• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Opet ja o ovoj fotki sa našega foruma

R

Ratarko

Guest
Opet ja o ovoj fotki sa našega foruma

Pa što mi promjeni sliku čovječe , baš sam mislio postaviti pitanje o onom Fendtu što je orao a sada vidi čuda nema slike ?
 
B

Bobo

Guest
Pa covjece onaj sto je orao, je bio prije tjedan dana... ovaj tijedan je bio isto neki fendt s cisternom...

Kasnis tjedan dana...

Za slike se obrati mariu, jer on to mijenja...
 
R

Ratarko

Guest
Ama sad je bio neki Fendt 900-tka i ore sa milon-brazdnim plugom...
 
B

Bobo

Guest
12 brazdi...

Samo se cini da je puno, ali su suplje daske pa se cini da ih ima vise...
 
R

Ratarko

Guest
E to , ajde sada , kako šofer zna gdje kojim pravcom se mora kretati , jel se plug sam namjesti automatski tako da prva brazda bude uvijek OK ili je nešto drugo u pitanju ? Teško mi je vjerovati da je sve do šofera jel malo-malo može skrenuti ili je možda gps u pitanju iako mislim da nije ?
 
B

Bobo

Guest
e, pa isto kao i sa sadilicom koja je sira od traktora... Doduse, slican princip...

Stavis si na prednju stranu markere i pomocu njih iz kabine odredjujes udaljenost traktora od ruba prve brazde i tako ores...

A ima i sofera koji to "od oka" pa bude dobro poorano...
 
R

Ratarko

Guest
Uz svu tu silnu tehniku ti misliš da je tako , ja neznam ali mislim da nije ...
 
R

Ratarko

Guest
Eto to je zasigurno jedno od riješenja , nisam toliko smotan da to nisam znao ali uvijek si mislim ako imaš traktorče od 250.000 € i plug od 70.000 € da tu postoji neka automatika a ne drvena grana koja se vuče po zemlji i ti gledaš u nju ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne mora biti, makar i ja mislim da ima GPS!
Ovaj SAME isto se vozi izvan brazde, a nema GPS!
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ma, postoji tu neka automatika, samo kazem da je jeftinije stavit markere i gotovo, a takvu preciznost razvijes za sat vremena da u markere vise ni ne gledas...

Kako ti znas kad tanjuras koliko se trebas izmac? Instinkt, tako i ovi sto oru... isti klinac...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo , bobo ...
Ajde dođi kod mene tanjurat gdje je tanjurača 6 metara pa da ti vidim instikte , lako je tebi kad ti kotač od traktora ide 10 cm od potanjuranog dijela :wink: 8)
 
B

Bobo

Guest
Pa pitam kako ti znas koliko se trebas izmac... Ne govorim ja za sebe nista...

Ako bog da zdravlja i vremena, morat cu doletit do tebe da ti malo pomegnem na zemlji, pa da vidim iz prve ruke kako je to ;)
 
R

Ratarko

Guest
Joj kad nisam upao iz stolice , kako se ono kaže - LOL !!! :wink:
Jel ti misliš da bi ti ja pustio da u RX sjedneš , ti , zadrti , ljubitelju IMT-a ?
NO WAY HOZE 8)

Ili si mislio odmah u Frda ili pak ovaj novi MF što još nije došao , ha ?

Znam da bi ovo sve zvučilo drugačije i bolje da sam ti rekao licem u lice ali nadam se da nečeš krivo shvatiti i ovako preko tipkovnice :wink:
 
B

Bobo

Guest
Zadrti ljubitelj IMT-a... Kako sam zadrt, akd IMT jos uvijek pravi traktore? Kakve-takve, ali ih pravi ;)

Cuj ja dodjem, sjednem u prvo sto vidim i ja ode ;), a ti me hvataj okolo...


hehe...
 
R

Ratarko

Guest
Lopove jedan , još kad bi ti rekao da ništa ne zaključavam preko noči i da su u svim strojevi ključevi u kabini evo tebe nočas oko pola tri u posjetu , kad svi spavaju , ha ? :wink:
 
B

Bobo

Guest
Ne, nema kod tebe nista za ukrast... Mozda onaj 539, jedino, ali to vec imam ;)

Ozbiljno, volio bih doci malo do teb da ti smetam jedno popodne... Da ja vidim kako to torpedo izgleda uzivo pa da malo poslikam strojeve i da se okolo hvalim kako su to moji traktori ;) i da s njima radim 20 jutara zamlje... :twisted:
 
R

Ratarko

Guest
Pa ajde , nije meni bed , mada bi bilo bolje da dođeš kad bude MF stigao , misli tko bi te trpio dva dana 8)

Ako ti gori dođi sutra , doma sam cijeli dan .
 
B

Bobo

Guest
Ne gori mi nista jos...

Nemoj me ocekivat skoro, imam posla preko glave, plus sto jos idem na faks...

kad se MF uradi, onda cu ja jednom doci, onako "kao" turisticki...
 

Najnoviji postovi

Na vrh