• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o poticajima i potporama

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Mi cekamo za prijenos prava za kuplje u zemlju pa nikako , a spadamo pod BJ.

To se nikada nije znalo a sad pogotovo , sta treba i tko ti koga...sustav I aplikacije su im u k....ima brdo ogra ice ja u aplikacijama. A i taj KingICT koji to ravija je u k... Radim u kompaniji koja ih ima za vanjske partnere isto I koma su...nikad nista gotovo a i kad zavrse s.programiranjem sve puno gresaka...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
A kao ministarstvo mora odobriti pocetak.prijenosa prava....al ne kuzim sto se tu ima za odobriti...ako je zemlja prodana ili u najmu neke druge osobe sto se prava ne prenose odmah...ili npr. od pocetka godine...bas gluposti rade.....i to sa referentnim godinama mi je bas idiotarija...uglavnom totalma zbunjola...a o king ict jbg...zna se...
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
jel tko unosio zahtjev za potporu za gnojivo ? gdje se to nalazi u agronetu
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ruralni razvoj / nacionalne potpore / potpora male vrijednosti...I izjavu potpisi koju nades na apprrr stranicama...

uz to imas jos potpora, za svaku treba prilozexa izjava i svaka se salje posebno jer su razlicite naznake za adresu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
jel imao netko problem sa digitalnim popunjavanjem zahtjeva?
naime, popunio sam zahtjev. sve završio međutim ne pojavljuje mi se mogućnost preuzimanja zahtjeva u pdf da mogu digitalno potpisati i predati zahtjev. da li mu treba neko vrijeme da to aplikacija generira ili je neka greška možda?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
ne mogu urediti prijašnji post, ali da odgovorim sam sebi...dns se generirao izvještaj i mogu normalno preuzeti i digitalno potpisati...očito mu treba neko vrijeme...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
DA treba mu jedno 20sekundi i moras napraviti osvjezavanje stranice...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Tek drugi dan mi se pojavilo...dosta dugo mu trebalo...probao sam.refresh probao ponovno login ali nista nije pomoglo...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Onda je bila greška kod njih...ili opterećenje sustava pa se srokalo nesto...te su popravili tek ujutro..

Pricala mi agentica u agenciji da malo -malo pa sustav ne radi AGRONET i druga aplikacija za prebacivanje prava poticaja...i da je zato rok produzen na 1.lipanj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Mene svako malo bacalo van kad sam popunjavao...najgore mi bilo kad sam upisivao kulture, pa me bacilo van i nista nije spremilo..
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
202
Da li ste culi za ovaj sad zahtjev za poticaj za stajsko gnojivo?Da li tko zna kave informacije o tome??
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
mene zanima zašto se mjera 10.1.17. za stajski gnoj ne može kombinirati sa ostalim mjerama 10? ja u mjeri 10 imam 10.1.9. Očuvanje ugroženih izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja...imam kravu (bušu) koja mi daje stajski gnoj koji vozim na oranice... :confused: :confused:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,023
Na žalost to pitanje moraš postaviti gospodi iz ministarstva koji pišu pravilnike. Inače svake godine, krajem veljače ili početkom ožujka, a prije početka podnošenja zahtjeva u agenciji izlazi u NN pravilnik za tu godinu. Ima u njemu puno nelogičnosti, ali tko nam je kriv. Tako na primjer mogu se kombinirati samo 2 mjere bez obzira koliko ih ti primjenjuješ na svojem gospodarstvu. Možda se iduće godine bude kaj promijenilo na bolje, ali u to čisto sumnjam. Živi bili......
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
mene zanima zašto se mjera 10.1.17. za stajski gnoj ne može kombinirati sa ostalim mjerama 10? ja u mjeri 10 imam 10.1.9. Očuvanje ugroženih izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja...imam kravu (bušu) koja mi daje stajski gnoj koji vozim na oranice... :confused: :confused:
Moze se kombinirati. Pa zato je ta mjera i napravljena. U tablicama niti nema 10.1.9 zato jer se moze komb sa svima ilitiga uzgoj izp je posebna kategorija. Znaci ako imas izp zivotinje slobodno mozes prijaviti 10.1.17

Sve sta nam se sprema za iducu godinu sa iznosima po ha. Nema vise zelenog plaćanja
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,852
Pitanje na brzinu ako se netko susreo s tim problemom.

Otvaram opg i prebacujem zemlju s obrta na opg.

Sad sam tek vidio da imam onu petogodišnju obavezu zbog iaks mjera do 2024.

Znači još godinu dana.


Hoće se to prebaciti zajedno sa zemljom ili će biti problema?

Zemlja je dana obrtu u najam. Mogu li otkazati ugovore o najmu pa da se gleda kao viša sila ili?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pitanje na brzinu ako se netko susreo s tim problemom.

Otvaram opg i prebacujem zemlju s obrta na opg.

Sad sam tek vidio da imam onu petogodišnju obavezu zbog iaks mjera do 2024.

Znači još godinu dana.


Hoće se to prebaciti zajedno sa zemljom ili će biti problema?

Zemlja je dana obrtu u najam. Mogu li otkazati ugovore o najmu pa da se gleda kao viša sila ili?
Pa ovo su ti sve pitanja za savjetodavnu službu.

Po meni obaveze sjedaju na nositelja OPG-a tj obrta jer u oba slučaja je odgovorna osoba fizička osoba koja svosvojom imokinom garantira odgovara za prekršaje.

E sad, možda se može zaobici nekako ta zadnja godina, a u najgorem slučaju možda dibis neku kaznu ili riješenje da vratis 5godisnja sredstva nazad...

Tko to zna, mislim da ni savjetodavna ne zna...ministarstvo možda , il agencija...ali rijetko češ naići na sl. osobu koja će ti reći točno što napraviti.
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
65
Bratić i ja razmišljamo otvoriti OPG na zapuštenoj djedovini.
Čeka nas dosta ulaganja ali zemlje ima dosta, nekih 15 hektara. Potrebno je i očistiti papire o upisanih vlasnika koji su nezainteresirani za zemlju ali ih ima po Njemačkoj i SAD.
1/3 zemlje je uredno košena godinama od strane susjeda (koji su je uzgred stavili pod svoje poticaje bez naših dozvola), ostalo se treba urediti, prokrčiti, pomalčirati i sve ostalo da se dovede u uredno stanje za poticajne mjere krškog pašnjaka i livada (zemlja je u Lici).
Za početak cilj je očistiti i održavati uredno stanje zemlje pod poticajima dok se ne unaprijedi neko rješenje vezano za poljoprivredu i/ili stočarstvo u budućnosti.
Molio bih kolege sa foruma ako je moguće da mi ugrubo probaju izračunati mogući iznos vezano za poticajne mjere koji je moguće očekivati, godinu dana nakon šta bi se OPG otvorio prema proceduri kako Agencija traži.

Da vidim omjer koji je potreban za ulaganje u zemlju i inicijalnu dobit putem poticajnih sredstava.
Dugoročno razmišljamo oboje sa obiteljima otići iz grada na selo, a ovo bi bio samo prijelazni period u cijeloj priči i ujedno priprema samoga terena.
Imamo logističku podršku vezano za mehanizaciju koja nam je potrebna.
Hvala unaprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh