• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja evo danas ocistio jednu zivicu sta je bila uz parcelu sta smo prosle godine uzeli u zakup pred sjetvu pa se nije stiglo prije ocistit pa smo ju sad rijesili jos samo da se malo posusi popalit i milina!!

 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
A što bi to palio?

butarnik2.gif

Slika skinuta sa stranice proizvođaća sprave za pripremu ogrijeva od takvog granja.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
takvo granje je najbolje za sječku i u pelete...kad bih imao dovoljno novaca sutra bi kupio sve potrebne strojeve i krenuo u posao bez imalo straha,to mi je kolega iz njemačke savjetovao,,kaže kod njih imaju table na kojima se uzgaja razno brzorastuće drveće i kad dostigne određenu visinu ide sve u sječku i pelet,i veli da je posao unosan,,kad tada će to biti i kod nas,,čujem da će se i stare gume otkupljivati iz provjerenih informacija,ista stvar kao i sa starim željezom,zato treba razmišljati unaprijed
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Oliver pa kod nas ti već imaju ti strojevi što sječkaju drveće i onda od toga prave pelete, još nitko ne uzgaja to drveće koliko znam, ali radi se na peletama. Vidio sam prije dvije godine claas xerion i taj stroj, a ove jeseni sam vidio samohodni.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pa ne sade kod nas ja sam napisao da mi je kolega iz njemačke to pričao da tamo rade,,vidio sam i ja taj samohodni stroj pravi nema šta,,bio je jedno vrijeme tamo prema bosni kad se ide neke trupce su radili,ima toga i kod nas samo to je još ništa
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ne znam sto bi neko sadio drvece da ga poslije melje u pelet kad su sume pune skarta,a i piljevina sa pilana je najbolja.
Italijanima se ne moze navuci peleta,zato ne spaljujte to siblje vec pocnite sa skupljanjem love za jedno malo postojenje.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
evo pa pogledajte al cjeli video,sade drveće kad vam kažem
[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MJFR1dZVKmw[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Oliver pa kod nas ti već imaju ti strojevi što sječkaju drveće i onda od toga prave pelete, još nitko ne uzgaja to drveće koliko znam, ali radi se na peletama. Vidio sam prije dvije godine claas xerion i taj stroj, a ove jeseni sam vidio samohodni.

Da, Autoeuropa Donji Miholjac ga ima, fantazija od stroja i traktora
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ne znam koja je firma samo znam da dolaze vamo u moj kraj.

A tako je kako Oliver kaže, sade drveće, a to drveće će sljedeće godine opet biti za sječkanje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja cu ovo popalit jer ove grancice mi u centralnom nista ne znace a imam i dosta debljih stvari po sumi koje moram uklonit da mlada suma raste!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
"polje" sa ovih slika koje sam vec stavljao u temu:











trenutno izgleda ovako nekako:












posla kao u prici a napredak nikakav.. :icon_confused:
malcer je odavno napravio sta je mogao. sada ide redom cupanje i paljenje granja.
sa lijeskom su borbe kod cupanja, a ne pomaze ni cinjenica da ima dosta trnja pa mi ruke unatoc rukavicama izgledaju kao da se s mackama hrvam.

jedan manji dio je plitko ispodrivan i izgleda ovako:



tu bi trebao ici kukuruz ove godine. kako ce se spremiti za sjetvu, to ce se tek vidjeti..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi jedan dobar savjet,smanjite to krčenje i paljenje,jer pri sljedećoj isplati poticaja nemojte se čuditi da tko dobije kakvo smanjenje po tom i tom članku a da ne budete ni znali,to se sve snima i veliki brat prosljeđuje nadređenima.Kod nas zapuštenog zemljišta gotovo ni nema,eventualno kakva brdina gdje koza treba ručnu,ljudi ostavljaju da raste bilo kakvo drvo a do novog zapuštanja zemljišta ne dolazi jer je previše stoke u selu.Ovo mljevenje drveta i granja to je posao,kada bi izračunali koliko su Hrvatske šume toga dale popaliti ili da je strunulo u ovih 20 godina ,mi bi bili bez duga i svaka općina bi imala jedno takvo postrojenje za mljeti drvenu masu
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
mi bi bili bez duga i svaka općina bi imala jedno takvo postrojenje za mljeti drvenu masu

Pa vidiš da će se smjeti rušiti šumu za golf terene, gdje nećeš smjeti posjeći šikaru staru deset godina.:drink:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
problem je što uopće do tog zapuštanja zemljišta i dolazi, a to bi država trebala rještiti nekakvim zakonom. najčešći slučaj zapuštanja je kad vlasnik parcele premine pa nastaju razno razni imovinsko pravni problemi, pa takvu parcelu nit itko može kupit jer nemože okupit nasljednike, nit dobiti poticaj na nju, problem je daleko izraženiji u dalmaciji gdje su parcele manje, al eto javlja se sve češće i po slavoniji.
ista stvar je i sa kućama tih preminulih, vlasnici su ko zna gdje, ne žive u njima, kuće propadaju, a gomila mladih još uvijek je kod roditelja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ceki takva stvar ti je kod mene puno praznih kuca ostalo jer poslje rata vratili se sarci koji pomalo umiru a dijeca ostala u gradu i kuce prazne parcele ne obraduje niko ja uzimam prakticki sve kaj je oko mene u zakup i obradujem al da napravim papire da mogu dobit poticaj nemogu dobivam samo na svoju zemlju a jos 75% povrsina koje obradujem su zakup i na njih nedobivam poticaj jer zemlja je na pokojnim al nema veze ja sve jedno svake godine sirim i povrsine i stoku!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne placam zakup da ga placam nebi im obradivo al vec sam reko radi ceg daju lako zemlju u zakup i mozes radit sta hoces jer se boje da ce placat porez na neobradive povrsine a ovak ja obradujem i oni su bez brige!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Apsolutno se slažem, Ja sve kaj radim u zakupu, a bez poticaja radim zabadava! :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako im odgovara dobro ako ne nece nac nikog ko ce im placat ja sve razmisljam da probam otkupit par parcela koje su uz moje da svoje okrupnim moram se malo raspitat kak bi isla papirologija kolko me to dode pa cemo onda u dogovor oko cijene zemljista!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,484
Uff. Kod nas 1000 po jutru imao-ne imao poticaj. Ako neces ti ima drugih deset koji oce.
Trebao si prije nove godine kupovati. Koliko sam cuo da su i na prijepis uveli porez. Do sad se sve svodilo na dva papira, nesto biljega i jedno prijepodne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh