• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tu parcelu sam prije 2 tjedna uzeo u zakup tak da nisam mogo ju jesenas izorat bude se pripremila ima na jednom dijelu malo gore al budu to tanjurace sredile koji prolaz vise i bit ce ok!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Oranje do jeseni je zavrsilo osim ako ne ispadne opet di koja parcela za zakup:(rofl)::(rofl): pomalo se sirim jos nisam u opg-u zasad samo upisnik al nadam se da cu jednog dana uspijet dok sve sjedne na svoje mijesto i jedan dio planova se ispuni!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak ce i bit samo necu puno tanjuracom vise branam(drljacama) da mi sto vise korenja pocupaju van!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Konacno sam danas "upregnuo" vitlo i krstil ga na cupanju korjenja...
Dakle, jedan dio zemljista je bio zarastao u grmlje, vecinom Sipak, i u jos neka stabla ne tako velika, ali dovoljno jaka za malo muke iscupati ih ! O radu vitla cu u temi o vitlima, a ovdje stavljam par slika danasnjeg posla cupanja korjenja ....
 

Prilozi

  • 2014-04-12 10.46.48.jpg
    2014-04-12 10.46.48.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 200
  • 2014-04-12 12.46.26.jpg
    2014-04-12 12.46.26.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 183
  • 2014-04-12 12.46.41.jpg
    2014-04-12 12.46.41.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 182

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lijepo napravljeno...
a kam je nestalo ono drvo-grm s 3 slike? :) ne bojiš se za plug da ideš direkt u tak malo jače korjenje?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Ma ovo drvo i jos neko vece bagrenje smo otkacili plug i proxima je sve to uredno pocupala i sve ovo smo odradili za nekih 2, 3 sata. A plug je masivan i jak i ne bojim se za njega cak sam spustao dosta duboko skroz koliko ide znaci nekih 40-tak cm i proxima ga je vukla drugom direkt bez vecih problema.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
super onda, iako malo visi i brdo je, zemlja mi se čini dosta kvalitetna i laka za obradu... pretpostavljam da je i ovo pokraj poorano tvoje pa si pripojil samo?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Da sve je moje :). Zemlja je dosta laka za obradu i jedna od boljih sto imam i bolje mi je cistiti takvu zemlju nego se muciti na teskoj zemlji. Inace sad na toj parceli imam 6kj. i jos planiram prosirivati jer se moze ocistiti jos skoro 2kj.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a kako je vlasnička struktura toga? vlasnik nepoznat pa radiš na svoju ruku da ti ne raste šikara okolo, ili si dogovoril s ljudima da to počistiš i da dobiš neki poticaj bar?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Ne nikad ne radim na svoju ruku jer su ljudi pokvareni i kad urediš njivu onda kažu da nemožeš raditi. Ovo što je prije uzorano je baš moje, a ovo sad novo što sam proširio sam uzeo u zakup.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Svaka čast,lijep posao,samo uzimaj sve što što se može uzeti.Čuo sam da kod Sunje neki švabo svu zemlju kupuje,ide do 10000 hektara,krči i obrađuje odmah,moj kolega radi kod njega pa znam.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
znači počelo je... sad ćemo vidjet što se i koliko isplati.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
po jednoj strani i treba tak, nek nas švabe uče kako raditi ako već sami ne znamo, u Hrvatskoj se nikome ne isplati ništa raditi, parcele ravne ko stol po 50 ha u komadu stoje u draču, onda nek nam švabo pokaže kako to ide...
problem je samo kaj ako dođe par takvih frajera s kapitalom koji je prosječnom Hrvatu nezamisliv, nestat će svi mali, a i velikima će noge klecati... njemu nije u interesu da ima 50 parcela po pol ha, nego 3 po 50 ha..

sjećam se da je prije nekih 4-5 godina Vž županija počela sufinancirati okrupnjavanje zemljišta, novcem EU.. kad zbrojiš 2 i 2, sve je jasno. Al ja sam već u off topic... :(n):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa tu kod nas u Novom Grabovcu je neki zagrepčan kupio sve što se dalo kupiti,isto tako krči i obrađuje odmah,navodno je prešao tisuču hektara do sada,ne muči ga ni brijeg ni divljač.Čuvare na struju je svuda pometao,i stvarno kakva brda obrađuje što mnogi nebi radili.Drva melje u bio masu,to mu je nus proizvod i vidim da samo sije pšenicu i kukuruz.Stavio bi par slika od toga što je okrčeno ali neznam jel smijem tuđe posijede pokazivati,da si nebi problema napravio.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Za te velike od stotine hektara se ja nesekiram,to po meni i nisu poljoprivrednici...
Prije par godina koperaciju u selu preuzeo neki deda od 60god. dotad se nikad u životu nije bavio poljoprivredom...ima na stotine hektara,"svemirsku "mehanizaciju....
Sasvim slučajno iz Rijeke i sasvim slučajno Linićev jako dobar kolega i partner....
Upravo zbog ovakvih dečki poput Tine odlaze van,jer pored njih nemožeš doć do izražaja,nemožeš dobit zemlju,nemožeš prodat svoj proizvod ako nisi u kooperaciji s njima,o njma ovisiš i oni ti određuju di ,šta ,kako.....jedino što možeš im bit sluga pokorna...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve to stranci kupuju zemlju kod nas, dajte ljudi razmislite malo!!!
Stranci su postavili pijune kod nas i preko njih kupuju zemlju, a kad naša vlada odobri strancima slobodu kod nas, samo će isplatit ove pijune sa par milijuna i prepisat zemlju na sebe, a pijuni će do kraja života mirno uživati!!

Sve je jasno ko dan i mi nemožemo ništa tome i takvima!
 

Najnoviji postovi

Na vrh