• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Hoče li sad Hittner raditi kvalitetnije proizvode? Ili će ugasiti proizvodnju?
Sjećam se da su nam iz Hittnera donijeli tanjurasto - konusni zupčanik koji im je pucao- pucali su zupčanici....
Mi smo to radili iznova za njih iz ČL4732, niskolegirani čelik za poboljšanje, sa specifičnom toplinskom obradom.
Koliko se sjećam, više nisu imali problem sa tanjurasto-konusnim zupčanikom-nije bilo reklamacije.
To je skuplji čelik, skuplja je toplinska obradba, ali je*eš jeftiniji t-k-zupčanik koji puca........Jel tak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
U tom zupčaniku je materijal ionak manje od 15% cijene, pa je bedasto šparati na tome
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ma nije samo stvar kvalutete dok oni taj traktor ne dovedu priblizno ostatku trzista nista od prodaje pa njihova mehanika 40godina nije mjenjana nista...a svi su išli napred
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
U tom zupčaniku je materijal ionak manje od 15% cijene, pa je bedasto šparati na tome
Pa da, bedasto je tako dinamički opterećen dio napraviti u startu od ČL. lošije kvalitete .....lošijih mehaničkih osobina...
 

Perić987

Novi član
Tu od
17 Ruj 2022
Poruka
1
Veliki pozdrav za sve clanove grupe.
Vec preko 30godina imamo dva Toma od 23ks i 32ks. Naravno odlicni strojevi,koji se uredno odrzavaju i paze, koji i danas odlicno rade,ali tu su i godine starosti,kubili bi nesto novije.
Zanimam se za Hittnera 40, pa vi vas molio neka iskrena iskustva,znam da je motor ,,Lombardini" 3klipa vodeno hladjenje i da je odlican i radi bez greske. Neznam sta je sa mjenjacem,trkacima,zupcanicima,blok itd.. Unaprijed zahvaljivam.
 

Grgmund

Novi član
Tu od
5 Sij 2023
Poruka
4
E ljudi, novi sam tu i gledam traktor sa 40-50ks za uzeti. Teren je Dalmacija, uski prolazi, male njive, kupina i grmlje. Služio bi mi za profesionalnu upotrebu i također doma nešto cca 15 000m2. Trriba mi malčer nagibni/pomični. Procita san ve objave do sad i nisan nikad u zivotu ima traktor niti sidija na njemu. Otvorija san obrt koji zahtjeva dosta kosenja i malciranja. Ajmo malo oziviti temu Hittner Ecotrac 40 i da cujem iskustva ako ko ima za podili.

Prvo pitanje dal zglobni ili ne i u cemu je razlika tj za sto koji sluzi?

Drugo pitanje valja li ista taj ecotrac 40 jer uzima bi novoga ili bolje uzeti polovnog Carrara od 50 ks ili nesto drugo.

Kod Carrara me muci cijena dijelova i opcenito cijena nastavaka koja je duplo skuplja nego kod Hittnera? Cijena novog ecotrac 40 sa dva nastavka je cca 22 000 eura za kes. Sto preporucate? Hvala svima puuuuno
 

Najnoviji postovi

Na vrh