• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT vs V&N

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Markolino s čim vučeš taj 1050 plig i koliko konja treba za njega da bi orao pošteno ---do 30 cm neku ajmo reči srednje tešku zemlju.
 
M

Markolino

Guest
upravo tako;orem sa Claasom Aresom 697
To ti je 150 ks
Orem stalno na 3*52cm=156cm To je maximum zahvata za plug
Smanjujem zahvat jedino na međi ili prethodnu jesen na blatnome repištu gdje traktor ne da nije mogo da vuče,
već je proklizavao.Pošto je vario ,snaga mu ide već od nekih 95 ks (na 30 cm) pa do maximuma 52 cm
A traktor ga vuče u režimu 1700 o/min i brzinu od 8-10 kmh sa oko 30 cm dubine
Dakle vuče ga ispod maximuma snage tj otpr 130 ks
I ja mislim da 130 ks bi ga vukao maximalno otvorenim na 52 cm
Možda najesen odlučim da mu stavim još jednu brazdu (ima pripremu)pa da onda mažem preko 160cm
Ali razlika bi bila ta što manje brazde ljepše izgledaju i mislim da se bolje rastepe zemlja ;)
Jedino bi ga njihalo po cesti;ali jedan uteg od c.a.600 kg i to je to
Napred nema utega već hidrauliku
E jesam ukratko... :D :D :D
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Obrisan neispravan link.


ima li neko ideju kako da na ovom vogelu napravim neki dodatak da odmah malo sprema iza sebe ili sa sttrane kao ovi veci plugovi.neku sliku da je to neko uradio u kucnoj izvedbi ili mozda postoji fabricki dodatak.
 
S

Sesva

Guest
cekaj , da sprema sto ???

Mislis na zemlju koja se rastepe u odrezanoj brazdi ???
 
U

ursus4514

Guest
....vako po meni je bolji olt ima deblju gredu i jace napravljen ali v&n bolje okrece...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo kako je to sredio moj komšija( po naselju). Traktor je od načeg člana VALTRA koji nažalost nije aktivan na forumu.
[youtube:2v184w68]nTWk8i23__8[/youtube:2v184w68]
 
M

maRko1993

Guest
Gdje si to slikao (ako se smije znat) i dal postoji kakva web stranica od trgovine, gdje se mogu naručit, dali su bolji od IMT-a.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Orao sam s takvim plugom i zetorom 4321 i jako ljepo plug ide,a traktor ga ni ne osjeti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
danek kaže:
da li neko zna gdje ima dijelova za rabewerk plugove.
firma eibl-wondrak iz đakova zastupa rabe-werk i claas.
PANTA81 kaže:
kako mogu da nadjem vogel not dvobrzni
nazoveš agronom iz požege i naručiš si kakav god želiš ;)
 
P

pixa93

Guest
ja mislim da ce se svi slozit da v&n bolji od olta.nekak mi se cini jaci
 

Najnoviji postovi

Na vrh