• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
I hodat nisi znao pa si naučio,kad neznaš,stvar je pokušaja i pogreške,ali u današnje doba interneta,mislim da češ puno lakše savladat nego da si to pokušavao prije,
Kako je kolega krumpironja rekao bitno je na vrijeme suzbiti bolest,ali svali kraj nosi nešto svoje
Svaka sorta i predio u kojem raste je specifičan,ali uz danšnje preparate i pravovremenu primjenu puno je lakše
Imam primjer iz vlastitog djetinjstva kad smo se spremali za špricanje pripremili smo sredstvo i taman kad smo krenuli špricat kao da se nebo srušilo kiša, prko 60 lit,i sad šta ćemo bilo nam žao bacit sredstvo,pa ja naprijed tresem redove da stresem rosu,a otac iza šprica,te smo godine na tim trsovima imali urod da su se kolci lomili,a ostalonaše i kod susjeda koje smo špricali kroz par dana sve je obolilo
Samo nek te nekakav neuspjeh ne obeshrabri,jer je vinograd tvornica bez krova
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Meštri od trsja veliki pozdrav! postavio sam pitanje u vezi mehaničkog podrivaca za međurednu obradu ali niko nema sto za rec za ponuđene slike pa jos jednom,. jer ima netko nesto slicno na lageru i gdje bi se moglo pitat, nabavit ili mozda kakav nacrt pa bi se covek sam pozabavil,jer žena je rekla da ga ona vise ne kopa😁 ni pod razno.. Serbus!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Tebi treba unutar redni meni se cini.
Ovako nesto

Upisi na njuskalo kopacica za vinograd pa vidi sta se nudi.
Ako ti trsovi nisu ravni kao svijece zaboravi na nju...
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Gledaj imam tomicu i vidio sam na netu male mehaničke podrivace frsncuske i talijanske proizvodnje
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Meštri od trsja veliki pozdrav! postavio sam pitanje u vezi mehaničkog podrivaca za međurednu obradu ali niko nema sto za rec za ponuđene slike pa jos jednom,. jer ima netko nesto slicno na lageru i gdje bi se moglo pitat, nabavit ili mozda kakav nacrt pa bi se covek sam pozabavil,jer žena je rekla da ga ona vise ne kopa😁 ni pod razno.. Serbus!!

Nejde više sa motikom? 😊
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Radovi u vinogradu 😂
Zbog nove bolesti žutice, moralo se cjepati do zemlje nazalost.
Kakva je situacija, u drugim djelovima Hrvatske imali bolesti ?
20200502_135347.jpg 20200502_135351.jpg 20200502_135338.jpg
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Sve 2 hektara vinograda, to je bilo kakti u izolaciji 500 metara nije bilo vinograda al je i tu dosla bolest.
A ovo di su vinogradi jedan kraj drugog svake godine jedan susjed cjepa jer se sve vise cjepovi suše i gotovi su..
Tu je bio Zeleni silvanac,Grasevina i mislim da je bilo Rajskog rizlinga.
To sam iz usluge malciral.
Sad naredne 3 god tu neamije ic nista.
Prvo diboku oranje,rigolanje a dalje se bude vidlo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh