• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Kaj tibore krčil si nekaj sa trimerom il sa kakvim malčerom jesil izoro štagod zapuštene zemlje sa tom masseyom
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stavljao sam neke slike tri stranice unazad u ovoj temi. malcirano je sto se moglo a bit ce cini se i za trimer sa nozem posla.
orano jos nije nista. ni neznam hoce li se orati ili samo podrivati i tanjurati..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
valjda i ovo spada pod temu. svi kanali su kao ovaj dio s lijeve strane.


sad ostaje još 20-ak metara drača:
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Evo i kod mene se danas čistila zemlja , ali još nije gotovo,slikano je s mobitelom pa su slike malo lošije kvalitete









i odma priprema za zimu
 

flokisb

Novi član
Tu od
8 Ruj 2012
Poruka
21
znači situacija je kakva je a takva je da nije zemlja nije obrađena od proljeća 2012, nije baš zapuštena ali te godine je uzgajan suncokret, zemlja je bila u zakupu.trenutno ima malo osušenog korova ali ništa strašno...od strojeva i alata nemam ništa pa nisam sam mogao ništa ni pripremiti zemlju....znam da sam sve trebao obaviti u jesen ali kako rekoh tako je kako je...
trebao bih zemlju pripremiti za sjetvu za sredinu petog mjeseca.
mislio sam sad baciti stajnjaka, zaorati ili ispodrivati te finije obraditi teškom tanjuračom i/ili roto drljačom...radi se o veličini 1ha
poštovani iskusni poljoprivrednici i svi koji su voljni pomoći molio bih vas i dobro bi došo svaki savjet...
hvala svima unaprijed :)
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A po meni bi trebo samo navoziti gnoj i zaorat a poslje s rotodrljačom ,ali ako ima grmlja i drveća (ako je naraslo u ove dvije godine ) onda bi trebo podrivati,pa navoziti gnoj i izorati
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Kad smo vec kod ciscenja..


1897842_663926943653799_657358436_n.jpg


1920065_663396143706879_490513967_n.jpg


1011107_648609641852196_649443872_n.jpg


1525738_642721872440973_961012845_n.jpg


10002990_666676040045556_477025886_n.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Takvo drzanje motorne pile koji si pokazao izbjegavaj da se nebi desile nedaj Boze, nezeljene posljedice...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Eee Tino, Tino...
Nebuš stigel niti odrasti, ak se buš tak zafrkaval.
A gdje ti je bilo kakav komad zaštitne opreme? Naočale bar?
Sve sam više uvjeren da ovi sigurnosni tečajevi i nisu bezveze. Očito treba početi i pljeniti motorne pile.

Jednom ak postaneš invalid (nadam se da nikad nebuš), prekasno bu za kajanje.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U pravu si @ZJ !!
Al, niti jedan tecaj nebude nikoga na nista nateral, ko zivotna skola !! Ja sam prije dvije godine skoro bez oka ostal u sumi kad me grana opi ..... Od tad bez kacige sa zasrtitnim vizirom nejdem ni pod koje drvo, ni pod sljivu kad ju rusim, a kamoli u sumu . . .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
A jbg,iz grešaka se uči,ne? Svjestan sam kj delam i kj se more desiti,bez brige... :icon_e_confused:
Jedva sam se saginjal pa sam tak pilil malo,poslje zime se treba priviknuti opet na rad malo :D:
A kj se tiče opreme,to nemrem nositi nikak,smeta mi samo...aj šljem bi več mogel al ostalo...nikak se priviknuti na to
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kad ti se bu nedaj Bog dogodilo nekaj, onda bus se zmislil kaj su ti kolege napisale a i svojeg odgovora da se iz gresaka uci. I onda bus se tukel po glavi i mislil a zakaj nisam posluhnul.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
moram stati u obranu kolege Tinčeka, napadate ga tu za zaštitu uz motorku umjesto da mu velite da se za takvu prikolicu drv ne isplati mazati motorku :) mlad je, ručna pila i sekira i nek se čeliči :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Pa to je usput bilo,čistim sve kj god ima,od debljine par milimetri do debljine 20 cm...sve ide dole...to smo rešili ja i tata a ove deblje smo zrezali na ove duge i doma s tim :icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Nemoj misliti da mi sad tu tebe napadamo.
Iskustvo starijih vrijedi poslušati. Neke su nesreće na poslu, srećom, mimoišle, neki imaju posljedice, a nekih više nema.
Kad sam kupil mot. pilu prvi put u životu, niko mi nije bil ravan (kak niti tebi sad).
Danas, 20 g. poslije, imam kacigu s vizirom i antifonima, hlače s vlaknima, koristim čižme s kapicom (nemam prave nažalost)...a najradije mi je ipak vidjeti da to napravi netko umjesto mene, u svoj toj opremi kaj imam.
Svima nam smeta zaštitna oprema, sputava, teška je...no ipak ju moramo koristiti. Na poslu nas tjeraju na to (i kažnjavaju ako se toga ne držimo), no najbolji je poticaj kad vidiš kaj se nekom dogodilo (srećom još ne tebi), a ta oprema mu je spasila život i zdravlje. Ili pak nije...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Ma ne mislim ;)
haha od tog imam samo cipele s kapicama :(wasntme):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
I ja se prihvatio malo čišćenja kaj nisam uspio sredit prije zime,jučer porušio tri vrbe pored njive i dobro se napatio,debljina 70 cm i kvrgava mokra ko sam vrag,pila se samo mučila i nikak izrezat,sutra još sitno pokupim i granje spalim pa padne i koja slika,a na drugom komadu zemlje se malo po malo zarastalo godinama i četvrtina njive zarasla,sad kad sam to napokon počistio milina mi za gledat njivu,al isto tak mi je žao kaj od te četvrtine nikad više oranja jer panjeva ima hrpa a jednostavno mi se neisplati to dat čupat bagerom
 

Najnoviji postovi

Na vrh