• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Vidim da svi vi pravite šupe od klasičnih metalnih teških konstrukcija, a danas se može napraviti od stakloplastike koji su jači od čelika, ne korodiraju, lakši, jeftiniji i brže za gradnju šupe, ambara (hudžera),........

 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Koje dimenzije su stupovi? I kaj misliš kolko je težak ovaj krovni binder? Imaš neku predodžbu?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Stupovi su 100x100, 4.5 m dužine. Binder, pa ne znam točno, cca 150-200 kila?
Kolko će te ispast novaca na kraju ak se smije znat? Jel jeftinije tak nekaj ili šator tih dimenzija?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Binder je rešetka?

Nego, temeljne stope su iznad zemlje ubetonirane u gotove betonske blokove, izgleda mi kao "ukrasni" betonski blok ??

@Charlip
šator, misliš na tunel, u stilu plastenika, ili nešto drugo?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja isto dižem garažu za dva traktora,
Željezna konstrukcija 100x100 stupovi
60x160 poprečne i gore lim cinčani
7x7m
Cca 14000 kn

Poskupilo je željezo 40% od nove godine.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Cca 5000 eura sa limom za krov. Sad još zatvaranje od susjedove strane za što mi treba lim i cijevi, limar za zatvaranje sa ove strane sa sušarom i okapnice i dolje malo podravnat teren pa kamen.

Da stope su izdignute zbog terena, a dizao sam sa betonskim blokovima za stupove da ne moramo šalovat. Stopa je 70x70x60 sa mrežom unutra i naravno 4 šipke na ankeru.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Nisu mi ti betonski blokovi nešto dragi, ja bi to najradije šalovao okruglom PVC cijevi. Onda i ako zapneš gumom nećeš oštetiti gumu jer nema ćoška.

@irvine156
nisam skužio detalje, ima samo 4 stupa i krov, ili je zatvorena sa strana, pa ima više stupova? radiš sam, ili plaćaš bravara (pa je i rad u toj cijeni)?
Ako su poprečne cijevi na koje ide lim 60x160, na čemu one stoje?

@Charlip
nemam pojma za cijene ni nadstrešnica ni "šatora" al po meni je nadstrešnica po mjeri bolje riješenje, jer možeš ostaviti ulaz gdje želiš, kao i pad krova gdje želiš.
A u šator ulaziš samo na kraćim stranicama. I pad krova je takav kakav je. Kod tako velikih objekata treba voditi računa kud će kišnica, da ne radi dodatnu štetu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ma temelj je najbolji, nisam odmah, ali mislim da ću barem jednu stranu stavit u temelj gdje mi ide lim. Na većoj hali koja mi je zatvorena, 30 cm debel temelj i pod svakim stupom stopa 100x100x100 i pletene košare, to je posel. Ova je više brzinski i jeftinije odrađena, to mi je za kombajn i da eventualno mogu prikolicu gurnut tu.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
@irvine156
nisam skužio detalje, ima samo 4 stupa i krov, ili je zatvorena sa strana, pa ima više stupova? radiš sam, ili plaćaš bravara (pa je i rad u toj cijeni)?
Ako su poprečne cijevi na koje ide lim 60x160, na čemu one stoje?
Za sad samo 4 stupa 100x100, otvorena sa svih strana,poprečne grede budu 60x160 na koje ide lim!
Pa u nastavku stavim i pojačanja dijagonalno. Sve skupa da bude najjednostavnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Dečki imate li vi dozvole za te "hale"?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Mhm, daj link di pise. Do 30-40m2 ne treba, sve preko pa makar i od kartonskih kutija za jaja pravio treba.
Da imam mjesta iza kuce dalje od ceste nikad ne bi trazio dozvolu, ovako pored ceste ni slucajno.
Iskopao sahtu za vodu nakon dva dana inspektor dosao u izvid sta se pravi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh