• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Opomene od Hrvatske Poljoprivredne Komore

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel se može gdje provjeriti je li plaćeno za prošle godine ili nije?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
Zar zaista netko može "ne znati" da nije podmirio nekakvu takvu obavezu, unazad godinu ili dvije, ili se svi samo prave "grbavi"?
Uz naše lopove na vlasti, društvo nam se pretvara u ništa dobro.
Valja jedino zapamtiti da svaki narod ima točno takvu vlast kakvu zaslužuje. Ovo se sad transformira u ono pitanje, što je bilo prije jaje ili kokoš.
I tako, da li i Vi drugi primate "opomene" ili samo ja, čudno mi je to iako redovito ne izvršavam svoje obaveze. To je sukus pitanja i teme, možda i čitavog društva. Čega se netko srami i to skriva, drugi se time ponosi i to ističe i traži razloge da dokaže kao ispravno pravilo.
Postajemo nešto jako, jako loše, pitam se da li je forumaš koji je to naglasio, 91. računao s takvim razvojem, dok je on stavio svoju glavu na panj, da su drugi u stampedu uništavali sve dobro, vrijedno i normalno.
Ovo nije normalno
PS
na mobu je ovo neki simpa font slova 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Zar zaista netko može "ne znati" da nije podmirio nekakvu takvu obavezu, unazad godinu ili dvije, ili se svi samo prave "grbavi"?
Ajd objasni kak znati za neki dug ako nema nikakve uplatnice, nisi se negdje učlanil niti poslal pristupnicu?
Za sve robe i usluge koje plaćam(o) dobije se uplatnica ili račun...u najmanju ruku opomena. I onda se plati po njoj. Logično?
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
481
Ekipa bok,
Da li još nekom stižu na E-Mail opomene za neplaćanje članarine Hrvatskoj Poljoprivrednoj Komori?
Da li je to obavezno ili su to varke.
Pozdrav
Zakon te gazi
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bogati Kole, jesi ti antisemitist prema forumašima i neplatišama? Kaj te muči njofra?

Koliki su političari oslobođeni poreza i prireza, i uz to gro ukradu, sakriju i ne prikažu? Ali za to je kriv narod? Ne on koji stavlja u torbicu, nego netko s minimalcem kojem 10€ znači 2 kg mesa ili djetetu nova majica i donji dio trenerke u kineskoj radnji?

Ajd ostavimo se tih sranja, svaka čast ako netko plati svaki račun i čuva odreske do samrti pa ih preda nasljedniku, ali nismo svi isti.

Pošto vjerujem da se ne baviš poljoprivrednom politikom već si navođen svojim moralnim načelima i pacifizmom kada se radi o državi i davanjima, želim ti malo otvoriti oči i upoznati s radom HPK.

HPK je prošle godine imala izbore, izabrana je nova struktura, i sve što su oni napravili je to da su uspostavili novu hijerarhiju i obvezali sve poljoprivrednike da MORAJU plaćati članarinu i to za prošlu (tada 2021.) i tada tekuću 2022. godinu, te nadolazeće. Svi oni sastanci koji su bili boom naslovi nisu urodili ničime, to je samo jeftina pompa da bi se reklo da se nešto radi na konto čega se može "opravdati" to nasilno naplaćivanje članarine. Niti su ku*ca postigli sa sastankom za gorivo niti pšenicu, o gnojivu da ne pričam... Do tada, NIKADA nisi čuo da HPK išta radi, nisi niti znao da si član, nisi znao tko je predsjedavajući, kao niti to znaš sada, da pitaš bilo kojeg starijeg poljoprivrednika u selu, nebi znao da HPK uopće postoji itd...

Nadam se da za nikakav posao nebi platio punu cijenu i rekao da je to dobar posao, ta makar si ti picajzla u tom smislu zato probaj razumijeti ljude koji su s pravom ogorčeni i imaju agresivniji narativ oko avega ovoga.

Ja osobno nemam problem s plaćanjem, ali dali su neke institucije zaslužile naknadu i u kojoj količini, e to je sada već upitna stvar, a vjerujem da nisam dovoljno pametan raspravljati o tome.

Kako već rekoh, svakome na volju, tko ne plati, ja mu želim svu sreću ovog svijeta da mu nikada plava kovertica ne dođe na vrata, a ako HPK ikada išta napravi, da mu daju 100 puta više i veću korist od one koju je on trebao uplatiti njima jer Grabizam koji vlada je gori od Komunizma, Socijalizma i Kapitalizma zajedno, pa nek' grabi tko ima veću kašiku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
@AirBoX sve si točno natipkao.

@ZJ a kaj se buniš ak nisi član, zakaj iščeš uplatnicu, podižeš negativi rep. Ak si u upisniku onda uz prava imaš i obaveze. Sve ostalo je ružno i tužno. Država smo, ali kakva... Susjedi su krivi za moje ponašanje, svi su krivi samo ja nisam...
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ne znam jesam li član ili nisam - jer nisam dobil nikakvu obavijest niti člansku knjižicu, upisujem minimum obradivih površina (koje i obrađujem), nisam dobil uplatnicu i to ne mislim platiti dok se ne udostoje poslati istu.
Pa to je valjda minimum koji očekujem za svoje novce.
Ne bunim se, niti huškam druge, već se opirem obavezama za koje ni ne znam da postoje. Nisam savršen, no ipak nisam dužan državi niti ikome drugome.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Kolega @plus.
Dal bi ti plaćal članarinu u gradskoj knjižnici 10 eura godišnje, a ne posuđuješ knjige i ne pročitaš na primjer ni jednu?
Kakve koristi bi ti imal članstvom u knjižnici? I to još što si postal član ne svojom voljom, nego te eto netko učlanio jer znaš čitati.. 🤔
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
@Matija_E30 ovo je izvrtanje činjenica.
Definitivno je večina u našem društvu prvo sklona tome, pa onda ako baš nikako ne ide, onda postajemo legalisti.
Ja se zalažem za svoja prava, pritom se puno puta borim s vjetrenjačama.
Ovdje se brani što?
I ne, ne budem platio članarinu u knjižnici, jer ju ne koristim.
Ali ovdje su ljudi korisnici i prave se grbavi, kao oni neznaju što moraju, ali savršeno znaju čekati z lončekom toplo mlijeko čim se državu treba podojiti, da se ne ohladi. Ti su jako pametni, a mi drugi smo jako mutavi i njihove budale, tak je to nekak programirano u tim mudrim glavama.

@ZJ vjeruj mi da sam unaprijed znao što mi budeš odgovorio, to znači da nisam iznenađen. Svejedno i dalje ostaješ na mojem popisu dobrih dečki, ovakve gluposti to ne budu promijenile 🥂. Hm, si počel piti da se kucnemo? Ak nisi, deni se v red 😜.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
@plus, bil ili ne bil, to ti odlučuješ, a ne ja ;)
Ali stvarno ne kužim kak nekaj platiti ak se ne zna za to?
Da to ovdje nije pisalo, stvarno ne bi znal.
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
58
Ako nije placeno, a na poreznoj se ne vidi dug, ne moras ni placat, susjed je imao krave, duzan je krizevcima za kontrolu mlijeka 5000kn a dug ne pise na poreznoj
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Sad nema straha za ovrhom. Iduće godine su izbori pa si neće stvarati dodatne probleme.Jedan glas puno vrijedi. To najbolje znaju manjinci, zekoslavi i slični. Kad se dobe izbori onda opleti do idućih izbora. Narod slabo pamti pa ga možeš šišati do mile volje.
Nešto čitam da su susjedi uspjeli prosvjedom ishodovati ono za što su govorili da je nemoguće jer nema para. Para ima, nađu se. Bitno je samo ostati na vlasti što duže.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
@plus, bil ili ne bil, to ti odlučuješ, a ne ja ;)
Ali stvarno ne kužim kak nekaj platiti ak se ne zna za to?
Da to ovdje nije pisalo, stvarno ne bi znal.
Al ga ti moreš tupiti 🤣😅🤓😜, ali glej - nisi u pravu 🥂😅🤣🤓😜
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Tupil ili ne, jesam ili nisam u pravu, svejedno.
Kak moreš znati da si nekaj dužan platiti ako te nitko obavijesti???
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Ako more elektra, telekom, hrvatske vode, općina, komunalno…poslati uplatnicu onda more i fakin HPK. Makar su sami sebi svrha. Prošle godine je za male firme ukinuto obavezno članstvo u HGK. Al zato je uvedeno obavezno članstvo u HPK…
 
  • Like
Reactions: ZJ

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
Ja sam im platil 2021. Sad sam dobio opomenu.Baš me zanima kako će ovo završit.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako more elektra, telekom, hrvatske vode, općina, komunalno…poslati uplatnicu onda more i fakin HPK. Makar su sami sebi svrha. Prošle godine je za male firme ukinuto obavezno članstvo u HGK. Al zato je uvedeno obavezno članstvo u HPK…
Više je poljoprivrednika i "poljoprivrednika" od gospodarstvenika i firmaša 😉
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
Ja sam im platil 2021. Sad sam dobio opomenu.Baš me zanima kako će ovo završit.
Ako imaš uplatnicu, nemaš brige. I mi smo (ja i supruga) jednom dobili opomenu pred tužbu, za 6 neplačenih računa. Supruga je otišla na reklamaciju i dobro ih našpotala. Nisu se baš ispričali.
Ja sam također jednom, tražio u njihovom arhivu, u podrumu sadašnje Fine, s normalnim službenikom, koji je vidio da sam u pravu. Tražili smo kamo su zapravo "sjele" neke naše uplate, jer na račun kamo su trebale, nisu. Pregledavali smo ondašnje mikro filmove. Sjele su na brzopleto otipkani nepostoječi broj računa i tu bi stajao novac zauvijek, da ja nisam donio naše poštambiljane/plaćene uplstnice i pitao, a gdje su te pare?
Znači ako i ti imaš svoju potvrdu, budi miran i nauči ih pameti i redu.
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh