• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ma nemam rijeci vise za njih uopce al neka meni je sladje radit kad vidim da se grizu da ja napredujem a oni tonu
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
ma nemam rijeci vise za njih uopce al neka meni je sladje radit kad vidim da se grizu da ja napredujem a oni tonu

Ima takvih i kod mene,pitaju dali se to meni isplati toliko raditi,a ja kažem da je to sve koma,propadam,a oni se onda povesele,a ja onda kupim nešto od strojeva drugo,tako sam sada kombajn drugi kupio i uvijek nešto,pa im nije jasno kako kukam a stalno se nešto mijenja na bolje.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
takve samo treba provcirat kao tesko mi je ovo ono a onda neki hebacki stroj dopeljat i tak nekaj no da se vratimo na temu kak bi bilo najbolje parcelu dovest u red imam jednu pa ono se dvoumim da prodjem sa tanjaracom pa ureja i plug na kraju ili imate neki drugi prijdlog
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pa prvo cu ic sa malcerom da pocistim e onda tanjuraca da razbijem gornji sloj da se bolje zaore
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam takav komad samo izmalciral pa oranje.... Ne znam dal budu tanjurace olaksale oranje ?? Mozda netko drugi ima vise iskustva, al po meni .... nisam siguran dal ce dati neki efekt ??!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda ne moras malcirat !! Mislim.... tvoje je gorivo.... Najbolje znas !! Samo, po meni je to dupli posel ....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Izmalčirat se mora obavezno da se biljni pokrov sasječka, a tanjura se zato da se taj "tepih" što je stvoren na površini zemlje sasječe u dubinu kojih 10 cm i samim time je puno olakšano oranje i rasipanje same brazde.
I ja ču tako kroz 10 dana preorati neke livade, al prvo ču pretanjurati da sasječem malo zemlju odozgora.
 
B

bosniahos

Guest
Mišljenja sam da je bolje ostavit neko vrime neobradito nego prodat ovin novonastalim kulacima i to za siču,ka štose kaže prodano-pojedeno.Dat u arendu opet loše ili neplate ili rade intenzivni, svaku godinu istu kulturu,obavezno ostave zemlju zakorovljenu,recimo sirak a ti ondak plati herbicide u večoj vridnosti nego si dobia para za arendu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto @massey, pretpostavil sam da se bu javil netko tko bolje pozmaje zemlju nego ja !!
@sanana je dugo godina poljoprivrenik nego ja ( ak se ja uopce mogu i zvat poljoprivrednikom ) !
Ja samo iznosim svoja razmisljanja koja mogu, a i ne moraju biti dobra . . .
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Mišljenja sam da je bolje ostavit neko vrime neobradito nego prodat ovin novonastalim kulacima i to za siču,ka štose kaže prodano-pojedeno.Dat u arendu opet loše ili neplate ili rade intenzivni, svaku godinu istu kulturu,obavezno ostave zemlju zakorovljenu,recimo sirak a ti ondak plati herbicide u večoj vridnosti nego si dobia para za arendu.

gledaj ja kad uuzme zemlju ja ju obradjivam ko da je moja naravno ne placam nista za zemlju jer mislim da je bolje gazdi da je obradjena nego da mu stoji zapustena jel tak a i on ce ju prije prodat kad covijek vidi da je obradjena
 
B

bosniahos

Guest
Ne nepišem o tome da bih prodava,napisa san svoje mišljenje,valjda me razumiš, pišem tako,neki nerazumiju.Tko proda nema više.E sad, kako ti radiš ja neznam,ovo što ja vidim okolo sebe nije tako i otome san pisa..Tu na forumu smo svi na nekom nicku i ja san.Ali piše i moje ime i prezime,a neki me i osobno znaju pa tako ija druge znam koji se predstavljaju silni a to nikako nisu.Al takova su ova moderna doba.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@bosniahos, ako dobro predpostavljam mislim da znam ko si, no opet nisam nigdje na forumu naletio na tvoje ime i prezime pa opet mogu samo nagađati. No mišljenja sam da ti mene vrlo dobro poznaš i nadam se da nisam jedan od prozvanih u tvojem postu iznad. :)


Eto @massey, pretpostavil sam da se bu javil netko tko bolje pozmaje zemlju nego ja !!
@sanana je dugo godina poljoprivrenik nego ja ( ak se ja uopce mogu i zvat poljoprivrednikom ) !
Ja samo iznosim svoja razmisljanja koja mogu, a i ne moraju biti dobra . . .

Naravno, ako imaš fin plug s predplužnjacima i sve pic-pic da je na plugu, e onda je dovoljno takvu zemlju samo izmalčirati i netreba tanjurati ni pod razno jer plug s predplužnjacima odradi fino i baci gornji sloj pod brazdu, što naravno nije slučaj kod nas večine koji oremo s deflektorima pa često bude i loma deflektora kad se takve neobrađene zemlje oru.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
meni je puknul nosac na predluznjacima kad sam oral takvu parcelu tak da cu sad prvo malcer,tanjuraca pa tek onda plug
 
B

bosniahos

Guest
U krugu 300 metara ni drvca ,traktor se propne nisam stigal ni nogom trznit a predplužnjak se okrene.Ljudi takovu žilu nisam u životu vidi.Došal kum i neviruje,pa kako.Uzeli smo žilu i odnjeli kuči,kaže mater njegova daje to od trava a ne od drveta,i dase to znalo tako nalazit i prije kad su nekad davno orali stokom.Dal se vama tako znalo dogodit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397




tu bi ove godine kukuruz trebao rasti..

nazalost nemam boljih slika. nasao sam u tom dracu i komad starog plota, zice, pec staru. pec sam mimoisao a zicu od plota sam 45min skidao sa rotora :icon_hang:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To si kupio zemlju ili čistiš "ničiju zemlju"??

MF dobro služi?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
najam je u pitanju. krcimo i nesto nase ali to nikako da poslikam.
mf za sada sluzi vise nego dobro. samo da tako i ostane..
 

Najnoviji postovi

Na vrh