• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Yara complex posto nisam zbog vremena na jesen uspio bacit vinodar
Cuo sam za neko novo super gnojivo i prico mi je prijatelj vinar, uz analize zemlje je njemu preporuka 150kg/h mislim da je oko 300kn vrecica od 25kg
zove se nesto na bio...al da me j... ne mogu se sad sjetit i guglo sam i nisam naso, mislim da cu ga i ja probat on je reko da se vidi razlika nakon 2-3 godine koristenja
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Malo mi je nabrijana cijena za moju proizvodnju 😆
Kakva ti je sad recenzija za one prve kineske skare sto si uzeo? Danas bi narucio pa malo da si pripomognem.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Jesenas bacao 7-20 - 30, sad planiram 15-15 - 15,s malo kana. Trebao sam pred ovu kišu ali jednostavno ne stignem,puno se poslova nakupilo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Nisam ni ja uspio bacit sve sam pripremio i onda me jutro probudilo sa 40l/m2 kise
Nh pa cak i nije puno ako gledas kn/h za gnoj.
Šta se tiče škara čisto oduševljen, bateriju nisam uspio ni na jednima potršit, ja bi prije odusto. Plave škare su 2,5cm debljine rez i njih zena koristi za skidat dole rozge, lakse su (0,90kg) ljepse leze u ruci i ja ih koristim ako idem sam, dok su crvene 3cm rez i teze su(1,20kg) mrvicu sporije ali jače, zbilja nema šta nece prerezat i njih koristim kod rezanja a plave za skidat ma da bi i plave solidno rezale samo ja imam velika ocekivanja,ako budeš naručivo nemoj iz kine nego iz EU neku državu da ne platiš carinu, ma da imaš u štilu ja sam bio pred 3 dana, prodaju škare do 23mm debljine rez sa dve baterije i punjačem za 1460kn i dve godine garancije...istina da se za te novce daju i dvoje škara nabavit ali ove su u rh...
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kad saznas naziv gnojiva napisi.
Uzet cu ove teze, iz poljske dostava pa kad stignu napisem i ja koju o njima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Koliko su sad? Ma iskreno ta tezina uopce nije toliki problem ni jedne ni druge ne osjetis ni nakon cijelog dana rada...cak mislim da je vise do rasporeda tezine i kako leze u ruci nego do ukupne mase
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Tako su i onda bile...NewOne marka? Ajde bas me zanima tvoji dojmovi, meni su dosle kroz cca 7-8 dana prve, ostale sam dosta ceko, sad kad dvoje budemo imali i komentirali nece se moc rec da reklamiram i namecem svoje misljenje😜
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
E vidis kod mene bas obrnuta situacija, ja sam do sada jako jako malo rezo jer sam imao covijeka koji je to radio, posto sam od prosle godine presto drva radit za prodaju sta iz zdravstvenih razloga sta zbog nedostatka radne snage i u konacnici cini mi se da i ta prodaja drva ide nekako slabije tako da sam se posvetio vinogradima i porezo 70% zena i ja pomalo kroz zimu dok je vrijeme dozvolilo a ostalo sam platio istom sta je nekad sve i mogu ti rec da su za to sve zasluzne ove aku skare, sa obicnima sigurno nebi toliko racuno sam da zena i ja u sat vremena skinemo od 100-150 cokota sta je za mene po mojem misljenu dobra produktivnost, a posto je jedan odusto od kupnje skara za drugu godinu imam 2 NewOne i jedne plave😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bravo. (y) Uvijek se iznova ugodno iznenadim tvojim postovima. Jako si marljiv, a uz to i ne delaš bez promišljanja o efikasnosti posla. :):ppozdrav:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A radim ja drva za sebe i dalje ali to mi je taman koliko mogu ne mogu vise ko prije za prodaju a radne snage nema, da ima vjerujem da bi napravio nesto drva, par hiljada kuna se da zaradit, ali zbog ovog cirkusa zvanog korona ne znam sta ce ni od vinograda bit ako se nastavi, vino se slabo prodaje.
Inace ja ti nisam bas neki radnik😂 vise sam lik koji stoji po strani i komandira 😂
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Mene interesira kad i sa kim prskati ,jeli već neko obavio prvo prskanje?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja nisam. zavisi kaj imaš. plavo ulje,kuperblau i takva kemija. ja špricam prije puštanja.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Planirao s Cuprablau jer mi se čini najpogodnije, samo dali bi bilo dobro staviti još nešto tipa Cromosul, pošto cijelu sezonu prskanja, kad nešto kupuješ vele da se stavi Cromosul.
 

Najnoviji postovi

Na vrh