• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jedan stari panj koj sam neki dan izorao
 

Prilozi

  • 2014-01-03-1847.jpg
    2014-01-03-1847.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 243
  • 2014-01-03-1848.jpg
    2014-01-03-1848.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 238

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ovo i sam koristim,geoportal i karastar,a kako ljudi reagiraju kada ih nazovete i pitate za obradu?
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Zakon o obaveznom održavanju parcela je donesen prije 10-tak godina i svi vlasnici dobili su čitabe da ih moraju očistiti, ali evo nitko ne mari za to. Ja radim 5 rali zemlje koja je bila zapuštena i ne plaćam ništa, vlasnici presretni da netko hoće. Oranice više nitko neće obrađivat a kamoli kupit, barem ovdje gdje ja radim. Okolica Arene u Zgb, radijus 2 km, zapuštene zemlje koliko hoćeš.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zato što svi misle da će to dobro prodat kao građevinsko zemljište i živit ko bubreg u loju ostatak života. imam ja sličnu situaciju iza kuće, svi misle da će proć ulica i da će se obogati na tome, kače table po baščama, misle da će ih netko viditi, valjda... a sve jer je na jednoj njivi koja se pruža uz ulicu napravljena parcelacija i prodani su placevi. a supruga pokojnog vlasnika, inače jednog od šefova porezne, se hvali kako je njen pokojni suprug uspio provuć da tu prođe ulica, baš preko njihovog. i zbog toga konji koji imaju zemlju 300-400 m daleko misle da će sve bit ulice. inače, čitav taj dio ima oko 40 ha :icon_madu: a kad probaš konjima objasnit da je to samo prošla ulica uz naselje i da su 4 parcele kupili jedan advokat, jedan doktor, jedan gradski vijećnik i jedan poduzetnik - kum od gradonačelnika onda te gledaju ko budalu. jer, eto, unatoč što se broj stanovnika smanjio za 4000 od prošlog popisa, unatoč činjenici da ima isto toliko nezaposlenih, da u samo u mojoj ulici ima 20 praznih kuća i 30 kuća u kojima živi jedna osoba preko 70 godina, svi očekuju nekakav građevinski bum. to je naša realnost, svi bi kruva bez motike, kako bi moj dida reko... jedina razlika je što se za razliku od zagreba sva zemlja obrađuje. ali je ne obrađuju vlasnici, naravno...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
ja npr kada sam htio pokupovat neke zemlje u blizini moje,svi su govorili,kada udjemo u EU to ce vise vrijedit,ovo ono,i trazilo se oko 5000€/ha ya yapusteno zemljiste u koje treba jos garant 1000€ ulozit za povadit panjeve..pa sam odustao..ove godine cu raditi ako bog da oko 4ha i to sve od rodbine rascijepano pa je malo problem,ali ajde,bolje i to nego nikaj..
em me muci kaj nemam svog traktora pa onda kombiniram,ali ajde...moram zaradit traktor:)

oko mene bi se nakupilo 10ha dok kazes keks,samo moram financijsku strukturu posloziti kak se spada.

ps. kod mene se poljoprivredna zemljista,ali u gradjevinskoj zoni prodaju od 15-20 tisuca eura reda velicine 5000m2...bas me i zanima ko ce ici graditi kucu pa ce bubnut 20k eura u fucking popovaci za gradiliste!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
dobro, kod nas je oko 3000 eur/kj, ali s time da se sve obrađuje. a to dođe skoro na isto, s time da je sad malo i poskupilo. a interesantno, sve njive koje su na rubu grada (ili sela) se prodaju, baš sam gledo po njuškalu. i kraj svake piše da se može pretvorti u građevinsko zemljište. a cijene, ono, boli glava. koliko su ljudi nerealni, to nije za vjerovat. ma, radit će se to sve, samo malo, da ih još malo pritisne. kod nas se sad i po brdskom djelu masovno čiste njive, neki ih prodaju a neki za sebe. jbg. nema dovoljno zemlje, pa se svaki komad koristi...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
samo ako dodje do poreza na neobradivo zemljiste,pasti ce i cijene a i svako tko ne misli prodat dati ce u zakup ili na koristenje...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Načuo sam da se daju potpore za čišćenje zapuštenih površina.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gdje si to cuo?
ima li negdje nesto napismeno u vezi toga?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos jedna jako korisna informacija od tebe :icon_thumright:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
to ne postoji nigde znam jer mi je stari komunalni redar kazna se krece barem tu kod mene od 1000 do 5000 kn a to sve zavisi o redaru kak mu se da napisat kazna
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, stari je komunalni redar, a ti imas najjači traktor u okolici i malcer ;)
Sad znam zakaj imas uvijek posla :)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
nema tu sukoba interesa jel nemogu radit za njih posto neam obrt a da radim za grad kakve susjede imam inspekcija bi cekala u redu koliko bi ljudi zvali
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ma nisu, bolje da plati mlađem 500 kn za malciranje, nek starijem 1000 za kaznu, a i zemlja je čista pa ne radi štetu susjedima
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A daaajjjjjj .... Pa ne shvacas nas valjda ozbiljno @massey
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ma znam da se zaje... al ovo za susjede to je istina to nempozete vjerovat koliko su ljubomorni ja bi rko da neko nekaj radi od njih pa da im uzimam parcele ali niko nis jbt ja se mucim i jos su ljubomrni
 
Na vrh