• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zekson,
nek te dobro služi.
Kakvi su prvi dojmovi)? Šteta kaj nema neku zaštitu u smjeru traktora. Ovak bi mogle biti gume u opasnosti.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Nemogu nista puno reči jučer navečer je dovežen danas sam pomalčiral 2 hektara zapustenih njiva..
Zasad ide dobro taman je sirina za traktor...
Da IWanho vec sam danas razmišljal o zaštiti za zadnjo staklo jer je par komada doletjeli do sajbe..
Al dobro nadam se da nebude neki kamen nasem na putu prema sajbi hehhe..
Gume nisu tolko u opasnosti jer odmah ga spustim dokraja i sve malčira do zemlje..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ima lanci su manganski ...tako da bi trebali trajati jedno vrjeme..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zašto je predviđeni ovaj malčer u usporedbi prema običnom sa noževima? Ovo je za kameniti teren dal? Nisam ovo nikad vidijo...
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Malčer je predviđen za malčiranje granja tj. Grmova na zapuštenim terenima.. mravinjaci i grmlje..
Neznam kako bi se ponašao na kamenitom terenu..
Inače malčer je Hrvatski proizvod...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pa bijo sam siguran, da je ovo za kamenito tlo. Upravo na ovom forumu sam to čitao. Ma predpostavljao sam, da je ovo HR proizvod, jer je neko kupijo sličnoga tvome , ali ožjega sa noževima i to več kazao.
A kakva je što buka kod radova il kod zaustavljanja? Zuji,grmi,vibrira?Il ide tiho, normalno?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ahaa...
Ma nije bučno uopće u kabini zavrti ga sasvim normalno..
Malo ga zatrese dok ga zavrti..
A bučno nije na mobitelu sasvim ljepo cujem radio muziku.. dok malcer radi nije prebucan..
Budem posnimil video pa postavim...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zašto nemogu više od jedne slike postaviti
19564

19568
Da sad vidim da nešta ne štima. Prvu sliku ućita bez problema pa onda neče ništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Imgur.com ili tako neka stranica pa samo link zalijepi tu :)

Ja imam 6 komada od Mega Ing tvrtke iz Čakovca i odlično su, jeftini relativno ali dosta dobro, a da ne spominjem da sam u zadnjih nekoliko godina još 6-7 promijenio bio..
Koristim sve 150cm radne širine za IMT 539, a za jače traktore imam i malo jače malčere i šire..
Ovaj mega ing 150cm s njim smo sve i svašta radili, čak i 10-15 cm debele smo s njim uništavali ali naravno sporije i u nekoliko navrata se spuštao postepeno.. :)

Učinjeno izgleda vise nego zadovoljavajuće, nisam očekivao tako dobro s tim lancima iskreno..
koja je cijena bila? I koliko ks ima traktor?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
@gladhr2 to koristiš megametalove malčere ili ?
Koji ti je najveći malčer ?
Jel imas lance na rotoru ili nesto drugo ?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ne, baš me-ga ing se tvrtka zove, oni proizvode i bušače, po novom i cjepače ja mislim. Proizvode i dijelove za INO Brezice a i njihov su zastupnik u RH.

Iskreno ne znam ni ja koliko ih imam ali 5-6 sigurno 160 cm širine, a radne sirine 150cm. Rotor ima dva noža na sebi, i IMT 539 ih nosi super, a lagani su oko 250kg otprilike..

Ovi malo veći su s remenjem, 220cm i 250cm širine, neki talijanski.. a imam i jedan od 200cm s ticalom isto neki talijanski ali nije baš balansiran pa ga ne koristimo..

Prije par dana mi je isporučena nova Valtra 215ks, otvorio sam bas temu i stavio slike pa ti mogu link poslati ukoliko zelis, za nju čekam još šumski malčer Ahwi..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Učinjeno izgleda vise nego zadovoljavajuće, nisam očekivao tako dobro s tim lancima iskreno..
koja je cijena bila? I koliko ks ima traktor?
Da izgleda dobro lanci odrađuju dobar posao..
cijena je bila 12000 kn sa pdv-om
Traktor je 80 ks.. i ima super spore brzine ..
Ahaa onda se ti baviš obradom, krčćenjem zapuštenih terena uslužno i li ?
Da vidio sam valtru u drugoj temi..
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Krčenjem zapuštenih terena, sadnjom i održavanjem nasada.. uslužno ne, za sada samo za sebe, ali možda počnemo i uslužno, nedostatak vremena je prisutan
 

Najnoviji postovi

Na vrh