• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odgoj bika ili junice s elektrošokerom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

hehe ..dobra ideja ova ogrlica ..
Ali podrška i tehnička strana je jako koplicirana ..naročito za samogradnju i razvoj


Ako je eletrko šok odgovoran za čuvanje stoke svih vrsta i boje krvi human , zašto ne bi bio i u odgoju ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

A koje probleme ti rade zivotinje da bi ih s tim uspio smiriti,ako je samo za odgoj onda ne vidim nikakvu prednost.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Meni je pokojni tata vozil stočara i taj elektrošoker je služio samo isključivo za dizat umornu stoku koja je legla da drugi ne gaze po njima. Nisam nikada čuo da je to neko koristil doma za odgoj osim samo za utovar stoke zbog toga da ne bude crno meso od batine. Čak sam 100% siguran da bi imal kontra efekt. Preplašila bi se stoka i tu bi imal samo sranje. Ipak mislim da je obična batina super alat. Ako mlatiš da puca onda opet dobiš ko i sa elektrošokerom da se preplaši. Dobro je dok se samo preplaši, al ako govedo skuži da mu nemreš niš nikada mu više nisi gazda. Meni idu krave na pašu i jednom sam strgal batinu na jednoj i nikada više ja tu kravu nisam mogel ni upeljat ni ispeljat iz štale. Ona je išla kam je htela. Sa govedom moraš napravit odnos da ti vjeruje, jer je normalno da se životinja boji. Tek onda trenirat strogoču, ali opet ne tako da te se počne bojat. Ako te se boji nikada ne budeš dobil više povjerenje. Ne mogu reči, ali još nikad nisam imal prvo dojenje junice da nije bilo ko i kod stare krave. Jedino se nije znala namjestit i stajat na miru, ali to je bilo istrenirano u narednih mjesec dana upravo sa strogočom. To sad izgleda ko filozofiranje ko da je pes, ali tak je.
 
Na vrh