• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Knauf je drek za radionu...ak nije na suhom i grijanom. Navlači vlagu. OSB je za to puno bolji materijal. Pogledaj cijene pa zaključi sam.

Pogledaj si ovdje:

i ovdje (od 6:12 na dalje):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Ljudi, trebam savjete.
Moram si napraviti nekakvu šupu da mi u nju stanu dva traktora. Dimenzija otprilike 4x5.
Dajte prijedloge što bi bilo najjednostavnijei najjeftinije.
Dakle ne treba mi zatvoreno i toplo, nego samo nadstrešnica koju bi sa tri strane zatvorio daskom ii mrežom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je te Osb ploče su mi najbolje znam, al opet sve zidove i krov stim obleči, neznam nutra bum švasal, bruslil i ko zna kaj, još minse kaj vužge. Al nema mi druge onda nek njih deti. A kaj vuna staklena ili mineralna kamena?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Jeftinija... Za tu namjenu je svaka dobra. Gledaj da ima čim bolja izolacijska svojstva.

Pa nebuš držal žar niti švasal na OSB ploči direktno. Ono malo iskri a i kuglica se bu odbilo i opalo na pod.
Ako ova dva profića sa YT-a mogu imati drvene radione, nebu ni tebi problem.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nijes ti probao paliti OSB ploču da znaš kako se to vužga. To je sprešano i nabijeno, treba se ipak malo potruditi i let lampom, a ne iskricama. Inače sam vatropirec pa znam šta govorim jer smo svašta gasili, od kuća, šupa, pušnica, skladišta, strojeva i ostalih pizdarija od svakakvih materijala, a OSBoca na otvorenom plamenu samo tinja dok ne progori, ali joj za to treba vremena i vremena jer je svaka OSB ploča tretirana retardantima protiv paljenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,929
U drvenim objektima se prije spavanja ne brusi i ne vari prije spavanja.
posel treba rasporediti da se minimalno sat ili dva prije napuštanja objekta rade neki drugi pripremni radovi. A tak je najbolje prakticirati u svakoj radioni jer zapaljivog materijala unutra uvjek ima.
Jedino ako radiona ima nočnog čuvara.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Fala dečki, sve mi jasno.
Samo gledam kaj mi jeftinije a da je opet dobro. I OSB ploce su dosta skupe kak vidim, a knauf bi za sve koštal manje od 1000kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
A gletanje, maljanje? Sve to je trošak, samo ga nisi računal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,929
Dečki da pitam jel ko kaj delal kakve peći za radionu? Kaj je najbolje?
Ovisi koliko misliš raditi u toj radioni. Ako ti treba za nabrzinu i na kratko gašpar je tu ne nadjebiv. Ako misliš svaki dan raditi i ne želiš imati gutača drva onda se ipak isplati kupiti nekaj gusenoga.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
U planu mi je napravit od 4 felge malo veće, ili od 2 tromblina od kamiona, neznam kaj bu bolje. Onak kad sam za vikend fraj da si malo zakurim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nadji kakve tri felge od kamiona, a mogu i dvije i napravi pec. Obavezno moras klapnu napraviti na izlazu jer neces moci drva nanijeti u nju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,929
Pa to ti u biti i je gašpar samo kaj u ovom slučaju nije od valjanog lima več su korištene rabljene felge.
Uz dobar dimnjak odlična sprava za brzo zagrijavanje radnog prostora, a ako sa strane zavariš ručke moreš ju i u naprimjer klet preseliti pa i tam posluži za predgrijavanje radnog prostora.
I lepo izgleda.

Jedino kaj bi ja izmjenil na ovoj s linka je to kaj bi se mogla odozgo otvarati da možeš unutra staviti neki veči trček. Nemaš brige s kalanjem istog a i dulje grije. Ujedno možeš i neke dulje komade staviti unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,929
Ništ se nebu dimilo ako je dimnjak kak treba i ako okolo na poklopac zavariš ring koji bu sedal na felgu izvana. Tak sam imal ja i nije bilo problema. Ako bi i bilo slučajno lako ga opet zavariš.
Nemaš pojma kak je to zakon kad staviš kroz gornji poklopac vreču baturkov, rulina, ruclov ili ko kak več zove one bate kaj ostanu od mrvljenja kukuruza i to sve skupa poklopiš s drvima. Pripališ i odeš na kavu. Kad se vratiš s kave mala je crvena a u radioni trebaju kratki rukavi.
Zato je meni takav poklopac zakon.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo malo prije odrezana prva felga, debelo je ovo srce nutra 14mm,pa sa plazmom ide nekak, ali moram polako kak mogu.
Felge su 17i pol cola od kamionske prikolice. Mislom da bu to gorelo kak spada.
 

Prilozi

  • DSC_1052-01.jpeg
    DSC_1052-01.jpeg
    160.4 KB · Pregleda: 47

Najnoviji postovi

Na vrh