• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Posij i sad obavezno nekaj ako več budeš preorao, jer ako ti ostane gola i neobrađena zemlja, samo ti bude korov rastao bezveze. Posij makar rasipačem malo zobi pa zadrljaj, ako nebude nikaj s nje pomalčiraš i zaoreš, bude nekakvog humusa ušlo u zemlju.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dobro ti Šanana kaže bolje posij bilo šta i bilo kako i več na godinu bude puno bolja njiva.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Posij bilo kaj -dobro ti vele a nakon tanjuranja čim više s drljačama -vučenim izvuci granje i korjenje s parcele buš se začudil na kraju koliko je toga nutr bilo .al v jesen zaoreš kaj bu zraslo i več drugu godinu bu mila majka
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
ja sam ujutro malčirao 1.50 ha livade nije 2 god bila košena sad za oko 2 tjedna izorat i posijat kukuruz,još imam oko 2ha za pomalčirat isto takve stare trave...


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Hw-uPgPPRGs[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budemo nesto posijali treba jos prije pocupat ono drvece malo kosit i tak vidit cemo kak ce se poorat!!
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kod mene kad pitam da mi izmalciraju travu tj. senokosu od prosle godine koja je ostala nitko nece kazu da ne moze malcirati da se traktor gusi ovo ono a ovdje svi vi malcirate travu pa se sad pitam tko je tu lud vise.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pričaju gluposti, ja sam posudio malčer od čovjeka koji godišnje razdere dvije garniture batova na malčerima (par njih) pa veli da je malčiranje stare trave odmor za traktor i malčer... za to se inače svi bore koji uslužno rade, kukuruzovina i šikara su već druga pjesma... nisu mi baš jasni ovi tvoji iz sela :(shake):

a nijedan ti neće posuditi malčer da sam to preletiš?
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Traktor je trenutno na uredenju pa ce biti gotovo kroz para dana, pa sam htio da mi to naprave dok ne krenu veliki radovi pa onda nitko ne bude imao vremena, ali eto nitko nece. A sto se tice posudivanja malcera ima samo jedan koji bi moj 560 mogao gurati pa cemo vidjeti sta bude i naravno javim i poslikam sve :D
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
560 ne bi smio imati problema u travi s nijednim malčerom do 220 radnog zahvata, ako misliš samo čistit sjenokoše. jedino ako ti ovi iz sela nemaju svi šumarske malčere po dvije tone :icon_lol:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
te sjenokoše su pune krticnjaka a ima i koje su neravne pa malšer dosta grebe po zemlji i to ga guši a ne trava, a svi bi da im se izmalčira na 1cm ,,,a kad treba platiti onda je frka jel kak moze malčiranje koštat ko oranje ,,,manje potrosim nafte na oranju nek na malčiranju kod mene je pjeskovita zemlja
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Kod mene nema malciranja, sve sam ocistio rotocionom kosilicom upregnutom sa IMT 539. Jest da je sijeno losije kvalitete prve godine,ali sta se tu moze.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Gle krki nisu pare u pitanju nego kad ih pitas jel mogu malcirati travu onda kazu da je to pretesko lakse im je malcirati trnje i zivice nego travu a ovdje vidim da se malcira i trava pa onda pitam ovdje jer mi nista nije jasno
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
te sjenokoše su pune krticnjaka a ima i koje su neravne pa malšer dosta grebe po zemlji i to ga guši a ne trava, a svi bi da im se izmalčira na 1cm ,,,a kad treba platiti onda je frka jel kak moze malčiranje koštat ko oranje ,,,manje potrosim nafte na oranju nek na malčiranju kod mene je pjeskovita zemlja

ti krtičnjaci su mala maca za malčer, on se i tako vozi na valjku i bitno je da cijelom širinom rotora ne hvata po zemlji dolje, znači da ide prenisko, al krtičnjak on samo pokosi kao i travu, ja sam sebio sve prošao skroz nisko, odmah poravnao sjenokoše, a bilo je par komada di je bilo dosta mokar teren, ali valjak na malčeru tu radi svoj posao, pogotovo na ovom tehnosu koji ima 604 kg..
što se tiče potrošnje, slupao sam cca 30 litara plavca za malčiranje 3,5 ha, i to kaj je bilo dosta vožnje od parcele do parcele.. po meni je to sasvim prihvatljivo, ili 3. radna, ili prva brza, ovisi koliko su grabaste parcele bile, na 1700 okretaja traktor pjeva i ne osjeti, pa je i potrošnja mala..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo se cistilo i oralo jos mi malo ostalo za izorat i gotovo sta je za sad bilo u planu!!






 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
E da si ovak okrenul prije zime-ni bila bog zna kakva al bilo bi puno bolje,,,nek onaj stup ,na sredini SI SE SJETIL CIJELE SV. OBITELJI ILI SI KOGA IZOSTAVIL....?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
meni je žal kaj sam oral na jesen i u zimi, to je zalijano i zbijeno ko beton tak da bu se kolegi ovo lijepo pripremilo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovisi, ne nora biti da bu lakse ove brazde razbiti nego zimske .... Ja sam jucer ( napisao i u temi o frezama ) frezal jedan komad, koji je izoran prije, odprilike, mjesec dana. Beton,beton ... Tri prohoda u 1 sporoj i jedan u 2 ...
A do toga me ceka jos jedan takav samo sa puno gorim, vecim brazdama .... Seca pa je zakisilo danas tak da vjerujem da bu lakse !? Ne smije samo cekati predugo da mu se brazde ne zasuse .... Bit ce veselo onda....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ja sam čak jednu parcelu preorao, to je bilo tako sve zalijano i zapečeno da sam se vozil s traktorom ko po cesti, a orana zemlja. sad sam ju nanovo narašil i bude mislim super priprema. vjerujem da će i Bučo lakše razbiti ove brazde nek da je orao na jesen, to da je bila dobra zima s -20, to je druga stvar, al ova prošla sa puno snijega i visokim temperaturama nam baš i nije pomogla kod rasipavanja zemlje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh