• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ak imaš novaca za novoga, drži se Goldoni-ja. Od jeftinijih, ja bi svakak pogledal ponekaj od Agromehanike (AGT).

Usput, član zjockoo ti prodaje Primu 40ks, 3 cilindra s vodenim hlađenjem, i malo sati, za neku polovicu cijene novoga. Znam da nije novi, moderni Talijan, ali za razliku se svakak isplati.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma svašta ljudi rade sa TV serije 7 i 8, ali to su sve male površine, barem šta se tiče oranja, frezanja... I sam sam kupio TV 731, imam 1,3Ha voćnjaka i mijenjat ću ga prvom prilikom.
Bio sam gledao ove godine AC 5200 zglobni (48ks), bio je 105 000kn, sa neovisnim vratilom 115 000, sada ga je zamijenio 5500. Za te novce imaš i Goldonia sličnih karakteristika.
Hittner i Prima su ti lagano poboljšani TV, lagani, ne baš prepouzdani ako se sa njima puno radi. Sada će svi graknut da su dijelovi jeftini, jesu, ali sad poznam svakog mehaničara u kraju.
Šta se priključaka tiče za Primu i Hittnera ćeš morat pazit što uzimaš, lagane priključke. Npr. frezu do 150kg, atomizer što manji (200l je već problem ako nije ravno), malčer lagani... Također svi priključci za obradu zemlje male širine jer puca osovina vratila koja je skoro ista a možda i ista na TV, H i P.
Pogledaj kako su rađeni AC, Goldoni, Hittner, Prima i TV. Pogledaj izlaze vratila, ruke za kopčanje, mjenjač....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Neznam koliko ti je otprilike raspoloživi buđet i koje priključke bis trebo uz traktor javi se na pp pa ti mogu i detaljnije ponudit traktore...najbitinije je dal ti je bitna širina dal je bitno jel fiksni ili zglobni mislis orat sa njime balirat...masu stavri je tu a malo toga si reko znamo jedino da ti treba traktor,daj više informacija da te možemo pravilno savjetovat
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
plafon je 120 000 kn.mislio sam da cu sa hittnerom poci osjetno jeftinije ali vidim da cijena ecotraca 40 nije toliko niza,dapace,kolega Hele kaze da se AC od 48 ks moze dobiti za 105 000kn plus sto iscitavam vase postove te vidim da hittner nije toliko kvalitetan koliko ga ljudi opcenito hvale a i cini mi se da bi ga moji planovi sa njim dovodili do kvarova jer planiam orati,mozda i balirati,ugl,traktor bi posteno bio u pogonu.nije mi vazno da li je zglobni ili fiksni,nije mi vazna ni sirina.vazno mi je da je nov,da je pouzdan i da ne dodje previse para(znam,tko nema takve zelje?)cinjenica je da nemam bas previse iskustva sa traktorima osim da sam/smo ne tako davno imao posla sa dva rabljena traktora.kad se toga sjetim,kosa mi se digne na glavi.znam da se moze naletiti i na vise nego ok rabljenu robu ali ne zelim riskirati(vec sam se raspitivao na dijelu foruma koji pokriva imt ali kako stvari stoje novi 539 ne prolazi homologaciju te se jedino uvozi imt 550 ali osim sto njegova cifra premasuje moj budžet,cini mi se da je imt podlozan kvarovima i da buduci vlasnik treba biti pripremljen na dosta sarafljenja.ugl,bitno je da taktor bude nov,da ima garanciju i ako je moguce da ima ok servisera jer nemam u blizini kompetentih majstora(barem ih ja ne znam).kolega Krumpironja,slobodno mi na pp posaljite detaljnije ponude.unaprijed zahvaljujem.od prikljucaka za tako mali traktor nemam nista,imam za veci i jaci te sam u fazi rjesavanja toga tako da je svaki savjet oko prikljucaka isto dobrodosao.

sad vidim da sam post napisao zbrda -zdola ali laptop mi je koma te pisem duple recenice a da nisam svjestan :)ugl,mislim da ste shvatili srz :)jos jednom se zahvaljujem na svim buducim savjetima i prijedlozima.pozzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kad odlučiš o traktoru onda možemo o priključcima. Recimo AC i Goldoni imaju skoro 1500kg i 50ks te tu već idu ozbiljniji priključci. Makar bi ja za ratarstvo uzeo "pravi" traktor. AC i Goldoni koje ti gledaš su voćari.
Sljedeće godine se opet potiče ulaganje u strojeve do 50%, pa da pričekaš par mjeseci i skupiš papire.
 
Posljednje uređivanje:

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
nisam znao da se ponovo potiču ulaganja za storjeve?mislio sam da je sa kapitalnima gotovo.vjerojatno mislis na fondove eu ali to nije bas jednostavno dobiti,natjecaj,konzultanti itd ili se radi o necem drugom?znam d asu to vocarski traktori ali ne isplati mi se kupovati "pravi" traktor necu obradjivati dovoljno zemlje da bi se on isplatio.eventualno(ako ce biti povrata love)bi mogao uzeti nesto jace od 50 ks.sto se tice prikljucaka mislim da ih ne bi mogli vuci ac ili goldoni(jacine koji mene zanimaju)tako da bi ih trebao kupovati ali za njih mi nije presudno da su novi.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tako je eu fondovi, ali su pojednostavnili proceduru. Više ne moraš biti u PDV-u, mislim da su i minimalne površine izbacili, makar to tebi ne bi bio problem.
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
gdje si nasao info za povrat sredstava jer koliko sam upoznat jos nam nije odobren program ruralnog razvoja 2014-2020, ceka se na blagoslov iz bruxellesa jer ce biti potrebne oderedjene preinake tako da na stranicama ministarstva i drugih agencija je jos neodobrena verzija na engleskom
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
proguglaj si malo AC 5500F mislim da je to dobar omjer snage i tezine veliki kotaci su bitniji kod oranja ima ga kolega sa foruma vuce dve brazde 2x12 ako se ne varam mozes malcera od 150 freza moze i 180 mislim da bi taj zadovoljio sve tvoje uvjete dobis garanciju i kvalitetan proizvod
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Lion3,vidim da si iz Zagreba,onda ti nije problem skočiti do Pa-Vina u Jasku,on ti ima AC traktore.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
lion3 ako sve već odličili kupiti novi traktor sa kojim planirate balirat
i raditi sl. poslove, moja bi preporuka bila svakako traktor sa dvostepenim kvačilom, tako da u taj izbor ne ulaz: Hittner, Prima, mali AGT
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
otici do jaske,to je siguno.u vidu informacija o mozebitnom povratu sredstava od strane EU za mehaizaciju(i vasih dobronamjernih kritika hittnera)jer sad se usudujem razmisljati o skupljem i kvalitetnijem traktoru radi gore navedenih bespovratnih sredstava.moj prijatelj ima izreku-kad je bal nek se i princeza jebe :)
svoja daljnja pitanja cu preusmjeriti na drugi dio foruma tj za AC.jos jednom hvala svima na info i savjetima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
lion3,
Kad već pišeš, barem piši po osnovnim gramatičkim pravilima.
Na početku rečenice veliko slovo, razmak iza interpunkcija, Č i Ć.

Ovo se neda čitati, pa će ti postovi biti brisani, jer se nitko nema vremena igrati s ispravljanjem.
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
Ne vidim u čemu je problem da me se javno proziva (postoji pp) jer i druge kolege pišu slično ako ne i gore. Gosp. Pogledajte par prethodnih postova (a i općenito) pa bih Vas molio da i druge kolege javno upozorite kako im poruke nisu "čitljive" te da ih čeka brisanje istih.
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
Gospodine ZJ
vidno iznerviran na bespotrebno prozivanje (bespotrebno jer je forum pun sličnog načina pisanja poruka) odvojio sam par minuta i iz znatiželje pregledao Vašu prepisku/prepiske sa drugim članovima foruma te sam primjetio da im niste prigovorili na ć, č, š, ž, početak poruke sa malim slovom itd te mi nije jasno što se našli svrsishodnim i zgodnim baš meni javno prigovoriti (ponavljam da postoji pp) i čak priprijetiti na brisanje poruka dok drugima niste (i nekako mi se čini da nećete). Možda je nekome smiješna moja reakcija i potreba na pisanje ovakve poruke ali ne mogu shvatiti zašto bih na ovakovm mjestu (gdje smo generalno svi dobronamjerni i spaja nas zajednički interes tj. poljoprivreda) trebao bezrazložno trpiti netrepljivosti od potpunog stranaca bez obzira da li je on moderator. Uostalom, sumnjam da ću se više javljati. Vjerujem kako bi netko od vas kolega isto reagirao, možda na drugačiji način ali nije ni važno. Uglavnom, zahvaljujem se svim forumašima dobre volje na savjetima i sugestijama te se nadam da im moj prijašnji način pisanja nije prdstavljao preveliki problem. Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Poruka je bila potaknuta tvojim pisanjem, no ide i svakoga drugoga koji tak piše.
Ti si novi, pa sam ti samo htio sugerirati na početku da nemoj griješiti.

Da se razumijemo, nitko te ne tjera odavde. Budi tu i piši, no drži se nekih minimalnih pravila, kojih se večina uglavnom drži.

I nemoj misliti da si jedini koji je bil upozoren ovim putem. Ovak je najjednostavnije, da bude svima razumljivo.
Nema tu ničega osobnog, već nitko od moderatora niti stigne, a niti želi ispravljati tuđe pogreške.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh