• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam na proljece bacio ovog bio oko 850 kg na 1,2-3h i još mi ga je toliko ostalo to bi bacio sad na zimu, al malo mi je tih 250 kila malo, to je praktički jedan deponator? Kod mene ide toga u većoj količini
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
S obzirom da do sad nije dobivao nista ovo mu je dosta. Ionako sam cesto na granici dozvoljene kolicine grozdja. A loza luduje. Da je cijena grozdja kao kod vas mozda bi ga obradovao i s vise.
U deponator ide oko 600 kg tako da ima vozanja. I gledanja neba kad je pun [emoji3]
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A da ti imas veci depontor u mog ide oko 200 kila, a ja volim stavit neka ne fali grozde bude zahvalno heh
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
brate nisam strucan bas :) ne znam kad je pravo vrijeme rezanja loza....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Zavisi koliko imas,kod mene se reze vec skoro cijeli mjesec, cim padne lisce mozes pocet rezat
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam na proljece bacio ovog bio oko 850 kg na 1,2-3h i još mi ga je toliko ostalo to bi bacio sad na zimu, al malo mi je tih 250 kila malo, to je praktički jedan deponator? Kod mene ide toga u većoj količini

Samo šta ti baciš 850kg nekog 2:3:2, 4:4:4, u najboljem slučaju 5:7:16 (karikiram % aktivne tvari) a on baci 250kg 20:30. Na kraju je on sa 250kg bacio puno više PK od tebe ili ste ovisno o formulaciji bacili jednako NPK. Normalno, ti si bacio puno više organske tvari...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Danas sam pomalčiro rožje,sve je porezano i sutra bacam gnoj
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 140

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, jel ima koji jednostavni adapter za montirati na traktor, recimo otraga, kojim se mogu čupati betonski stupovi? onak prek hidraulike?

Pitam, možda ima rješenje da se ne mučim s konstrukcijom polužja....

Planiramo posijeći 2500 trsova od 3300 komada jer se dela z grojzdja bedake...a vino delat nemam cajta, niti volje, jer ni ne pijem pa da u tome uživam...

Kad se bolje sjetim, trebal bi i na nekaj namotati plastičnu žicu, pa ako ima netko neku ideju...

Recimo ručno čupanje:

https://www.youtube.com/watch?v=GZtynFbhdBk

Unaprijed zahvaljujem.
 
Posljednje uređivanje:

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Orezan i uzoran vinograd

ZSPYBdC.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Mi nemamo taj običaj oranja međureda, ja prođem na proljeće sa vibro kultivatorom i možda jos jednom kroz sezonu, al zavisi koliko je kiše i bude ok mekano za frezat
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A dobro ti prođes i sa malom frezom, mi ni to ne radimo ne mogu zamislit kako bi izgledo da to sve idem frezat na ručke hehe, al dobro je malo tako okrenut zemlju, ove godine imamo pomalcirano i bačen gnoj vec sad pa bi mogo i ja razmislit o tome barem odorat na proljeće
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja iskreno ne volim puno prčkat po zemlji pogotovo po ljeti kad je sušno vrijeme, jednom prođem u dubinu da okrenem i razrazhlim zemlju a poslje gledam čim pliću obradu da zemlja drži vlagu, tako da idem ili malcerom ili plitko frezom i to dva do tri puta max na godinu, imamo i mi takav ali ga rijetko koristim,ako ga koristim opet cim plice samo da pokida korjenje trave, samo lopatice da udu u zemlju
 

Najnoviji postovi

Na vrh