• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT Slavonac 10"

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čekaj,sktail si ga na rami?Bem ti,kad bi bar slike neke imal da ga usporedim sa normalnim plugom.A veliš dok je bil normalni nije baš nekaj išlo?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
skratil,lameši su odrezani i nadovarena vidija pod manjim kutom,daske odrezane na određenom dijelu.
buš osjetil di ti je daska oštra od struganja po brazdi,to sam odrezal u obliku trokuta.



ako je skračen, onda je i manji zahvat????
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ne,pitam ga dal je primaknul brazde bolje k traktoru.Jer bar po mojem mišljenju bi se dio ispred prve brazde dal odrezati i onda opet zavariti.Kužiš me kaj oću reći?Tak da dobiješ da ti plug nije na dugom cugu kak mi velimo nego da je skraćeni.Jer v originalu je prva brazda od one pomične grede udaljena od oka nekih 20 cm,nisam siguran,pa se ta udaljenost od 20 cm odreže i kompletan plug se automatski primakne bliže toj gredi.Kapiraš?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800

skračen je da je bliže traktoru,zahvat možeš isto smanjit tak da drugo tjelo prebaciš na desnu stranu gledajuči odzada.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebam pojašnjenje......što dobijaš s tim,ako je plug bliže traktoru????
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Tako je,o tome sam govoril.To si sam delal ili?Jer nije neka mudrolija pa me zanima kak si to izvel točno_Ovak je traktoru puno lakše nositi nego dok je dugački plug.Kak ti se ponašaju lemeši od kad je widia gore?Sad su samooštreći?;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
skračen je bil.
ja sam dal vidiju zavarit,prerezal daske pod drugim kutom.

izoral sam sigurno 30jutara sa vidiom i netreba ju brusit još.
nije samo oštreči.


kak da ti objasnim.lakše je sa njim,ne zanosi,lakše ga je naštelat i preciznje,pruža manji otpor za traktor,bolje se prenosi sila na kotače.
probal sam i orginal razlika je ogromna.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nikaj,ak kupim toga đavla odma ide flex gore i "tu ga seci,leba mu *****"!Hmm,da pitam dalje,jel ima ko iskustva sa smanjivanjem zahvata pluga.Sa 12 cola na 10.Jel se to more opće ili su preveliki to zahvati?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle ak je ko na oltu onda jednostavno odšarafiš tijelo i prebaciš na drugu stranu,prvo tijelo se pomakne na gredi il španerom ga napneš.
ak je ko imt onda zaboravi.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Je,baš na tome Slavoncu sam to gledal.On ima šarafe koji drže brazde.Znači jedna i druga bi se dale k sebi pomaknuti?Recimo da gledamo od zadnje strane pluga prema prednjoj onda bi zadnju brazdu trebalo prebaciti sa lijeve strane nosača plužnog tijela na desnu,tj. u unutrašnjost pluga da tak nazovem,a prednju brazdu bi sa desne strane nosača plužnog tijela trebalo prebaciti na lijevu,također u unutrašnjost pluga.Napominjem da je to dok gledamo plug odozada.Jesam u pravu?Tu mislim da bi se dobilo tih 5 cm odnosno 2 cola.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
prvu brazdu ne diraš ona ostaje kak je,jel ak i nju prebaciš nisi niš dobil.
samo zadnju prebaci i to je to.
a onda da ti prva previše ne grabi pomakneš cijlu ramu na gredi di su ušice za kopčanje ili ga našpanaš desnim lancem da ti hvataju obje isto.

a mislim da prvog ni nemreš prebacit u unutarnji dio,s tim bi još suzil,ovo ti je dovoljno 5cm to je 2 cola.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kak misliš da nisam nikaj dobil,smanjil se zahvat za još tolko?Daj reci zakaj nebi nikaj dobil da prvu brazdu pomaknem?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gledal sam malo to,mislim da nije baš jednostavno izvedivo.Trebalo bi više zahvata za koje sumnjam da bi se isplatili.Celu ramu treba predelati da bi se dobila ta širina tak da odustajem ako ne najdem neko jednostavnije rešenje.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
krivo sam pročital tvoj post.
al opet nebu dobro,jel bu preuski i štopal se bu i nebu mogel okrenut kak treba,probaj pa buš videl.
pomakni sam zadnju i to ti bu dost.
a kaj ne pogledaš orginal 2x10,pa ni da ti treba plug još 2 mjeseca,a u tom se vremenu da svakaj nač.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gle ak je ko na oltu onda jednostavno odšarafiš tijelo i prebaciš na drugu stranu,prvo tijelo se pomakne na gredi il španerom ga napneš.
ak je ko imt onda zaboravi.


znači, smanjivao si zadnju brazdu sa 25 na 20cm????
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam govoril o smanjivanju sa 30 na 25,ali nebi išlo,fakat ima dost posla oko toga i treba sve dobro pošvasati.Pa našlo se bu,to je istina,al htel bi preorati nekaj pa da bar malo namrzne.Bum iskal nekaj još,ak nikaj bum našel nekakvog Slavonca za 200 kn pa budžiti i odma vam velim kak je prešlo.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a hrvoje pa valjda ti bu neko posudil u selu plug,j sam svojeg 1x14 posudil i na kraju nis znal de je,nek sam se pojavil na dvorištu.nas par kaj si posuđujemo je sam pravilo kaj potrgaš reci i bumo složili i teraj dalje.

ivan ja nisam sužaval jel nema potrebe,mislim probal sam al niš od tog i ovak je uski.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma tu ti je kod nas tak se drek,kad su jalni posuditi kojekaj.Stari je rođaku posudil prikolicu jednoosovinku kaj je v šumu išel.I misliš da ju nije dopelal potrganu.na hidrauliku ju je zdigal i ode rudo.Em ga je zvinul,em je puklo_Onda sam išel posuditi aparat kaj sam to zalijal kaj se moremo mi služiti s njom.I kaj da ti više velim.Najbolje da imaš sve svoje,samo kaj nisu vremena danas takva.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja zakopčim špricu,kum kultivator i to ti se mjesec dana ne skida sa traktora.mislim kaj bumo prekapčali kak kojem treba,pali vozi delaj s kojim ti treba.i eto 3 godine tak i da nema problema,nebitno čije je pazi podmaži,nali naftu i gas.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ivanz,ako ga skratiš,znači primakneš cijelu plug bliže traktoru i sve ostalo se odvija po principu poluge.Manje snage traktor troši kod oranja,lakše ga poštelaš i rad sa takvim plugom je lakši i bolji.Nije isto dok sila djeluje preko dužeg kraka ili kraćeg.To znaš pa da ne glumim profesora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh