• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Na koji razmak si postavio nosače lima? Može koja slika krova? hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
384
Joj dobro. Sve ću radit sam. Sve. Kad me žena pita zašto. Uputit ću je na forum.
Najbolje je da radiš sam, imaš alata imaš vremena, ako radi drugi moraš ga platit
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
18b, to može proći pod to. Tak sam ja radil…
Nekih drugih ogranicenja osim napisanih nema? Bez poda, instalacija i tri strane zatvorene? Pretpostavljam da se treba drzat urbanistickog plana o postotku izgrađenosti i udaljenosti od susjeda.
Recimo ovako nesto, izbetonirat stope, celicna konstrukcija i okolo lim
2073.jpg
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
578
U "dućanu" sam kupio cijevi od skele i spojnice. Podaskao sam i gore pokrio valovitim limom. Služi svrsi!


Na koji razmak i raspon si stavio "letve" od cijevne skele?

Otac je napravio slično (i provizorno), cijevi nisu za tu namjenu bez dorade (tj ojačanja) jer se jako savijaju. A i spojnica strši i udara u lim...

Nekih drugih ogranicenja osim napisanih nema? Bez poda, instalacija i tri strane zatvorene? Pretpostavljam da se treba drzat urbanistickog plana o postotku izgrađenosti i udaljenosti od susjeda.
Recimo ovako nesto, izbetonirat stope, celicna konstrukcija i okolo lim
View attachment 70228


Ja ne znam kakva su ograničenja, ali da, pretpostavljam da se treba držati urbanističkog plana. I onda ako si u naselju gdje nije uobičajeno pored kuće imati nadstrešnicu za stočnu hranu, mogao bi imati problema.

Na stranu dozvole, za ovako nešto je definitivno pametno imati Projekt (što bi rekli "statiku") jer je čelik skup, a npr ova hala nema nigdje nijednu dijagonalu, što je loše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh