• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT Slavonac 10"

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da bi ti za njega dobro sjeo neki IMT ili OLT od 14" jednobrazni.......mislim da je bolje nego 2x10......ove godine zetor od 60ks je radio sa 2x12, IMT, i prva brazda je bila dosta smanjena.......tako da se nemoj zavaravati s pričama......da ferguson vuče 2x12.....možda na pjesku i 10-15cm dubine.......a ja sam sa rusom od 80ks vukao 2x14, na dubinu od 30cm......i imam brzinu i sve,a traktor nije opterečen......a tvoj je duplo slabiji,pa probaj sa 1x14, i nećeš opteretit traktor,i imat ćeš brzinu, što je bilo važno da dobro slaže brazde......
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
izori jednu tablu sa 2x10 i jedno sa 1x14 ili 1x16.
i onda ih tanjuraj pa mi reci di je bilo lakše tanjurat.
meni 1x14 koristi samo za jarke i niš drugo.
2x12 nemoj uzimat to je previše za malog ferca 2-3 spora 20 cm.max.
to nije posel mučenje traktora i tebe.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
2-3 spora, to nisu brzine za oranje......ako nemože u 1 brzoj, onda bolje ništa neraditi......

ja sam dosada radio sa 1x12,i odlično se napravilo......sa 1x14 bi mogao još malo dublje i šire......i to bi mu bilo dosta

2x10 mi je malo i plitko ide,to je ipak zahvat oko 50cm, slažem se s time i da hvata 2 manje brazde.....al kada bude išlo teško, onda neće moći s njim.....i u problemu je, opet će se vratiti na 1x12 ili 1x14

ja sam mislio za rusa uzeti 3x12......al prije ću ići na 2x14......a slično je i kod njega
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Odustal sam od ovih jednobraznih,to su jednostavno prevelike brazde.Kod nas se ne tanjura,samo frezamo,neznam koji je tome razlog osim teške zemlje pa mislim da tanjurače nebi napravile neki posel,a niko ih tu kod mene ni ne koristi.Ali prema OLT-ovom katalogu nema manjeg Slavonca od 12 cola.Dal je prije bilo drugačije ili kaj,neznam,al moral bum metar zeti drugi put dok pem nekaj takvoga pogledati i izmeriti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Odustal sam od ovih jednobraznih,to su jednostavno prevelike brazde.Kod nas se ne tanjura,samo frezamo,neznam koji je tome razlog osim teške zemlje pa mislim da tanjurače nebi napravile neki posel,a niko ih tu kod mene ni ne koristi.Ali prema OLT-ovom katalogu nema manjeg Slavonca od 12 cola.Dal je prije bilo drugačije ili kaj,neznam,al moral bum metar zeti drugi put dok pem nekaj takvoga pogledati i izmeriti.


budeš se napatio sa 2 brazde......znam gdje je teško, kakvi traktori vuku 2 brazde,a kod mene ide puno lakše, pa sam radio sa jednom, pogotovo kako je bilo ove godine......da si bliže, posudio bi ti moj PTO 2.25 da probaš.......i nevjerujem da bi dobro išlo......još ako je teška zemlja,nemožeš ići plitko, na 20cm, samo zavrne brazdu i zemlja se neraspada......ima puno stvari koje utječu, ja samo preporučujem da izbjegneš 2 brazde......i sebe poštediš muke
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
ajd pogledaj moj odgovor i slike,post 13.pa onda možemo raspravljat o 2.25 i kak on nejde.mene nemreš uvjerit da nevalja kad ga se složi.
orem skoro sve 1brzom.

imaš posavca 2.25.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,neznam kaj da ti velim na to.Imam v planu kupiti dvobraznog i jednobraznog,pa s kojim ide bolje,s tim orem.Kod mene IMT 539 i 533 vuku 2×10 plug i ide,pa ne vidim razloga zakaj nebi i 542 koji je teži.Na Slavonca sam napal zato jer su jeftini,a sad je samo ta dilema kaj neki govore da imaju 10 cola,neki da imaju 12 cola,a nigde konkretni podatak pa mi ne preostaje nikaj drugo nego metar v ruke i od jednog do drugog pa kud pukne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok,neka proba......samo,ja sam ove godine radio sa 1x12 i to skoro stalno sa šperom......a kako bi išao sa 2x10, to nesmijem ni pomisliti......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,po tome sam ja i sudil,i vidiš da nema Slavonca od 10 cola.Inaće onaj tvoj PTO super obrne brazdu.
Nego,ti si se bil nekaj rasrdil na mene?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jedan kod mene ima 533, i radi sa 1x14......kada je lakše, ide dobro, kada je teže, onda zapne,a on nema 533,nego 542 i to bi njemu bilo taman.....

najbolje kada bi mu netko posudio jedan i drugi da proba, teško je ovako govoriti......velike su razlike u zemlji,a neznamo ni u kakvom mu je stanju traktor.....
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
326
A kak to ide 533 s tim plugom?Daj malo opiši ak si tak hrabro se izjasnil.

neznam ja kakva je kod tebe zemlja al kod mene 533 ide 1. brzom i plug ide najdublje kaj moze ici..osim na jako velikim brdima ide u 3. sporoj i to ovisi ak je mokro onda sa sperom, a dok je suho onda noramlno bez..ja sam zadovoljan tom kombinacijom
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam ja kakva je kod tebe zemlja al kod mene 533 ide 1. brzom i plug ide najdublje kaj moze ici..


nekada može i kod mene tako,al kada je mokro, poslije jednorednog berača nemožeš ni pomisliti ići s tim plugom......ja već par godina neradim s njim,samo 1x12.....al ga neću prodati,jer sam ga dobio,pa neka stoji.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
pa tak mi reci da je 542 za njega VK 2x10 imt.
i išel bu i u teškoj i lakoj zemlji,zaoral bu sve i nebu se štopal.
meni osobno bi bil taj izbor za taj traktor.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Traktor je v dobrom stanju,neki dan sam montiral manometar gore.Zagrijani na leru ima 2 bara kaj je po meni ok.Idealno bi bilo da su dva pluga,ali ovog PTO mora vleći da vrag vraga goni.Ak treba 25 do 40 KS da ga vleče,pa pod 40 ks misle nateži tipovi zemljišta valjda.I vidiš kak lepo obrne brazdu,a velika je razlika za mali traktor za frezanje i tanjuranje pogotovo,jer nije ista brazda od 10 cola ili 14.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Hrvoje sam moj je predelan i treba ga znat naštelat.
još moram plazove doradit.
dolazili su k meni kad sam oral gledat plug da kak tak duboko i brzo morem orat.
jel kad sam ga kupil krenem orat,a ono prvi kraj u zrak,baca ga desno na brazdu,dubina nikakva.
sad radi ko beba.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kaj si mu napravil sve da znam i ja,jer sam se nameril na jednog takvog?Čovek ga prodaje za 900 kuna pa bi ga zel možda.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
skratil,lameši su odrezani i nadovarena vidija pod manjim kutom,daske odrezane na određenom dijelu.
buš osjetil di ti je daska oštra od struganja po brazdi,to sam odrezal u obliku trokuta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh