• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova Ursusa C-355

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Mislim da sa ovom prskalicom punom uz malo brdo on je na zadnjin točkovima.Najviše 7 tegova može stati naprijed.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ja bih još dodao tegove ispod haube i drugi volan (upravljač) mada i ovako odlično izgleda.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Nisu mi utezi toliko bitni, nemam potrebe za njima.
Volan bi i ja volio onaj duboki Ursusom, ali mi se nekako zao oprostit od novacaza nest sto i ovako radi :rolleyes:
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ja bih tegove onda stavio bar zbog estetike jer odma ljepše izgleda s njima.Čini mi se da imaš od nekog imt-a volan a Ursusov je dosta ljepši pa zato kažem.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
@Marko, ja sam sad kad sam radio prednji most imao skinite utege, bome kad sam ih vratio razlika je fest u motanju.
Bez njih ide super, al ja moram smislit di da ubacim bar jos 30-40 kg zbog utovarivača.
Mozda slozim nesto na klin prednje vuce samo mi ideja fali.
Ako ti netrebaji ostav tako.
Sad je to to, da.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Naravno da je razlika. Ja sam primjetio da je razlika i kad skinem ove iz prednjih felgi, a to je ukupno 60 kg.
Ne planiram ih stavljati uopće.
Imam 4 komada originalnih i to ću napraviti nosač na prednju poteznicu, ispred maske, da ih mogu brzo skinuti i staviti, jer mi trebaju samo u prskanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ovi u prednjim felgama su bolje rješenje; otežavaju dizanje prednji kraja, a ne rasterećuju zadnju osovinu i ne opterećuju prednju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Znam da su bolje rješenje, ali oni sami mi nisu dosta za prskalicu. Sa 450 litara vode u novoj prskalici sa njima prednji kraj se samo kotrlja, a preko neravnina je u zraku.
Njih bi skinio i napravio nosac za ova 4 originalnasto idu pod haubu i to bi mi trebalo biti dosta. A kazem, koristio bi ih samo u prskanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ostavi ih gdje jesu, a dodavaj ploče naprijed prema potrebi. Možeš napraviti i produženi nosač pa ove ploče postavljati ispred haube. Em budu efektivniji, em ih bude lakše postaviti i skinuti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Vodila se ovdje rasprava o utezima...
Trenutno je ovako riješeno. Ovo mi je zasad dovoljno da nosim 600 litara u prskalici (ukupno 850 kg), a kad ne prskam za 3-4 minute su dolje i oni i nosač, jer mi samo za prskanje trebaju utezi. Ukupno utezi i nosač nekih 90-ak kila.
 

Prilozi

  • 20200511_175117.jpg
    20200511_175117.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 47

Najnoviji postovi

Na vrh