• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo ga i video, samo mi je youtube nešto u lošu kvalitetu stavio :!: Kadi ko parnjača :mrgreen:
[youtube:12n9682f]wRYBPbgziiQ[/youtube:12n9682f]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Sanana, pricaj ti sto god hoces, al ti je plug lose postelan. Prednja brazda il hvata presiroko, il preduboko...

Kod pluga bez kotaca na betonu kad ga spustis skroz na zemlju, spic prednjeg lemesa treba biti u zraku nekih "dva prsta" jer kad ga spustis u zemlju, plug ce se izravnati i orat ce dobro... Garantiram da bi se ovo dalo bolje orati s ovim traktorom i ovim plugom, samo treba zivaca ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Istina Bobo, prednja brazda je malo dublje išla, al nije preširoko hvatala, pošto plug držim na španeru zbog raznih stvari koje su rađene na njemu, da moglo je biti i bolje, al možda sam u neku ruku i htio tako, naime možda je bio cilj maximalno isforsirati traktor jer oko nekih detalja se nisam složio s majstrom, pa je to bio i malo jači test izdržljivosti!
Kad idem orati na veliko, svoje, dobro obrađivane zemlje, tu se onda prefino poštela plug i traktor samo šapče i leti po zemlji, uostalom vidio si onaj video na stranici prije!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovo nije bio test izdržljivosti nego klanje motora :evil:

I oranje je prilično loše, a i traktor kad nemože vuć 2x12 kako treba. Nešto tu debelo nepaše...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

petar kaže:
Ovo nije bio test izdržljivosti nego klanje motora :evil:

I oranje je prilično loše, a i traktor kad nemože vuć 2x12 kako treba. Nešto tu debelo nepaše...

hehehe, ma naravno da je klanje!, a nepaše to što je zapuštena i nikad dobro obrađivana tvrda zemlja, pa vidite na videu da se uopće ne sipa, a na mjestima se čak i prašilo!!! ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zašto se hvališ da si klao motor?
Jeb ga, prije sam te gledao kao ozbiljnijeg dečka, a sad kao dripca kojeg boli ona stvar ko je kupio taj stroj i radio za njega.....

Ok, možda sam malo nagal ali,..... to je moje mišljenje :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pogledaj video od oranja na predhodnoj strani, isti traktor, isti plug, dubina 25+ cm i ide ko po loju, ma divota od zemlje za orati, kvalitetno se radi i sipa jer je prije dobro obrađivano!!!
A ovo tu, misliš da je meni bilo drago, ma nije niti malo :!: :!: , al probao sam svakao, ak dognem prednju brazdu, neče mi plug u zemlju pa da sam uopće mogat to izorati morao sam malo prednju brazdu dublje pustit, namjerno sam išao malo dublje jer zemlja je jako tvrda i ugažena, a prošle sam ju godine nakon 5 godina prvi puta orao sa sameom koji je 95 ks i sa 2x14'', prednja vuča i špera uključene, dubina oko 27-30 i traktor je imao posla do jaja, dakle nadao sam se da če ove godine biti bolje, al nažalost nije, prepuna je zemlj divljeg sirka, pa je možda i to otežalo + dobro gnjojenje stajnjakom pa je proklizavao i morao sam pod šperom stalno ići, a koja je svrha plitko orati, ovako sam ga malo mučio, al sam barem napravio ja mislim najbolje što mogu od jedne beskorisne šikare neku obradivu površinu!!!
Htio sam nakon krug-dva odustati i ići po jačeg stroja, al sam stalno mislio, pa valjda če krenut, pa poštelaj ovako, pa onako i tako sam došao do kraja i preorao sam ju i živce izgubio ;)
Ali da napomenem, ULJA U TRAKTORU NE FALI :!: :!: :!: :!: , što bi bio zaključak da se nije namučio, jer dobro poznajem svoj traktor, kad mu je teško, obavezno drugi dan sipaj 1,5-2 l ulja umotor!!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa po dimu se vidilo jel teško il nije, zašto bi potrošio 2l ulja, pa to je onda za staro željezo.

Ak je tak onda ok...

Neg, brzina niže ako ide, polako napravit će se, ja nebih pustio da onako dimi, previše je to....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

petar kaže:
Pa po dimu se vidilo jel teško il nije, zašto bi potrošio 2l ulja, pa to je onda za staro željezo.

Ak je tak onda ok...

Neg, brzina niže ako ide, polako napravit će se, ja nebih pustio da onako dimi, previše je to....

Prije polugeneralke je doslovce curio na spoju zvona (za menom se na cesti vidio trag od ulja kad mu je bilo dosta svega), sad je stavljen neki speci semeringod mf-a i nema niti kapi!
Da velim, inače od 1. dana kad je stari dovezao traktor iz dučana, ne+ije to štimalo, rekli su nam - tvornička greška i tako do dan dans, punih 18. godina on POMALO radi kod nas, nije taj traktor nti silrao, niti šrotao, a da je več bi odavno bio na otpadu....oču reči da je motor nekako slab u odnosu na ostale 565-ice, il mi se čini, neznam niti sam!
On ide i vuče i dost je živ, al kad mu je teško onda koda je mrtav, i nema se tu što, pomalo radi s time što imaš!!
Probao sam malo i s 3. sporom orati, al je bilo presporo i zbog tvrde zemlje mi se brazda nije ama baš ništ sipala samo se ljepila ko kobacica i na mjestim a se vračala nazad, pa sam odgulio to i 1. nekao.
A čuj niti ja ne volim da traktor se tak muči, al nisam imao izbora i malo sam ga prišerafio, el ilo je i mjesta gdje je 1. išo bez špere i sa punim gasom koda ore med, a i bilo je gdje je dobrano gubio gas pod šperom, e tu je temp. rasla do 90, a čim krene pada na kojih 70, na uvratini ga pustim malo u leru da radi i skine nakon koju minutu temp. na 60 i udri dalje, u kileru je antifriz, novo ulje u motoru koje nema niti 20 h na sebi, sve je sigurno da se ne može ništa po motoru kobno desit, ako ste pogledali video do kraja vidjeli ste kad sam snimio motor da je potpuno suh, nit curi ulje, nit nafta, što je najbitnije!!!
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Petre, u potpunosti se slazem...

A Sanana, ljencino, nemam komentara da nisi htio ici po SAME da se to poore kak treba, kad vec treba tu njivu "poderat" po PS-u... Znam, IMT je ipak IMT, al brate misli, pa nije on svemoguc... Ne bude ti dugo trajo ak ga budes ovako forsiro...

Daj mi reci jel dobro vidim il zbilja imas dva "instrumenta" za tmeperaturu? Jedan je najvjerovatnije od rashladne tekucine, a od cega je drugi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Petre, u potpunosti se slazem...

A Sanana, ljencino, nemam komentara da nisi htio ici po SAME da se to poore kak treba, kad vec treba tu njivu "poderat" po PS-u... Znam, IMT je ipak IMT, al brate misli, pa nije on svemoguc... Ne bude ti dugo trajo ak ga budes ovako forsiro...

Daj mi reci jel dobro vidim il zbilja imas dva "instrumenta" za tmeperaturu? Jedan je najvjerovatnije od rashladne tekucine, a od cega je drugi?
Lijevi kojeg sam više snimao je od temp. tekučine u vodenoj pumpi, a ovaj drugi na desnoj strani je manometar za kompresor :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

A što ču, poslije mi bilo žao, bit če ovo za trajno sječanje i da se pokaže što imt može, odnosno ne može :!: :!: :!:

A bio sam malčice lijen, al dok ja odem u drugo selo po same-a, pa slinem poteznicu dolje, provjerim ulje, prikapčim onaj fop 2x14'', dođem doma, natočim nafte, pa tek onda ponovno na polje, pa poštelaj plug-ponovo, a reko za tih jedno jutro neka imt malo napravi, da je bilo 1 ha, onda druga stvar :!:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zbunila me obojana skala na manometru kompresora... Gdje god sam vidio, bilo je sam objelim oznaceno i to je to, a ne primjeti se crvena kazaljka, il sam zbilja slijep?!? Ili je jednostavno nemas...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Zbunila me obojana skala na manometru kompresora... Gdje god sam vidio, bilo je sam objelim oznaceno i to je to, a ne primjeti se crvena kazaljka, il sam zbilja slijep?!? Ili je jednostavno nemas...

E to sam čekao! Na svim imt traktorima koji imaju kompresor je onaj obični manometar sa bijelom i crvenom kazaljkom, znači pritisak u boci i crvena - otklon kočenja prikolice, ali ja imam neki drugačiji manometar koji ima samo jednu kazaljku i takav nisam nigdje još vidio :scratch :scratch :scratch
evo slikica, ja mislim da se sve vidi :!:
Obrisan neispravan link.
na obadva su IMT logotipovi, tak da vjerojatno da je original, al opet ko če ga znati :mrgreen:
Prebaci ovo ak oš u temu IMT, pa tam nastavimo da ne spamamo tu!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Taj ti je ona serija kao i kod stojadina kad nemaš mehanizma za dizanje stakla u vratima, dakle sfušana...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

petar kaže:
Taj ti je ona serija kao i kod stojadina kad nemaš mehanizma za dizanje stakla u vratima, dakle sfušana...

A čuj, radili su što su htjeli, a s obzirom da smo mi nekad dali za novi traktor 9000 DEM-a, a probaj danas za te novce nešto kupiti, još je to i dobro, on mene jako dobro služi samo ga ja i dosta šparam jer otkad je same došao, ne radi niti upola koliko je prije uz 560 radio :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Takav mjerač ima i naš 539 sam tamo ne služi za komprseor...
joj Šanana stvarno si bezobrazan..mmučiš jadnog 565 ko da mu je zadnje..ni kod mene ovaj s 2×14 tako ne dimi :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

A ne,ne, ti imaš manometar za pritisak ulja u motoru, a taj je malo drugačiji od ovog za kompresor :!:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pravac odlican, sve super, samo ti prve brazda puno hvata, pa ti oranje ne lici bas na nesto...

bas ovih dana ne ide oranje, koliko vidim... Svi nesto fusare...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Znam da ne vata, odnosno hvata mi previše.
Al to je zato kaj nemogu plug pomaknut više ulijevo na glavnoj osovini, pa onda kad je zemlja masnija i drži se u hrpi, onda i povuče prv brazdu i više hvata...nažalost
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh