• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Nisam ja kolega napisao da si ti ne inteligentan, samo sam aludirao na to da postoji takva mogućnost. Da malo proširim, postoji i više vrsta inteligencije. Kognitivna je ona gdje logika ima najveći udio u načinu čovjekova razmisljanja. Po logici je tvoj post ispravan - opstanak najjačih, čista prirodna selekcija, sve je crno ili bijelo. Ipak, postoje i npr društvena te emocionalna inteligencija, a emocionalno inteligentni ljudi ne mogu se pomiriti sa činjenicom da virus mora pobiti starije i bolesne. Takvi ljudi će napraviti sve što mogu da ih spase. Oni koji vole malo dublje promišljati mogu često neku osobu procijeniti prema njezinu ponašanju u različitim situacijama, u kojim omjerima ta ista osoba posjeduje razvijene sve vrste inteligencije... Einstein je bio kognitivno genije, ali društveno nula, pišem kao primjer...
Emocionalna inteligencija nema veze sa ovime što ste napisali. Ovo je empatija, dok je emocionalna inteligencija nešto drugo; niti je moje viđenje crno bijelo kako mislite. Ja nisam rekao da stariji i bolesni trebaju umrijeti, naprotiv, nek se bore i nek se izbore za svoj život, ali ne treba svijet okrenuti naglavačke ako se to dogodi. Ja prvi bi se ubio kada ne bi sam guzicu mogao brisati
Ponavljam, stvari nisu jednostavne. Gdje biste vi povukli crtu smrtnosti zbog koje ćete blokirati 4 milijuna ljudi da nečija baka ne bi umrla od nekog virusa, 0.01%, 0.1%, 1%, 10%?
Drugo, obolijevanjem i ozdravljenjem stječe se imunitet, kako pojedinca tako i društva. dugoročno gledano mi bi se trebali zaraziti ovim virusom, a ne bježati od njega. Mi pričamo o životu pod staklenim zvonom. Život pod staklenim zvonom nije dobar niti za pojedinca, niti za društvo.
Da je riječ o nečem poput ebole sa 90% smrtnosti, stvari bi bile drugačije, ali u ovom slučaju, sa izgledima smrtnosti od oko 0.7% zaraženih, svemirska je glupost blokirati cijeli svijet i uništiti živote ljudi. Ako ima osjetljivih i strašljivih u redu, nek se oni samoizoliraju, nek se izbore, ali ostatak ljudi koji žele raditi, koji moraju raditi da prežive i koji i žele i trebaju oboliti od ovog virusa treba pustiti da to i rade. Švedska nije zatvorila škole. Oni namjerno izlažu djecu virusu da bi stekli imunitet. To je to od mene. Nemam vremena za ovo. Treba krave hraniti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Opet profitiraju veliki proizvođaci. Drzava ima tocan popis svih kazana, sto za osobne prodaju sto za prodaju. Lako se moglo kontaktirati sve i zagarantirat im siguran otkup koliko god da proizvedu alkohola.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Empatija je posljedica posjedovanja emocionalne inteligencije i direktno je vezana za nju. U slučaju korone ne radi se samo o bakama i djedovima, virus pogađa i zdrave ljude, a da ne pišemo o mogućim mutacijama tog vraga. To što ti braniš kao tezu, to se upravo događa u Italiji i to je nacionalna sramota. Mene bi bila sramota da se to dogodi i u RH, da ljudi umiru zbog bahatosti i oholosti i zapravo virus tu nema veliku ulogu, on je samo oružje koje talijani koriste sami protiv sebe.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
@mate22 Ne bih se slozio s tobom u potpunosti ali eto....a matematika ti nije jaca strana jer nije 0,7% izgled smrtnosti...ali svatko ima pravo na svoje misljenje...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Matematika mi je uvijek bila jaca strana. 0.7% je broj kojeg daju ljudi koji se time bave. Procjenjuju da je broj zaraženih 10 puta veći od registriranog i eto ti. Pa u RH je trenutna smrtnost 0.25%
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Empatija nema nikakve veze sa emocionalnom inteligencijom, a moje stajalište niti ne isključuje empatiju, samo je usmjerena na drugi dio života. Ja npr suosjećam kad si ljudi rade medvjeđu uslugu, npr kad ti netko pretjeranom brigom ne dozvoli da postaneš jak ili kad te netko ne nauči pecati, dok je netko empatičan prema onima koji nisu dobili ribu.
A ovaj virus je tu da ostane. Ne možemo pobjeći od njega. To je činjenica koja nam se ne mora sviđati da bi bila istinita. Nema tu nikakve bahatosti, nego se ljudi ponašaju kao ds su s marsa pali i nikad nisu čuli za viruse. Virusi su bili prije nas i bit ce poslije nas. Ubijali su i ubijati će, al život ide dalje
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja prvi bi se ubio kada ne bi sam guzicu mogao brisati
Jel znaš da večina ljudi s ovog svijeta ode otvorenih usta? Znaš zašto je tome tak?
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Nemam pojma, i nije me briga. Mrtvi me ne zanimaju. Radije se živima bavim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Matematika mi je uvijek bila jaca strana. 0.7% je broj kojeg daju ljudi koji se time bave. Procjenjuju da je broj zaraženih 10 puta veći od registriranog i eto ti.
Procjene su da ima i vise umrlih tako da opet nemos do tih tvojih 0,7%...ti sam procjeni sta je tebi jaca strana ali eto ti:
Screenshot_20200324-212042.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
@ mate Probaj razmisliti. Bolje da misliš nego da lupaš gluposti.
Po tvome je trebalo zatvoriti bolnice i pustiti oboljele da idu dok ne padnu pa ko uspije preživjeti dobro, a ko ne....
Neznam koliko pratiš i računaš ovo kaj se događa u susjednim zemljama, kakav je tam prosjek uz svu borbu koju ti ljudi proživljavaju?

Sad ti bum rekel kak sam danas rekel jageru koji me zval da mu špricu zakrpam jer mora iti u gorice špricat da bi ekipa imala kaj piti. Jebale te gorice.... i ekipa.

Da nema "pojedinaca", a očito ih ima jako puno koji bi pokušali samo malo truda si dati i pomoči prije bi ova kriza završila za sve nas
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
1. Nazvao opcinu, reko mojima treba propusnica, dao ime prezime i oib i dobili je na 14 dana valda. A meni je knjigovodja poslala.
2. Sutra brojka prelazi 400 zarazenih, i jos se secam kad ih je bilo par desetin, nije svejedno, povecava se broj.
3. Policija nema pojma, presao granicu, fazon striktna izolacija, nigde iz kuce, sutra ujutro nazovem, smem na njivu i kretati se!? Dosla policija, sva sreca bio kuci- kazu da sam jos u strogoj izolaciji i nigde van dvorista.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa vjerujem da će proć još sigurno cca tri tjedna dok se broj ne ustabili i počne padat, a pitanje i tad, vjerujem da će uz ova preostala 3 tjedna karantene, biti produženo još sigurno 2.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
I dobro, da i potraje sve skupa 2 mjeseca. Ja vjerujem da večina nas ima zaliha da se proguraju ta dva mjeseca i da se pomogne onima koje je ta kriza zatekla nespremne na bilo koji način.
Ali bi se svi skupa trebali potruditi da prođe čim prije.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Sami su krivi dok je vladala epidemija kinezići su slobodno šetali kod nas.
Svi zaraženi iz vana su donjeli viruse.
Dva vozača stigli iz Italije i piju u birtiji mjesto da su u izolaciji.
Eto od tih ljudi je krenulo kod nas
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Onaj ko bude zaražen ima simptome i izliječi si , postaje li on imun na ovo čudo?
Ili onaj ko bude zaražen a nema simptome , jeli on već imun? I hoće li ostati imun?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Jok ovaj virus ostaje cjel život u tebi tako da se onda lako i vrati kad organizam bude slab.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Nije problem u propusnicama, vjerovatno ćemo ih dobit, problem je to što su nama zatvorili lokalne ceste kojima prometujemo na zemljišta u drugoj županiji, i sad moramo naokolo, umjesto 6km ravnog asfalta imamo 14 km kroz sela.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Evo nešto o solidarnosti. Kriza ovakvog formata je nezapamćena do danas. Desecima tisuća ljudi je opravdano uskraćeno pravo da rade i zarađuju, drugi još rade ali ne zarađuju (poljoprivreda, cvjećarstvo, ribarstvo itd), poslodavci su prepušteni sami sebi, nešto će im se dati za ljude koji ne rade ne bi li ih zadržali, ali nema oprosta obveza i poreza, eventualno odgoda.
Ono što ja ne razumijem zašto u takvoj potpuno nakaradnoj situaciji nije "od jučer" smanjena plaća državnih i gradskih službenika i preusmjerena onima koji su ostali ne svojom krivicom bez posla. To bi bila solidarnost na djelu.
Ovako imamo apsurdnu situaciju u kojoj su sva prava državnih službenika ostala potpuno ista, čak bez obzira rade li ili ne. Plaćica ide kao da se apsolutno ništa nije desilo. A desila se cijela planina toga.
Meni je to skroz nenormalno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ono što ja ne razumijem zašto u takvoj potpuno nakaradnoj situaciji nije "od jučer" smanjena plaća državnih i gradskih službenika i preusmjerena onima koji su ostali ne svojom krivicom bez posla.
Pa zato što je nakaradna :hahah:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh