• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova Ursusa C-355 - popravni

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Još ljetos stigao još jedan Medo u moje dvorište...

Stanje - Da te Bog sačuva...

20191011_180551.jpg

20191011_180616.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Dobro je to za tebe, dok riješiš samo sitnice, bit će kao drugi traktor odmah
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Malo haubu namjestiti, skratiti zadnje blatobrane (jebo ih onaj ko ih tak nisko izmisli pa kad su poluge gore uvjek neki vrag zapne u njih), nametati lampione, sjedalo vozača pretapicirati i da vidiš stroja.

Poluge hidraulika su gore, logički bi bilo da makina pali iako ima sajlu oko vrata.

Misliš to urediti kak se spada ili?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Poluge su gore zato što ne idu dolje :LOL:

Puno je tu više posla od limarije i sjedala...

Vidjet ćemo kako će na kraju ispasti, ne znam ni sam...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ovo je onaj još prvi c355 što se proizvodio i dali se isplati ga obnavljati ako moraš sve raditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Poluge su gore zato što ne idu dolje :LOL:

Puno je tu više posla od limarije i sjedala...

Vidjet ćemo kako će na kraju ispasti, ne znam ni sam...
Znam, zato sam i napisal samo osnovne popravke u nadi da ostalo radi, a ako ne radi.... skuplja pita nego tepsija.

A ovak samo malo poplahnut već je oku ljepši.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
DVA DANA SAM GA PRAO I TI KAŽEŠ DA JE "MALO POPLAHNUT" :mad:

Za sada što planiram srediti i što se mora srediti ima nekakve isplativosti, a vidjet ćemo kako će do kraja ispasti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A kaj bi ti drugo rekel, sad vidiš kak je bilo meni kad sam imal mature, i onda ti naplati ta dva dana pranja, a još najmanje duplo od toga je ispred tebe.
Da si haubu skinul, a to je samo par šarafa, več bi se moglo reči da si ga temeljitije opral ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mislio sam skinuti haubu dok sam ga prao, ali onda ne bi bilo ovog prije/poslije efekta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znači sav trud samo radi slikanja?

Kaj misliš na njemu sve raditi, ustvari, kaj je potrebno napraviti da ga pokreneš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znaš da sam ja načisto lud bez Ursusa i njegovih slika 🤭 i da jedva čekam.
Interesantan je onaj dio teme koji se zove popravni. Znači da ovaj mora biti bolji od onog prošlog ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Kad Muha spomenu tapaciranje, evo i ja sam skoro odradio blatobrane i sic mada mi sic nije ispao kako sam zamišljao ali opet sam zadovoljan.Nadam se da ne smeta u ovoj temi....
23159
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Da, malo je naboran sic. Tu kad nas navlaka košta cca 10 eura. Nije bog zna kaj ali za te novce sezonu izdrži.
To tapiciranje blatobrana i unutrašnjosti se meni sviđa samo radi izolacije buke, a inače baš i ne. Unutra uvjek imaš nekih oštrih predmeta i lako se podrapa, a to je ipak samo radni stroj.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ja sam najviše zbog velike buke tapacirao i mogu reći da je to sad skroz drugačije,buka je dosta manja.
Marko hoćeš ovog Ursusa ostaviti za sebe ili ide dalje?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Borislave, gdje si nabavio taj materijal i kako si ga lijepio? Koliko to košta? To želim i ja na svome napraviti.

Kod mene je za dobre novce sve na prodaju, osim crvenog Ursusa, tako da je pitanje do kada će ostati kod mene :LOL:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
E sad, da nastavimo...

Traktor je kupljen sa poizbijanim čepovima na glavama, što sam skužio tek kad sam ga krenio voziti kući, nisam obratio pozornost na to kad sam ga gledao... Kupljen tu u selu, vozio sam ga nekih 2 km do kuće tako bez vode, pa kako mu bude...
Poskidao poklopce ventila, tek tada sam imao šta vidjeti.
Zanimljivo je da je i tako dobro palio i išao...
20191102_151635.jpg

20191102_150500.jpg

20191105_192332.jpg

20191105_193139.jpg
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Skaj i spužvu sam naručio kod nekog čovjeka u gradu a gdje je on nabavio skaj ne znam.Naručio sam 3 kvadrata skaja isto tako i spužve a sve me koštalo oko 25 eura sa pur pjenom koja se ne širi i sa kojom sam to lijepio.

Ako ovaj žuti bude išao dalje onda na crvenog ugradiš prednju vuču i da vidiš tek onda šta je stroj.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Žuti će ići dalje jer će doći nešto veće, uzimat ću preko ruralnog razvoja.
 
Na vrh