiti još dok me crijep kikinda košta kvadrat 50 kn i da kupim daske nemože me skuplje doči od lima nikako.
sad netrebam ja nikakvog inžinjera niti neznam kaj. pa ne radim kuču po bogu. čovjek ima svoju firmu i ljude koji rade sve. radili su tu kod par susjeda i jako mi se sviđa njihov rad naspram nekih koji su preštimani a ništa bolji posao nemaju.
kak sam več rekao podnio sam zahtjev da mi ta zemlja uđe u građevinsku i rečeno ki je na papiru garantirano da 400 kvadrata mogu raditi bez ikakve dozvole i bez ičeg samo da nesmije biti ništa betonirano osim nosača(babica) na koje budju išli stupovi. bit će ju stupovi u sredini naravno. kak bi to drvena građa držačla pod jednu vodu.
čovjek bude napravi nacrt i kad ga napravi dok dogovorim cijenu krenut čeju radovi. nikakve komplikacije s građevno niti s ničim neču imati jer je ovjereno kod javnog bilježnika da montažno se može raditi bez građevne. a sve če biti montažno i babice postavljne neče biti temelja niti ničag kaj bi trebalo bit od betona. a unutra ču navoziti kamena i staviti odozgora glodani asvalt i to će biti to.

šupa će biti na otvorenom na vjetrovima i svemu pa mislim da nebi bilo logike staviti lim i tanju građu. moja tetka je pokrila garažu limom i tanjom građum pa je za vrijeme nevremena krovište se preselilo na susjedov kokošinjac i tako kokoši dobile veči krov nad glavom :lol:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
u potpunosti se slažem sa baustelcom99 i što se mene tiče ja više nikada ništa neću pokrivati crijepom jer je lim puno bolji i zahvalniji i to baš iz razloga koje je naveo baustelac99.jedina stvar koju bi ja ostavio je građa kao i na krovu koji se priprema za crijep.kvadrat neobojanih pocinčanih ploča ne bi trebao da bude skuplji od 55 kn u limpresu iz pleternice,a na kraju bi dodao još jednu prednost limenih ploča,a to je da ih možeš naručiti u onolikoj dužini kolika ti je potrebna na objektu koji pokrivaš pa se tu može dosta uštedjeti i na vremenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I daska obavezno jer inače unutra pada kiša ;)
 
Na vrh