• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT Slavonac 10"

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
fala Bobo,ali sad opet neznam koji je to plug
što se cijene tiče primjetio sam da su cijene poljoprivredne mehanizacije i ostale tehnike u slavoniji dosta manje nego kod nas u zagorju
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
ovo jeste olt slavonac ili olt ferguson ali od 12" coli ima sam isti ovakav , najsigurnije ti je da ga izmeriš
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na slici djeluje kao 12"....ja imam jedan takav 2x10 za prodati, dobro stanje, jako je malo radio, da se po daskama i lemešima niti nevidi da je korišten, jer orem sa jednom brazdom........ako nekome treba, možemo se dogovoriti.........
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
OLT Slavonac 12 cola je to_Od 10 cola ne postoji.Neki vele da ga vuče 533,neki da ga ni 542 s mesta nebre pomaknuti.Neznam koja je fora v tome,ali puno si ga platil.Ja nebi dal za njega više 500 kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OLT Slavonac 12 cola je to_Od 10 cola ne postoji.Neki vele da ga vuče 533,neki da ga ni 542 s mesta nebre pomaknuti.Neznam koja je fora v tome,ali puno si ga platil.Ja nebi dal za njega više 500 kn.

Ovisi kakva je zemlja i kakve gume imas i dal je breg al budimo realni na ravnici ga 533 i 539 vuce u 1 brzoj bez beda.kod nas svi koji oru sa 533 imaju slavonce.
Slavonac je inace teze vuc od imt pluga jer slavonac ima jace zavinute daske i stvara veci otpor dok imt ima ravnije daske i ne okrece zemlju ko olt vec ju vise naslanja,i lakse ga je vuc,i zato je slavonac
Bolji za zaoravanje cjeline ili vrta jer sve okrene unutra,dok kod imt-a vise ostaje bio mase kod povrsine,al opet je i to dobro za kukuruzinu i strniste jer zemlja ima vise zraka i do proljeca brze strune ta bio masa jer znamo valda svi da bez kisika nema raspadanja (trulezi).
I zato kod proljetnog oranja gdje se odmah sije bolje orat olt-ovim plugom jer sve okrene unutra i moze se odmah tanjurat bez busenja i zaostale kukuruzine i zemlja se lakse pripremi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,693
OLT Slavonac 12 cola je to_Od 10 cola ne postoji.Neki vele da ga vuče 533,neki da ga ni 542 s mesta nebre pomaknuti.Neznam koja je fora v tome,ali puno si ga platil.Ja nebi dal za njega više 500 kn.

ja sam ga godinama imao sa 533, ustvari, on je i došao sa traktorom, išao je on, ali nije to to bilo, prodao sam ga i uzeo posavca 10".. posavac je zmaj :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja sam ga godinama imao sa 533, ustvari, on je i došao sa traktorom, išao je on, ali nije to to bilo, prodao sam ga i uzeo posavca 10".. posavac je zmaj :)

To je tocno al i slavonca vlece al po ravnom,al ipak 10cola lakse vlece.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Tako je. Pluga Slavonac je samo 12". Ja ga imam, i vucem ga z IMT 533 bez imalo frke na 25 cm dubine..
 
P

petar1206

Guest
Evo još dilema oko famoznog "Slavonca".Zovem tak ljude u vezi plugova i jedan veli iz okolice VŽ,znači dolina rijeke Drave,pa pretpostavljam da znate o kakvoj se zemlji radi da nemože sa 542 orati sa tim Slavoncem 12 cola,a drugi iz Svetog Križa Začretja veli da sa 533 ore sa istim takvim Slavoncem bez brige i uzbrdo.Pa onda kaj je to?Više neznam dal sam lud,zbunjen,a normalan od svega toga nisam.
.

Ja sa svojim Deutzom 5006 i slavoncem orem u drugoj brzoj , a kod mene je sama ilovača i lapor!! Tak da :icon_pray:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja imam Slavonca 12" i vucem ga z IMT 533. Ja sam iz Tomasevca Biskupeckog, nekih 6 km od Varazdina prema Zagrebu, kraj Turcina.. I ja orem s njim bez imalo problema ukoliko je zemlja normalne vlage za oranje. Prosli tjedan sam preoraval jednu parcelu i nije islo jer je bilo tvrdo ko beton.. Ali oranje na jesen i u proljece ide ko metak.. Zemlje mi nisu osobito teske, tako da...
 

Najnoviji postovi

Na vrh