• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Nemoj misliti da mi sad tu tebe napadamo.
Iskustvo starijih vrijedi poslušati. Neke su nesreće na poslu, srećom, mimoišle, neki imaju posljedice, a nekih više nema.
Kad sam kupil mot. pilu prvi put u životu, niko mi nije bil ravan (kak niti tebi sad).
Danas, 20 g. poslije, imam kacigu s vizirom i antifonima, hlače s vlaknima, koristim čižme s kapicom (nemam prave nažalost)...a najradije mi je ipak vidjeti da to napravi netko umjesto mene, u svoj toj opremi kaj imam.
Svima nam smeta zaštitna oprema, sputava, teška je...no ipak ju moramo koristiti. Na poslu nas tjeraju na to (i kažnjavaju ako se toga ne držimo), no najbolji je poticaj kad vidiš kaj se nekom dogodilo (srećom još ne tebi), a ta oprema mu je spasila život i zdravlje. Ili pak nije...

kako na kojem poslu, na bivšem poslu nismo imali ništa, kako radno odijelo, ma niš, jednu kacigu u cijeloj firmi, pa kad inspekcija ide trčiš i nosiš onom drugom, ja ponesem antifone od kuće da ne ogluvim drugi mi se smiju, kad mi greda pala na glavu na šivanju sam moro reć da sam mjenjao auspuh u garaži da nedobijem otkaz ...

neke osnovne stvari od opreme nisu skupe i treba to imat - vrag nespava, čuvaj se čovječe i bog te čuva
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ja jeste se okomili na naseg Tineka kao da je ubio nekoga. Pod broj jedan moras znati raditi sa motornom pilom,ako ne znas djaba tebi brate sva zastitna oprema ovog svijeta. Nikada nisam koristio nikakvu opremu a u sumi sam poceo raditi od drugog srednje,a ovih dana zavrsavam fakultet i nikada ni najmanjiu ozlijedu nisam imao. Sta sam samo po noci stabala oborio i okresao. Treba samo mozak ukljuciti i nema problema.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Meni tata uvijek govori da nikada ne režem vrhom lista, a vjerujem a znate zašto ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaj ovo ono...pila SE MORA ČVRSTO držati u ruci, a ne se maziti s njom i onda nebude nikam odskakivala!!
U mojem slučaju preko 60% drveta pilim s vrhom vodilice i nisam nikad imal nikakvih problema, znači to su tanka stabalca i vrhovina, a sve deblje i debelo zna se kak se pili! Od opreme koristim obavezno zaštitne naočale, cipele s metalnim kapicama i zaštitne rukavice s gumenim pipcima, kacigu nemam, ali zato imam kapu šiltericu navek :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Evo, ja isto slično tak, pila nije žena da budeš nježan s njom, debelo pilim kolko mač može, a kad obrezujem drvo uglavnom idem s vrhom lista i nikad nikakvog sranja, od zaštite imam rukavice jer s njima sve radim, a ostalo ništa, eventualno vunenu kapu ako je zima :) :(rofl):

sad dal kod mene vrijedi ona: "veći bedak više sreće" to je druga stvar.. do sad nije bilo problema i nadam se da ni neće, stric mi radi 30 godina u šumi pa se smije kad vidi svu tu opremu, treba ti pol sata da se obućeš, a za to vrijeme on već poruši pol šume.. naravno, samo treba biti pažljiv i ne siliti kaj nejde...

moje skromno mišljenje, sad me budete popljuvali, al mogu živjeti s tim.. :)
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Slažem se sa @ibosilj, ja također rukavice i šiltericu koristim, a bogme nisam nikad nijednog susjeda a ni nikog kome sam pomagao u šumi nisam vidio da ima naočale ni kacigu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
A zakaj se onda vežete u autima i vozite po ograničenjima? :D
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ko je rekao da se vezemo i vozimo po ogranicenjima?
Sa toliko opreme na sebi sto vi nabrajate covjek se ne moze rahat ni kretati,a u sumi je najvaznija pokretljivost. Pise covjek koji je oborio hiljade stabala i okresao bez i jedne jedine ozlijede. Vi dok se obucete ja sam vec uradio dva stabla i napravio sumski red.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Onaj kome je sva zaštita na prvom mestu nije ni za u šumu,takav če se povredit i bez pile u ruci.Cipele sa kapicom,kod rušenja šlem to je osnova koju večina upotrebljava možda i protivurezne hlače ali to je za neke več luxus.Ja imam još glanc nove huskine rukavice ali mi jih je šteta upotrebljavat.:icon_biggrin:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
možda i ne spada u ovu temu, al evo, ovih dana čistio malo sjenokoše koje nismo prošle godine kosili, sjena je bilo tri put više pa je puno ostalo nepokošeno, ne jer nismo htjeli, nek nismo jednostavno imali kamo staviti..

U akciji Fiatagri 88-94 i Tehnos 200 (posuđeni). Malčer je mrcinaaaa:icon_super:













i jedan video u radu, za potrebe snimanja sam išao u 3. radnoj, inače leti prva brza..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=xFKhGPToygA&feature=youtu.be[/YT]
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
@ibosilj jel malcer ima nozeve ili lopatice i koje sirine? posto kod mene u selu cak 2 malcera i svi kazu da ne moze malcirati livadu tj. travu a imam par livada koje mi je isto ostalo nepokoseno pa da i to uredim a tako mi se cini da je najlakse a nitko nece :(
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
@dugan: dalje se to normalno kosi, ako opet nebu neka divlja godina, bitno da sam počistio da može mlada trava rasti

@novajlija: malčer ima bate (lopatice ili kako već) širinu ne znam napamet, al je preko 10 cm sigurno, sad su novi bati gore, još fino oštri, brije travu doslovno..
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
tx9y.jpg


k5yw.jpg

gou7.jpg

03ry.jpg

5gmk.jpg


Evo par slika od jučer štoretu sam skratil barem trećinu života :tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
to je korjenje od Topole,,,,da je redovito orano do samih topoli nebi bilo problema ,srečom pa tanje samo puca. A DA SE NAPATIL SAD TO STOJI...BAR SI SIGURAN DA JE SE ISPRAVNO..AK BUŠ SAD DALJE TO OBRAĐIVAL NEBU PROBLEMA .-ŠTETA DA STOJI...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Plug sam dobro naoštril i podesio ga u mm ali ipak sam se napatio koda sam ga ja vukao nije štore za tog al štaš ko ga pita
Nisu ti to pajdo korijeni od topole to sam ja rušil vrbe po kanala a korijen ti je DRAČ ili BAGREM a bilo je i pasje lise i crnog trna

Sad sam došo na dužinu od 350 metara a ovih dana krećem u *OFANZIVU* i idem još 100-150metara a širina je 130
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja poceo lagano s ciscenjem parcele travu popalili sad cemo deblje pocupat a tanje posjec i oranje jednobraznim i ako ce bit donekle odmah ove sezone kukuruz gore!!





 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
bučo očeš to moć fino obraditi za kukuruz pošto će vjerojatno biti puno korjena
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ce se moc pripremit za kukuruz bit ce ako ne onda cu ostavit pa na jesen opet preorat i ici ce onda neka zitarica gore sve ovisi kak ce se sad poorat i pripremit!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh