• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene dosta ljudi je odustalo od poljoprivrede i ja sam uzeo parcele u zakup i jos uvijek uzimam jer sirim proizvodnju ako neko neda neko drvo porusit zna da cu mu ostavit parcelu da se zaraste u korov a to nebi htijeli jer se boje poreza na neobradenu zemlju i zato dopustaju da radim sta hocu:eek:::eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moje je sve cisto a oko mojih parcela ima dosta drugih zapustenih koje se ne isplate cistit jer za vrijeme rat nisu obradivane a kasnije vlasnici ili se nisu vratili na ogniste ili su pustili da raste suma jer im netreba oranica ili livada zato moje koje su ciste i ako mi tak neko drvo s susjedne parcele ili neka vocka na medi radi sjenu u dogovoru s vlasnikom srusim jer dosta sam parcela uzeo u zakup zadnjih godina nekome nisu smetala manja drveca na medi al kroz godina to drvo je jos naraslo i meni sad radi sjenu!!
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
za sve kaj se nisu vrnuli -zovi poljoprivrednu inspekciju,ko mu brani da dojde i održava ju ,,,,Osim ak nema putra na glavi -tim bolje ,zakaj bi se ti boril z korovima ili nedostatkom zemlje ak je nekom svejedno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mozes zvat kog hoces kad dode inspekcija vlasnik ce reci da se boji da nije minirano i opet nista jer kod meni ima jos uvijek posijanih mina slabo su razminirali!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vi morarte čistit da bi došli do obradivog zemljišta, a kod mene je problem da NEMA zemlje koja se ne obrađuje!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,484
Kod mene kao i kod sanane. U mom kraju su ljudi 97-98 na svoju ruku orali minska polja da bi se radilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene ima nešto neobrađenog, ali to su samo žuti pijesci na kojima ništa neče rasti osim pirike:)
Ali sva zemlja koja je dobra je obrađena.

Razmišljam uzeti još nešto tih pijeskova pa probati sa Tritikale i odmah po strništu sa raolom i tako nekoliko uzastopnih godina probati napraviti neki humusan sloj zemlja na kojem bi možda nešto i urosilo! No priča starih ljudi je da taj pijesak doslovno pojede sve u dubinu i tako da je badava.
Ako ima kiše tokom ljeta još se nešto i da iskombajnirati što se tiće tritikale-a, ali ako zapeče duži period 20-30 dana, gori sve, kukuruz doslovno nestane.
Imam ral takve zemlje koju radim zabadava, odnosno radio sam ju, dvije godine tritikale zaredom, prinos oko 1,5 t, možda ni toliko, a obavezno gnojnica prije oranja, i puno kana u prihrani, ali sve to ode nekud u dubinu.
Tako da bi radije i ja iskrčio plodnog tla da ga ima zapuštenog kod mene, nego se uzalud zezao s tim žutim pijescima.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod nas ima još dosta državnih koje su zapuštene ali privatne smo manje više skoro sve iskrčili.ovo što je još ostalo to je par usijanih glava koje ne daju da se drugi kako oni kažu bogate na njihovoj zemlji.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
ovo što je još ostalo to je par usijanih glava koje ne daju da se drugi kako oni kažu bogate na njihovoj zemlji.

Koji idioti!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
ajd malo posudite :eek:: kod mene nema nikaj zapoštenog, veći farmeri imaju zemlje i po 25 - 30 km od kuće
 
Posljednje uređivanje:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma da su malo pametniji,,dali bi tu zemlju nekom da radi a ovako stoji i zarasta u šumu,,kad držva ukine socijalu radit će se to nebrinem se
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mursaniču,njive su s vremenom zarasle ,nekada je to bilo okrčeno,ali s godinama se opet digla stabla vrbe i drugog drveta.Ja koje obrađujem duže tu nema živice ali zato stabla rade problem a koje uzimam friško u najam krčim ako su zapuštene.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kod nas ima zemlje ko blata al nece nitko da radi,,svi bi na gotovo

Oliver, u tvom kraju zato ne manjka socijalnih pomoći ni radno sposobnih umirovljenika od 40 godina.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
abrkili znaš sve nemoram ništa više reći,,ova vlast mi se jedino zbog toga sviđa,
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Neće to ni ova vlast ukinuti bez brige... Kad bi znao koliko ljudi prima neki oblik socijale, zaprepastio bi se. To su sve birači, a tko im uzme sisu na kojoj žive, nikad više neće dobiti nijedan glas na izborima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh