• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
aeeee, evo i nas sa prvim šprijanjem, nordox i chromosul 80....

88b433641699c33048b9c6fc00841714.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Pozdrav, planirao sam ovih dana kupiti sredstva za prskanje pa bi me zanimalo vaše mišljenje o fungicidima Dynali i Quadris, ak ih je netko koristio...ili ako imate neki fungicid za pepelnicu s kojim ste zadovoljni, slobodno predložite..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ukazala mi se prilika i nabavio sam prošli tjedan jedan kamion, nekoliko kubika komposta. Jučer smo ga ja i supruga s tačkama razvozili po trsju



Uzmanjkalo nam je taman nekoliko tački na samome vrhu redova. To je supruga nakopala i rasporedila kompost naše vlastite proizvodnje, vrlo bogat glistama. Ja sam sve odmah s motokultivatorom (frezom) pofrezao i promiješao. Sada to izgleda ponovo ovako:



Ovo je moj "rasteretni" ventil za pražnjenje svih negativnih akumuliranih emocija, elemenata i stresa na poslu. Ljepše mi je to trsje frezati nego na poslu "sjediti i laprdati jezikom" o pojedinim nemogućim misijama :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Kad su mi roditelji, kao klincu, najavili da se ide u trsje.... ko da sam metnut pred streljački vod. NIšta mi gore nije bilo. Sada .... svaki dan bi mogel u njemu biti. Doduše, nemam više toliko potrebe za "ispušnim ventilom", ali opet.... Najljepše mi je tam.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Dijelim s tobom isto razmišljanje.
No mene doista današnji način "poslovanja" iscrpi i nafiksa koji put negativom da je frezanje u goricama (vinogradu) mila majka, možda nekakav fizički posao, ali istovremeno lijek za dušu i za mozak.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Samo 100%.:icon_hang:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 127
  • 2.jpg
    2.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 122
  • 3.jpg
    3.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 120
  • 4.jpg
    4.jpg
    81 KB · Pregleda: 113

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Joj joj ne sviđa mi se šta vidim,ali da i kod mene je bilo napeto,rano se digo išo sam vidit ali isto kako dubravac kaže,srećom nas je zaobišla al svejedno će ovo hladno vrijeme negativno utjecat na rast,i moram reć da se ove godine pokazalo jako puno roda u odnosu na prijašnje skoro svaki pup(cca13 po trsu)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Samo 100%.:icon_hang:

kao da gledam svoje od prošle godine a što je najtužnije čini mise da će i ove god biti isto...

Nismo imali hrabrosti ić gledat jučer.... Vjerojatno idemo danas....

Strah me
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Jučer poslije podne smo sa strepnjom išli ja i prijatelj u moj vinograd. Nije bilo štete na mojem brijegu (oko 300 m nadmorske visine).
Ali nam je zato doma, dolje, u nizini jako nastradao mladi krumpir, brajde itd.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ne vidi se to sve prvi dan.... Prava šteta se pokaže kroz 2-3 dana...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Kod mene šteta 100%, otac i niko se ne sjeća da je loza ikad smrzla u ovaj fazi. Obično kod kuće od mraza strada, ali na brdu 250mnv to još nisam doživio. Kod kuće u nizini sve ostalo. Evo i slika (ovo je bilo juče nakon mraza, danas nema ništa, nisam imo snage slikati).













 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Evo 4-ta godina za redon skoro 100% šteta....

2 godine tuča, posljednje 2 mraz...

GZJIHaB.jpg

z11md4J.jpg

WkNcVNR.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ja sam svoj vinograd počupal ove godine skoro do kraja, ostavili smo oko 50 trseva tek tolko da imamo za zobanje. Jednostavno nema nikakve računice, meni je godišnje 100-tinjak€ dosta da si kupim gotovo vino. Jednostavno nemam volje ni vremena se time bavit.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Vjeruj mi, tako bude i kod mene iako je nasad niti 7 god star.

4 kodine neka katastrofa i više ne možeš na ništa računat....
Druga stvar je to što nema tko radit, osipali se svi od kuće, tata mi se postaruje i nemože to sve na njemu ostat....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
tatkodvd, zwer,
Žao mi je gledati to zlo što ste na fotografijama pokazali jednako kao da je mene osobno snašlo. Neopisiva je to šteta.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
ja još nisam smogel snage da odem pogledati, jel tolko znoja sam već prolijal ove godine u vinogradu..uh...od frezanja, kopanja, sadnja mladih trsekov, gnojidba, pa košnja trave oko kleti ... uh ...
kak se veli ... Bog nam dal, Bog nam i zel... bumo pili svaki drugi dan da vino zdrži ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh