• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT Slavonac 10"

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije mi ispočetka bilo jasno što skračuje.....jel širinu brazde ili dužinu pluga......al sada je uredu :partyman:

to nije nitko ovdje kod mene radio......pa nisam ni vidio razliku......samo znam svoja iskustva sa tim plugovima......s tim da taj PTO po meni ima dobre daske, na krajevima malo savijene da dobro preklapa brazdu......dok ovaj 1x12 nema......

jel netko zna kolika je cjena raonika i daske za 1x12 slavonca????

kod mene daska tanka da se možeš posjeći......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Raspitival sam se v Koprivnici prije par mjeseci,daske su za 10 cola plug oko 500 kn,a mislim da su iste i za 12 i to su bile za imt 755.Pa bi te vjerojatno i tebi pasale.Cijena noža(lemeš,raonik,željezo) je oko 100 kn.Tak je bar bilo,kak je sad nisam siguran.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
PTO po meni ima dobre daske, na krajevima malo savijene da dobro preklapa brazdu..
samo je problem kaj je daska na kraju preširoka i struže po brazdi.
taj dio ukloniš, jel inače nema dubine.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
jesam al na prvom je jače nego na drugom.
jedino kaj jarak nije baš nekaj,al to koristim 1x14 i kolko ide duboko,.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo je problem kaj je daska na kraju preširoka i struže po brazdi.
taj dio ukloniš, jel inače nema dubine.


samo ako hočeš preko 25cm dubine, jer to ga ograničava.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
nejde on ni 20cm ak je orginal.
meni sad dubinu ograničava crtalo jer je IMT-ovo,i onda sjedne na njega i to mi je 25cm.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
crtalo neznam kada sam zadnji puta koristio.....a na tom PTO nemam crtalo,jer je otkinuto, neznam kako ni zašto,al tako sam dobio......znači to je puni materijal fi 30mm,tu negdje, neznam kako se to otkinulo......samo je to neispravno
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kupio sam plug za 200 kuna od čovjeka htio ga je baciti pa me zanima jeli to slavonac
 

Prilozi

  • PICT0098.jpg
    PICT0098.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 851

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam isti,al je 10"......mislim da je i tvoj toliko......a 200kn i na kile vrijedi.......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hehehe,slobodno ja došišem,al onda moreš samo i nule gledati.Meni na tekućem već poduže nule pišu.Ja sam mišljenja da je to ipak 12 cola,nema poluge za štelanje ak sam dobro videl,a slobodno izmjeri pa buš videl.Inaće najmanji "slavonac" je 12 cola,barem ovi noviji kaj su slični k IMT 756.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Hehehe,slobodno ja došišem,al onda moreš samo i nule gledati.Meni na tekućem već poduže nule pišu.Ja sam mišljenja da je to ipak 12 cola,nema poluge za štelanje ak sam dobro videl,a slobodno izmjeri pa buš videl.Inaće najmanji "slavonac" je 12 cola,barem ovi noviji kaj su slični k IMT 756.

ma ko od nas danas nema nule na računu ispred nema plus uvjek je minus ali mi smo zato snalažljiva nacija moram plug izmjeriti da vidim moram ti priznati da nisam do sada vidio ovakav plug kod mene nema niko takav:confused:
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Hehehe,slobodno ja došišem,al onda moreš samo i nule gledati.Meni na tekućem već poduže nule pišu.Ja sam mišljenja da je to ipak 12 cola,nema poluge za štelanje ak sam dobro videl,a slobodno izmjeri pa buš videl.Inaće najmanji "slavonac" je 12 cola,barem ovi noviji kaj su slični k IMT 756.


Ja sam siguran da je to 10 cola,jer susjed mi ima istog takvog slavonca
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ima jedan sličan i taj bi mogel biti 10 cola,ima ti polugu za štelanje,nije onaj pomićni ak na toga misliš.Ja znam da je bratić posudil takvog i uspoređival ga s IMT 755 i ovaj kak je tvoj je 12 cola.Veli da je IMT-a puno lakše vleći nego slavonca.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ovaj plug nema polugu za štelanje jedino se može štelati visina za poteznice
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam isti sa slike i moj je 10".......al najbolje bi bilo da izmjeri
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Viđal sam takve plugove sa i bez poluge za štelanje,ovaj od 10 cola je malo drugačiji i treba ga znat prepoznati.I na ovome bez poluge i na ovome sa polugom ima oznaka OLT SLAVONAC 2.30.Kaj znači 2 brazde,30 cm zahvat,to je 12 cola.Pogledaj kaj piše na pločici,možda me uvjeriš u suprotno.Inaće ova tema je i otvorena zbog toga kaj niko nije znal kolku colažu ima taj plug,al sam u tom periodu nekaj skupil informaciji.Ak ima pločicu na rami,na njoj bi trebala biti ta oznaka.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam hrvoje......moj je takav al 2.25 sve isto kao i kod njega, samo na mom nema crtala......
 

Najnoviji postovi

Na vrh