• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a sa druge strane, kad spricas, i sredina reda je mokra...

stvarno visw covik ne mre bit pametan, kak bi bilo najbolje

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
I mi palimo oko dva jutra do kuce, ostatak malciranje. Ne stigne se, a puno je za placat iznosenje.
Daleko je bolje palit, jos kad bi se baliralo pa grijalo objekte.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Kolega Newholland,zanima me na slici vinograda koju si postavio na prošloj stranici,da li je to samo prefrezano ili?
zahvaljujem
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Trava je zakon. Danas u drugom vinogradu di je misakinja gusta kao cetka, sat vremena nakon kise isli vezat.
Jedino cu podrivat ove godine s jednim ili dva tijela.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
znam da je zakon,samo 5 puta sa kosilicom po redu dugackom 120m(uz i niz brijeg) pa x 7 redova..samo kad se sjetim :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mi smo prošli tjedan naših 400 trseva orezali, iznesli lozu i spalili, još je ostalo malo za povezati i to je to. :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
brat i ja vise nismo pametni, jel bolje zatravit vinograd, ili ga sa podrivacem rahlit

u fazi smo kupnje podrivaca, jer nam voluharice rade nered...
teren je jako grbav, i sad mi se jos mahovina pojavila među travom... veli mater da je to los znak, samo nitko ne zna u kom smislu

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mi još navek frezamo i okopavamo oko trseva.

Čim prebacimo vinograd na traktorsku obradu sredinu planiramo zatraviti, a samo oko trseva malo kopati i za to imam ideu kaj bude traktor isto okopaval :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kaj je to neka tajna kak se okopava oko trsa sa traktorom :)

jel znaš nekog tko proizvodi takvo oruđe?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Izgleda da ce to biti home made. Aj opisi bas me zanima.
Ja si neki dan uzeo ovako nesto, pa cu vidit kako ce radit.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IcHioXLjMHs[/YT]
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
neznam koliko je to pametno,ta zatravljena sredina,po meni to samo troši vlagu i gnoj,kod mene se na proljeće prode sa kultivatorom i poslje sa frezom do trsi,između trsi ili ticalo ili otrov,ljudi kod mene tako rade i po 5h vinograda, ni ja osobno ne mislim pustit travu u sredinu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma bilo bi nekaj ručni rad naravno, videl sam na youtube takvog stroja, napravljen je u Srbiji ako sam dobro zapamtio, nemogu sad naći video.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bio je neki inovator kod Garešnice,on je radio mislim nekakvu motiku
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@plus.... Ovakva freza, ili bolje rečeno nastavak za flaksericu, ima za Oleo mac flaksericu i košta .... pazi sad .... 1600 kn ... Koji vrag u tome košte te novce kad za malo više u Pevecu kupiš Motokultivator.
 

Najnoviji postovi

Na vrh