• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
@Sadnice
Kolci su 5x4x240cm od bagrema, gacije_ mislim da je najbolje drvo za to. U zemlji su oko 60 cm, dobro sam se namučio s njima :(happy):

Super....baš kako i trebaju biti, sve po PS-u....na slici su mi se činili niži i tanji, ali ovo je odlično.
 

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
Ugly ,
vidim da si se odlucio za piramidalnu krunu i 4 primarne grane.. Citao sam puno literature na tu temu pa me zanima koje rastojanje planiras da bude po visini izmedju primarnih grana..Citajuci razlicite knjige i postove vidim da to *preporuceno*rastojanje varira izmedju 15 i 80 centimetara. Pozdrav svim ponosnim vlasnicima orasara. . .
 
Posljednje uređivanje:

alitaa

Novi član
Tu od
24 Lis 2012
Poruka
9
Pozdrav

Neke životinje napale mi orahe, slike u prilogu.
Kako se borite protiv tih živina?

TUFy5.jpg
jI3rS.jpg
 

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
Te mrežice su super jer su jeftine i većinom će zaustaviti srne/zečeve, ali naravno nisu najbolje rješenje.

Ja koristim zaštitne tube (klikni na sliku da se poveča):


Po meni ovo je "pravo" rješenje:
http://www.njuskalo.hr/vocnjak-oprema/zastita-vocke-sadnice-umjesto-mrezice-oglas-2243329

Propušta svjetlost unutra (djeluje slično kao da je sadnica u plasteniku), zadržava vlagu i sadnica brže raste. 100% je zaštićena od zečeva, srna, i ostale male divljači.
Smanjuje štetu i od miševa i voluharica.

Svatko odlučuje za sebe, i naravno da sa mrežicama ćeš proći puno jeftinije, ali da li je to u konačnici bolje i isplativije to svatko sam mora odlučiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

alitaa

Novi član
Tu od
24 Lis 2012
Poruka
9
Znam, za te tube al puno su mi skuplje. Mrežica me izašla sve skupa 900kn za cca 150kom

Al niste me shvatili, nije problem u životinjama, protiv njih su ove moje mrežice super...
Problem je u ljudima-životinjama, na slici se vidi lijepi ravni rez nožem...znaći prerezana je mrežica, prerezane su plave špage kojima je orah bio vezan (ravnan) a orah je nestao.
Zanima me kakva vi imate iskustva sa ljudima, dal vam kradu friško posađene sadnice...i kako se boriti protiv toga?
Za sad je samo jedan komad u pitanju....al boli dok ti netko uništava tvoj trud.
99% posto znam tko je to napravio, jer selo je malo i svi sve znaju....al nemogu si pomoći jer nemam dokaze. :mur:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Nesmiješ se borit protiv tih životinja, kaj neznaš da su zaštičena vrsta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
Ne ostaje ti nista drugo nego da redovno , nenajavljeno obilazis vocke ali je jako tesko i ako nadjes nekog jer verovatno nije sam pa da ga pojuris nekim stapom..Cudo je da su uspeli da izvuku sadnicu jer ne vidim da je * radio*asov . . .Ja sam kod sadnje kupio armaturu osmicu i napravio neku kuku kojom sam dodatno fiksirao koren ali nisam primetio da je bilo problema sto samo znaci da sam izgleda imao srecu . .
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Nevjerovatno....još stavljati armaturu pri sadnji...na što je to sve došlo,nevjerovatno....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
A ni sadnica nece traziti gvozdje sledecih 50 godina :(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

lokiloki

Guest
Žuta kora

Ima netko saznanja što bi moglo biti ovo ?
 

Prilozi

  • 2013-03-17-591.jpg
    2013-03-17-591.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 220
Posljednje uređivanje od moderatora:

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Nemaš šta napraviti, pošto su grane odrvenile najvjerojarnije će se oporaviti, samo čim pusti list daj mu dopinga fertine ili nečega boljeg da nadođe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Pozdrav. Ima li tko iskustva pri tretiranju oraha s zelenom galicom? Navodno je jako dobra u suzbijanju onih "lišajeva" što je cesta pojava na orahu. Zanima me da li bi bilo kakvih problema ako bi zelenu galicu miješao s cuprablau-om sad pri proljetnom prskanju? Galica je željezni sulfat a cuprablau je bakar jel....pa ne znam da li se to smije miješati ili ne....
 
I

iivanaii

Guest
Pozdrav,

ovako, imamo zasađeno stotinjak oraha, zadnjih godina nisu rodili uopće, prošle godine su procvjetali tek u 6mj, sada ne znam točno kakvo je stanje. Počele su se sušiti grane, čini se da imaju rak. Što napraviti da se oporave, osim rezanja grana?

Hvala Vam
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Daj slike, ako ti je deblo ispucalo vadi odmah sve što nevalja, smrzli su prošle godine ako nisi navodnjavao suša ih je dotukla
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

iivanaii

Guest
Hvala, kad dobijem slike, stavim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh