• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Da radna samo jedna, al do sad što sam radio i malčerom i frezom ta jedna mu je sasvim dovoljno, motor ima 35 ks i bez problema tjera, hočeš manje hočeš više gasa...
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Grofe hvala na lijepim željama!
Do sad sam frezao nekih 5 sati i zadovoljan sam za sada, a nadam se i u buduće...Imam i pitanje za tebe, a i ostale forumaše koji se razumiju u freze...
U frezanju, a i kad ručno vrtim noževe kad čistim čini mi se kao da čujem da lanac lupka u onaj lim-kučište u kojem se nalazi u ulju ako sam dobro skužio...da li je to normalna ili bi to možda trebalo prišpanat na onom šarafu? ja nisam ništa dirao, kako je stigla ja tako radim s njom...
još jedno pitanje, kad frezam dosta mi se trese-cuka freza tako da mi je na onom središnjem nosaču popucala farba od vibracija, Grofe da li i tebi tako vibrira?
Lijep pozdrav svima, naročito forumskom prijatelju Grofu!:partyman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ovo vibriranjue me nek vuće da nisu doro noževi složeni,
daj provjeri dali su u spiralu složeni....
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
složeni su u spiralu, ne vibrira ona ovak na prazno nego kad je pod opterečenjem, pogotovo ako naleti u tvrđu zemlju i ako idem večom brzinom onak ko da mi traktor lagano zacukava onda...nisam nikad frezao s traktorom ,a ni gledao nekog kak freza traktorom tak da ne znam jel to normalno?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
složeni su u spiralu, ne vibrira ona ovak na prazno nego kad je pod opterečenjem, pogotovo ako naleti u tvrđu zemlju i ako idem večom brzinom onak ko da mi traktor lagano zacukava onda...nisam nikad frezao s traktorom ,a ni gledao nekog kak freza traktorom tak da ne znam jel to normalno?

U tom slučaju to je normalo da zavribrira male jer dolazi do opterećenja.
Kaka inaš kardan sa kumplugom ili bez??
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Rajnski,normalno je da freza skakuće na tvrdoj ili ne prije izoranoj zemlji,a ovo što ti traktor zacukava znači da freza prebrzo vrti i nakupi više zemlje nego što može progutati,moraš uskladiti hod traktora i brzinu vrtnje kardana,isprobaj na više načina pa češ vidjeti koja će ti brzina najviše odgovarati...ja frezam sa prvom sporom i sporijom brzinom kardana i sve je OK

pozdrav i sretno
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
1 spora + kardan na 540=mali broj okretaja kardana,tj. loše usitnjena zemlja.u prvoj brzoj je to več druga stvar
 
G

GROF

Guest
Rajnski,normalno je da freza skakuće na tvrdoj ili ne prije izoranoj zemlji,a ovo što ti traktor zacukava znači da freza prebrzo vrti i nakupi više zemlje nego što može progutati,moraš uskladiti hod traktora i brzinu vrtnje kardana,isprobaj na više načina pa češ vidjeti koja će ti brzina najviše odgovarati...ja frezam sa prvom sporom i sporijom brzinom kardana i sve je OK

pozdrav i sretno

., lip pozdrav svim forumašima!

., evo ovo tvoje pismo forumašu Jozef!, potpisujem u cijelosti!...

., prijatelju moj forumski rajnski!., samo lagano po gasu., eventualno provjeri dali su svi šarafi dotegnuti?., u mekšoj zemlji ide ko beba mirno!., ko i sve freze ovih malih prdaca od traktorića., dok u tvrdoj zna skakat ko magarac u mestu!., prijatelju moj!, samo TI frezaj i nemoj je žalit., u slučaju bilo kakovi pizdarija ima garancija!., tako da!!!, samo GAS!... :mrgreen:

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
1 spora + kardan na 540=mali broj okretaja kardana,tj. loše usitnjena zemlja.u prvoj brzoj je to več druga stvar

Danek upravu si,sa prvom brzom je zemlja bolje usitnjena...ali je potrebna žešća gaščina,a čemu to?...ja sam mišljenja da netreba od zemlje brašno delat,dobar je i šrot ;)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako freza skaće treba joj više okretaja .

Jedan od moguci problema:mrgreen:
Ovog Pasquali ima 540 okretai kardana, bar tako sam procitao.
To je tomina(primina) freza, a niti jedan TV nema 540 okretai kardana (da ne se varamo), TV serija 800 ima 750 i 1000 okretai kardana, neznam i nemam pojma kako je ta freza dimenzionirana-redukcija, ali ako je dimenzionirana za 750 i 1000 okretai, normalno da sada na 540 nesto ne bi stimalo, skace, plica obrada i tako dalje...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kakva je razlika između ove rositke i Gramipove AT20 135 cm?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fino to tebi ide. Plug dobro okreće. Je li traktor širok 120 cm? Vidi se da freza potpuno pokriva tragove kotača.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Ide fino da, ja sam zadovoljan..
traktor je 115, freza 130, taman sa svake strane malo pokrije i super:supz:
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Kakva je razlika između ove rositke i Gramipove AT20 135 cm?

Koliko ti ja mogu reći koja je razlika, što sam vidio na sajmu u Gudovcu:
Gramipova je nekih 1700 kn skuplja, ali djeluje malo masivnije i kvalitetnije, teža je sad ne znam koliko točno, malo su robusniji noževi i zahvat širi za nekih 5cm,možda malo više...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko ti ja mogu reći koja je razlika, što sam vidio na sajmu u Gudovcu:
Gramipova je nekih 1700 kn skuplja, ali djeluje malo masivnije i kvalitetnije, teža je sad ne znam koliko točno, malo su robusniji noževi i zahvat širi za nekih 5cm,možda malo više...

Koliko kg ima Rositka? Gramipova 135 cm ima 180 cca kg.

Sad imam neku staru talijansku široku 120 cm (kupljena 1982.) kao i traktor, s diferencijalom u sredini. Noževi potpuno potrošeni. Razmišljam o zamjeni. Ili noževi ili suvremenija i malo šira freza koja je usput rečeno 10 put skuplja.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
ne znam točno koliko ima kila, nigdje nisam pročitao taj podatak, a nisam ju ni vagao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh