• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OM traktori

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Pozz ljudi,danas sam gledo po youtubeu i naso traktor po imenu OM 750 dt
nikad u zivotu nisam to vidio
jel ima ko iskustva s tim?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SlXo-bxAwXw[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5ekOnmapDKw[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-IH7RhISBjQ[/YT]
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
To je valjda neka kombinacija ko IMT i Rakovica, OM je radio motore za Fiat, pa su valjda ovi njima dio platili gotovim traktorima sa oznakama OM.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ista priča kao i Someca (samo je ona bila francuska).
Rebrandirani FIAT. Čak su i imena modela ista.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Znaci isti klinac ko fiat
mora da je dobar onda :smile:
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši imam jedan traktor u ponudi sa oznakom OM 650, 1973.godište. Zna li neko nešto o tim traktorima?
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Ima ih kod nas nekoliko na prodaju ali ni jedan do sadan ni sam vidio da radi u poljoprivreda. I djelovi se tesko nalaze
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To su ti original FIAT traktori, pod drugim imenom. Jedina mana su im godine starosti.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
OK i hvala. ma biram između njega i IMT 560, 88. godište. Znam da nije tema ali koji mi preporučujete?????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Fiat je sigurno kvalitetniji, ima bolji mjenjač (8F+2R) brzina, pola od njih je sinkronizirano, ima vanjsku hidrauliku, nezavisni (ručni) kuplung za kardan, bolji, ekonomičniji i dugotrajniji motor, usudil bi se reći i bolju stražnju hidrauliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Stara garda, stari motor. Pitanje jel ima dijelova još za njega. Za getribu teško...
Pogledaj si podatke OVDJE i Ovdje.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
puno Vam hvala. I mene to muči, pa ću još razmisliti. fiata mogu dobiti za 5000-5500 KM, pa mi ne bi bilo zao i uložiti u njega koju stotinu KM.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Jel to oko 2000 eura? Ak je motor ok uzmi ga. Nijedan kod nas e daju ti da ih ledas ispod 5000 eura
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Gledaj modele 640 i slično. Noviji su, imaju noviji tip motora i getribe s 8 brzina (ovaj stari ima 3+3 i transportnu, dakle 7), s nezavisnim kuplungom za kardan.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Ali skuplji su ko vrag, cak i bez dupla vuca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jesu skuplji, ali ne bez razloga.
Ovi stari su oldtimeri, za koje teško da uopće više ima dijelova.
 
Na vrh