• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Nadam se da će sve biti u redu kod tebe,
evo imali smo i kod nas nekih slučajeva gdje su tzv. "meštri" radili neke stvari, konstrukcije i sl., a pošto smo mi u najsjevernijim području Hr, a kod nas je ponekad znalo pasti puno snijega 60-70 cm, te su im se počela urošavati krovišta.
Kod jednog naseg peradara u farmi koju je gradio prije 15.g. i to gotovo pa sve samostalno, bočni zidovi su se jednostavno počeli širiti pod velikim opretečenjek krovišta, tj. snijega, i krov mu se bio spustio za par cm.

Tada su sa šteherima podupirali cijelu farmu da krov ne padne :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

kako krasna šupa....ej ajd molim link neke firme ili trgovine gdje mogu nabaviti cijevi,tubinge i takve stvari za gradnju šupe...jer ja planiram jednun šupu kao što znate da bude što veča a za manje novce znam da je to nemoguce ali ipak ne treba trčati pred rudo....
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

:roll: hmmm
zrine892

Kod nas se obično "šupa" naziva manja drvom zbijena kučica, a ovo možemo nazvati natktiveni kukuružnjak.

Pa ima puno tvrtki koje ti se bave prodajom željeza, tj. čeličnih profila. Ovakav kukuružnjak može se samostalno napraviti, sa dobrom ekipom. Jedan kvalitetan varioc, po mogučnosti atestiran, jedan pomočni bravar i 2,3 šljakera i evo ga.

Evo jedan link o tvrtke koja je kod nas najjeftinija štose željeza tiče; http://www.mip-metal.com/
 
Z

zrine892

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

hvala....
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Lepo, lepo :)
Kolika su ti ova rastojanja?[attachment=0:a3c9f]dsc00365pn6.jpg[/attachment:a3c9f]
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

uh kakvo pitanje... morao bih i izmjerit, ali mislim 2 m i 4,5 m
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

A ta šupa je isto samogradnja ?
...i šta si to navukao kao crkveni miš na onim paletama , sjemensko žito ili ;) :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ratarko kaže:
A ta šupa je isto samogradnja ?
...i šta si to navukao kao crkveni miš na onim paletama , sjemensko žito ili ;) :mrgreen:
nije samogradnja, različiti majstori su sudjelovali.... ma kakvo žito, lova u različitim valutama i apoenima :D :mrgreen: je , sjemensko žito je...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

sapat kaže:
Ratarko kaže:
A ta šupa je isto samogradnja ?
...i šta si to navukao kao crkveni miš na onim paletama , sjemensko žito ili ;) :mrgreen:
nije samogradnja, različiti majstori su sudjelovali.... ma kakvo žito, lova u različitim valutama i apoenima :D :mrgreen: je , sjemensko žito je...

Eee , kako si ti vridan :D
Koje sotre si uzeo , kupio si za keš , sa rabatom ?
Baš sam neki dan ocu rekao da bi i mi trebali uzeti sjemensku pšenicu za keš , znam da je na papir laše ali to košta više u startu a i kamate idu ...
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

sanu i žitarku, za sada... ma kaki keš, neisplati mi se... dobijem i ovako fine rabate
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

sapat kaže:
sanu i žitarku, za sada... ma kaki keš, neisplati mi se... dobijem i ovako fine rabate

Aha ali plaćaš kamate 10 mjeseci ?
Od koje firme si gakupio ? Koliko planiraš zasijati pšenice ?
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Od agrokora, oko 60 ha, naravno da plačam kamate, ali sam se "našao" u tome pa mi ovaj način bolje odgovara...
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Danas nastavljeno sa radovima na krovu! :)[attachment=0:ddd3b]DSC00056.jpg[/attachment:ddd3b]
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kiša usporava radove :evil: , ali ipak polako napredujemo! :)[attachment=0:79477]Kopija od DSC00073.jpg[/attachment:79477]
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

I bez da si nešto napisao ...vidi se da napreduje :D
 
Z

zrine892

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

zanima me kakva se moze šupa napraviti za neki 15 000 kuna?ja sam misli 9 sa 15 i visoku oko 4,5 metra....
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Hmmm,....mene je samo krov koštao oko 2000 eura (8x19m).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

zrine:ako imaš šume onda se da napraviti fina šupa za male pare,jedino krov moraš kupiti...evo moji sad kod kuće rade šupu ne znam točno dimenzije,znam da je visina na jednim kraju 4,a na drugom 5 metara..to će biti sijenara za bale,noseći stupovi su od hrastovine koju smo dobili od čovjeka koji nam je nešto dužan,u šumariji smo kupili 20 kubika borova,sve to izrezali u daske,hrastove u grede... mislim da ne bi trebalo biti više od 15 000 kuna..
 
B

BobanNB

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Čugi kaže:
Hmmm,....mene je samo krov koštao oko 2000 eura (8x19m).

Reci ti meni, jel ti to sam praviš (svojih ruku delo) ili si angažovao neke majstore. Kod mene prave hangare ili ti šupe za 25-30 evra po kvadratnom metru, sve uključeno. Te tvoje dimenzije bi koštale od 3800 do 4500 eura, zavisi el si dobar sa izvodjačem ili nisi :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh