• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova Ursusa C-355 - popravni

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Problem je kaj nisu kalibrirani a zato ih treba licnati pa nema više brige s otpuštanjem ili rasklimavanjem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
malo mu sa pilicom za željezo podrapaš navoj...ili novi majstori stave loctite... ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ne to. Između dvije se prirubnice postavi žica od sajle, te se onda zategne. Ta žica se ureže u (mekši) gus i glumi kajlu te šarafi više nisu opterećeni na odrez (ne smiju ni biti, osim ak nisu kaliibrirani.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Eto, ZJ je sve objasnil.

Ja bi samo još nadodal da licne koje odmotaš s sajle zaljepiš na tovatnu mast radi lakše ugradnje, a za svaki slučaj još malo u krug prođeš brusilicom da si ju ti ili neki drugi nesretnik koji to mora šarafiti ne nabije u prst.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Marko, evo traktor blizu tebe, ono kaj otprilike tražiš:
- 100 ks
- Ursus
- projekt za šarafljenje
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Ima kod nas tih većih Ursusa u dobrom stanju,evo jednog...

 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Trenutno mi je tiha patnja nekakav Zetor 7711, ali dok lova ne sjedne, ne razmišljam previše o tome...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Pa bolje bi bilo kad bi mogao uzeti 7745 ako kupuješ za sebe jer velika je razlika između duplaka i solca u svemu, jedino je solac okretniji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Koliko je razlika u poslu, još je veća u cijeni, a ako ostane ovakva situacija da se do zemlje ne moze nikako doći, bit će i Ferguson dovoljan..
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Ne znam jesmo se dobro razumjeli ali kažem da je sa duplakom dosta lakše raditi i da vrijedi dati malo više novaca ako je u baš dobrom stanju,govorim za Zetora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
a ako ostane ovakva situacija da se do zemlje ne moze nikako doći
Vrlo nezgodna situacija.
Do zemlje se ne može doči, a poljoprivreda se nikome ne isplati i svi posluju s minusom :unsure:

Ja se slažem s Borom da ako buš kad kupoval tog Zeksa koji ti je tiha patnja uzmeš 7745. Obrneš još jednog Ursusa i skupil buš još koju kunicu za nadodati, a usput se buš još malo spraksiral jer Zetor i Ursus su tu negde kaj se mehanike tiče.
Imal buš dobar traktor s kojim bu ti lakše raditi kak veli Boro mada si ti u ravnici.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Marko, i meni je tiha patnja 7711 ili 7211.
Isto mi prednji pogon nije od prevelike vaznosti, najbitnije mi je da imam donekle udobnog traktora koji bi mogel vuci dobroga dvobraznog okretaca, 12-14 cola.

Al kak velis do zemlje je jako tesko doci, kod nas skoro nemoguce.
Ja kad bi si nakupil nekih 40-50 jutara radil bi samo ratarstvo i od toga bi zivjel, nit bi moral ici na posao u firmu ni nista.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Isto razmisljamo, patim za njihovom kabinom i oni su mi uži izbor zbog toga što njega mogu veliku većinu sam održavati, dok recimo nekakvog JD-a starijeg godišta (koji košta isto kao Zetor) ne bi baš sam drmao...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dečki kod mene zemlje kolko vam srce želi. Ja sam od 2016 sa 25 rali do sad došao na 105 i kad bi htio čistit pustare taj čas bi prošao 200,i to sve u krugu 10 km
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Sastavio sve.
Zamjenjene pakne, cilindri u kotačima, opruge, semerinzi, cijevi i cilindri pod pedalama.

Naravno, da ne bi sve bilo tako dobro, imam problem sa odzračivanjem. Ne mogu ih nikako dobiti da koče odvojeno.
Kad obadvije stisnem dobro blokiraju, ali pri dnu.
Odvojeno ne rade kako treba. Lijeva jedva hvata, a desna hvata, ali skroz dolje i ne dovoljno, kao kad su sastavljene pedale.
Pretpostavljam da je problem u cilindrima pod pedalama.
Isti sistem mi je na drugom Ursusu i radi perfektno, i odvojeno i skupa (kuc-kuc-kuc, ne urekao se... :LOL: )
20200227_194906.jpg

20200227_194912.jpg

20200229_132212.jpg
 
Na vrh