• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Okvašivači - koji i iskustva?

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kako teme nema u "povrtlarstvu" evo pitanja: Koji okvašivač koristitite i kakva su vam iskustva?

Naime, kako svake godine imam problema sa plamenjačom luka, u primjeni fungicida moram koristiti okvašivač. Prošle godine koristio sam Tensiofil (Sjeme d.o.o., Split) koji je povoljan cijenom (1L - 35,00 kn) ali čini mi se da i nije nešto.
Naime, nakon aplikacije na luku ostaju neke kapljice, ali većina "sklizne"; i onda naravno, efekt zaštite mali...
Da li da kupim neki drugi okvašivač?
 
S

salel

Guest
Kako teme nema u "povrtlarstvu" evo pitanja: Koji okvašivač koristitite i kakva su vam iskustva?

Naime, kako svake godine imam problema sa plamenjačom luka, u primjeni fungicida moram koristiti okvašivač. Prošle godine koristio sam Tensiofil (Sjeme d.o.o., Split) koji je povoljan cijenom (1L - 35,00 kn) ali čini mi se da i nije nešto.
Naime, nakon aplikacije na luku ostaju neke kapljice, ali većina "sklizne"; i onda naravno, efekt zaštite mali...
Da li da kupim neki drugi okvašivač?
etalfix pro
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koristim etalfix pro, no jako pjeni i to mi ide na jetra. Koristim i tensiofil, nisam baš puno primjetio da ne valja, no nisam posebno ni obraćao pažnju. Dobar je radovit ili chromovit, ovisi što se nađe.
Onako, da ne imenujem firmu, davali su nam nu-film koji je inače za prskanje uljane repice prije kombajniranja, za manje gubitke. Čovječe, tim dok si poprskao buhaće na kupusu, ostali su zaljepljeni za list koliko je to čudo ljepilo. Nije bio moj izbor, tak sam dobio.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Tensiofil sam kupio ali je katastrofa. Špricam po luku i pogledam, ostane koja kapljica gore ali ništa konkretno. Povećam dozu, probam opet, ništa. Na kupusu je situacija bila malo bolja ali sa 4x većom dozom od onoga šta piše.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Tensiofil sam kupio ali je katastrofa. Špricam po luku i pogledam, ostane koja kapljica gore ali ništa konkretno. Povećam dozu, probam opet, ništa. Na kupusu je situacija bila malo bolja ali sa 4x većom dozom od onoga šta piše.

E, ja čuo da Zagorci stave šećer kao okvašivač ???
Nisam isprobao, ali mislim da hoću!

ps. Inače zadnje dvije godine sam koristio taj tensiofil ali sad stvarno nisam previše gledao kakve su kapljice a dopada mi se zbog dobre cijene a i ne pjeni se što mi smeta kod ostalih.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam koristio Herbovit onda ga je nestalo pa sam koristio etaflix pro koji se nije pokazao ništa bolji od herbovita samo što je tri puta skuplji sada ponovo koristim herbovit 90.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja sam koristio Herbovit onda ga je nestalo pa sam koristio etaflix pro koji se nije pokazao ništa bolji od herbovita samo što je tri puta skuplji sada ponovo koristim herbovit 90.
Evo i ja danas probao sa Herbovit-om 90 i super zadovoljan za luk i češnjak; sada se vidi da je sredstvo ostalo na listu.
Prskao sam i presadnice korabice i vidim da je i tamo u redu.
Inače, platio sam ga 25,00 kn/2 dcl; primjena 0,1%.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam isto koristio herbovit Prvča 22 kn 2 dcl. Probao ga u češnjaku, poslije njega i balde češnjak sav neki kričav samo da ne svjetli u mraku :) Poz
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo i ja danas probao sa Herbovit-om 90 i super zadovoljan za luk i češnjak; sada se vidi da je sredstvo ostalo na listu.
Prskao sam i presadnice korabice i vidim da je i tamo u redu.
Inače, platio sam ga 25,00 kn/2 dcl; primjena 0,1%.

Etalfix pro 70kn/250ml doziranje 0,02% ispada da je jeftiniji od Herbovita (25,00 kn/2 dcl; primjena 0,1%) a puno je kvalitetniji.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Trend je daleko najbolji!

Odličan je, ali cijena... :-/

Inače može i piva poslužiti samo ne bi je koristio bez insekticida za tvrdokrilaše :)
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Odličan je, ali cijena... :-/

Inače može i piva poslužiti samo ne bi je koristio bez insekticida za tvrdokrilaše :)

šteta pivkana on se može koristiti i u bolje svrhe:partyman:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
i ja dajem glas za trend
daleko najbolji kaj sam koristio
silvet sam jednom kupio i nikad više - em je papren em ne vrši funkciju u onim dozama kak je propisano,moral sam ga stavit barem peterostruku dozu da bi imalo efekta...

a trenda kad stavim i upola manje,opet dobro pokriva
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Tred je dobar ali jako pjeni probajte od AM agra ide duplo manje i ne pjeni .Može i u sve pesticide ,dok ovi koje navodite su prvenstveno za herbicide
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
istina,malo živcira ta pjena,ali ja sam mislio da je to svojstvo svih okvašivača

inače ja tome doskočim tako da ga u ručnu špricu dodajem na kraju,pa kad zašarafim malo promućkam i to je to,a u traktorskoj mi nema kaj smetati kad se do sljedeće upotrebe pjena izgubi,ili ju jednostavno na kraju isperem kroz čep na dnu
 

Najnoviji postovi

Na vrh