• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nije moja njiva,a poslije žetve kukuruza nešto je topole srušeno.na ljeto će se još koja srušiti pa će već biti lakše.
evo još koje slike









inače stroj može tarupirati do 25cm debljine i 8cm dubine u zemlju pa odmah uletim tanjuračom i imam sjetveni sloj.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma imaš malog nh koji je vjerovatno dosta živahan traktor kao ovaj case.nije baš za njega namijenjen ali ide dosta dobro i to ni ne ubacujemo u super spore.na claasu nemam super sporih,a radimo i sa njim kada je slobodan(ima slika na predhodnoj stranici).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sviđa mi se kaj ovaj case napravi od šikare... eh da mi takvi malčer da si barem počistim puteve do nekih parcela, ljudi sve zapustili i probijam se kroz đunglu...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bome dobar posao radite, i u mom kraju ima takvih šikaretina za čistiti...svake godine sve više.
Možda nije pitanje za ovu temu, ali da li netko zna kako da "prisilim" susjeda da mi proda svoju zemlju na kojoj već 5 godina uzgaja parlog i šikaru ili da mi bar da u najam?
Razgovarao sam s njim, ali prodati neće jer mu je to uspomena od starog, a obrađivati je baš mislio na proljeće kad popravi traktor (napominjem još jednom da je zemlja zapuštena već 5 godina)?!?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
taj da je htjeo već bi to obrađivao,,ima kod mene dosta takvih........tarup je odličan,koliko je plaćen ak nije tajna
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kaj kod vas nepostoje komunalni redari?pa lepo ga prijavi onda kad bu kaznu videl buju i besplatno dal u najam..
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Postoji komunalni redar, samo ne znam koliko to funkcionira u praksi. Jer ako je prijavim samo njega bude očito da sam ga ja prijavio ako samo on dobije kaznu. A ako prijavim sve parloge onda će svaka druga kuća u selu dobit kaznu :)
A možda bi onda malo više poštovali svoju zemlju
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Komunalni redar je k...c od ovce.Ti posij ili posaddi na svom kaj hočeš i kad krene zovi poljoprivrednu inspekciju ,imam isti slučaj stim da je do mene sama gacija -akacija-bagrem.Razgovaral sam z komunalnim redarom i on me sam tak uputil .,jer dok on njemu pošlje opomenu pa ovaj ima rok ,pa onda moli da mu produže jer,,,,,prođe godina .Kaj se tiče poljoprivredne insp.ak piše oranica onda ju on ne mora orat ,al ju mora održavat -kosit ,malčirat....al zapuštena nesme bit -oni imaju malo jači cjenik .Kad bu platil jemput pa drugi put ...bu ti ju sam nudil...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ljetos smo iskrčili 7ha zemlje gdje je polj.insp. vlasnicima naložio privođenje kulturi.

@oliver cca 200000kn
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Eto o tome sam i pisao ,i tako ču ja ...pa nek obrađuje ako želi ako ne ja sam za dogovor ,al sad je cjena niža...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Josip, a kak riješavaš korijenje od ovog visokog gustog grmlja?
Jel to zeza kod oranja, ili možda primjenjuješ neku drugu metodu obrade?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
2-3 traga teškom tanjuračom znači 15-20cm dubina, rotodrljača i onda sjetva kukuruza.sljedeći usjev ako ne ide oranje teška tanjurača pa sjetva pšenice i tako tanjuračom dok ne budemo mogli orati ili podrivati,a da ne pucaju sigurnosni vijci.najzakorovljenija zemlja mi je 3 god. nakon uljane repice bila preorana.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406



i kod mene se prije ovog snijega orale i krčile oranice koje nisu bile u opticaju 7 godina,,za ovaj red šljiva nisam ni znao da ima,bilo mi ih žao rušit..ferkan je se malo napatio al je uspio odradit posao,,još jedan mali dio je ostao za poorat na proljeće
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
e da mi je,,al nemam..probat ću na proljeće bacat na brazdu pa palit, sad je to pjesma kako je bilo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka pohvala za ovaj red sljiva, to je dobra poljoprivredna praksa, baš ono kak i zakon EU nalaže, sve mora biti što bolje uređeno, ali drveća po poljima mora biti!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Prijatelj mi se bavi tim. On kupuje zapušteno zemljište, očisti i onda prodaje dalje. E sad, u subotu je bio kod mene i pričao mi novu priču. U polj. agenciji su mu rekli da se nekim novim pravilnikom bude zabranilo krčenje kanala i zaraslog zapuštenog zemljišta jer to spada u nekakvu prirodno stvoren krajobraz. Kupio je zemljište pored nekakvog zaraslog kanala i to se proširilo, pa je išao pitati. I rekli su mu to.
Ostao je u čudu. I ja sam. A na internetu nisam ništa našao. Jer ako je tako to je još jedna ludost. Samo izmišljaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh