• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek zašto ti ''biježi'' ta jedna brazda, čini mi se zadnja? Inače ok ti je oranje...
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

petar kaže:
Rajtek zašto ti ''biježi'' ta jedna brazda, čini mi se zadnja? Inače ok ti je oranje...

Ne pratis na satu...

Vec sam ga pitao zasto mu prva brazda bjezi i objasnio mi je da se radi o tome da plug nema stelanje po osovini, pa u teze ornoj zemlju plug voli pobjeci van i tako prva brazda hvata vise...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Joj, ma pratim, znam da je nešta bilo, ali puno toga bude pa....
Onda ok....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam malo orao, tj djed je otišao do podne orati jer sam ja imao neke obaveze oko poreza, bogec, nisam zel pluga kao što vidiš, bude možda koji drugi put, ak mi do tad ne kupimo novoga :D
Evo deda :!: :!:
Slika0186.jpg


Slika0191.jpg


Slika0192.jpg


A ja sam popodne mazao dalje :!: :!: :!:

Slika0193.jpg


Slika0194.jpg


Slika0195.jpg


Slika0197.jpg


Slika0198.jpg


Slika0199.jpg


Slika0200.jpg


Slika0202.jpg


oralo se je perfektno, 1 V (transportna) i na oko 1900-2000 okr, odnosno oko 10 kmh :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobro to djedu ide :D
Sam mi nije jasno čemu naprijed voziš priječku na polugama :?:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

a šannana pa daj kupite neki trobražnjak,s ovim rasipaš gorivo majku mu milu..u toj zemlji bi sama mogla vuć i 4 brazde od 12''.. ako ne i od 14''
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
Dobro to djedu ide :D
Sam mi nije jasno čemu naprijed voziš priječku na polugama :?:

a ide mu :D , čuj dugo mu je trebalo da se navikne s 560 na explorera :mrgreen: :mrgreen: ;) :D
a prečku vozim zato, eto zato kaj nebudu poluge prazne :lol: :lol: , kad sam ju več dobil, od prvoga dana je gore, nemam mi bolje zgleda z njom, a i sigurnije je, nek se nako proba napred zaleteti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , gazim cigane s tim, samo malo pustim i da vidiš, bolje nek ne izlaze pred mene s svojim šklopocijama :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:

abrkili kaže:
a šannana pa daj kupite neki trobražnjak,s ovim rasipaš gorivo majku mu milu..u toj zemlji bi sama mogla vuć i 4 brazde od 12''.. ako ne i od 14''

Bude, bude, bit će, ako bog da poslije gudovca proljetnog, idemo glet kaj ima, pa možda i nekaj zakaparimo, recimo ciljamo na vogel&not 950 3x12''-16'' - rešetkaste daske, bez predplužnjaka
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bolje skini poluge dolje i bude ti traktor krači 8)
Ili neki uteg naprijed :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
Bolje skini poluge dolje i bude ti traktor krači 8)
Ili neki uteg naprijed :D

Pregadno mi izgleda dok su dolje, mada sad budu trebale skoro svaki dan, krečem čim se još malo prosuši u zatvaranje brazde s duplim drljačama, ak vilice dovršim, budu često naprijed i tak, sve u svemu, ja mislim da nepedu dolje, bile jesu neko vrijeme dolje, pa smo ih stavili nazad i ostale su gore, a radim u uteg od male bačve, mislim da je 50 l, al još nisam našo osovinu koja bi mi pasala naprijed na poluge ;)
 
B

BAJA

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Fin stroj nema sta vogel bi mu cuco ko budali samar. :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

BAJA kaže:
Fin stroj nema sta vogel bi mu cuco ko budali samar. :mrgreen:

Dobar je, a da pasao bi mu, a bit će valjda, iskreno se nadam ;) ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA kaže:
Danas sam malo orao, tj djed je otišao do podne orati jer sam ja imao neke obaveze oko poreza, bogec, nisam zel pluga kao što vidiš, bude možda koji drugi put, ak mi do tad ne kupimo novoga :D

a ljepo sam ti reko da kad dođeš prikopčiš plug il ak nemreš sam da pričekaš mog starog, i starom sam reko da bi ti došao po plugove :!: a tebe nema :shock: i nema :shock:

ovakav plug ko moj vogel ti je idealno rješenje :D :D drugo ne moraš ni gledat, sam češ se vozit po polju bez opterečenja traktora, ko da ideš naprazno, ja sam sa vogelom prezadovoljan, ja sad još nisam oro jer vozim đubre

inače zemlja ti se sipa ko da si blizu mene :D ah taj pseudoglej :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
ŠANANA kaže:
Danas sam malo orao, tj djed je otišao do podne orati jer sam ja imao neke obaveze oko poreza, bogec, nisam zel pluga kao što vidiš, bude možda koji drugi put, ak mi do tad ne kupimo novoga :D

a ljepo sam ti reko da kad dođeš prikopčiš plug il ak nemreš sam da pričekaš mog starog, i starom sam reko da bi ti došao po plugove :!: a tebe nema :shock: i nema :shock:

ovakav plug ko moj vogel ti je idealno rješenje :D :D drugo ne moraš ni gledat, sam češ se vozit po polju bez opterečenja traktora, ko da ideš naprazno, ja sam sa vogelom prezadovoljan, ja sad još nisam oro jer vozim đubre

inače zemlja ti se sipa ko da si blizu mene :D ah taj pseudoglej :roll:

gle, da sam mogao krenut u 9 od kuče, bi ja došao, al morao sam ići neke stvari k knjigovođi riješit i tako da pola 12 sam zadangubio kod njega, a djed me zvao rano oko pol 10 da jel dolazim orat, reko sam mu nek on krene orat s tim plugom, pa eto tako smo cijeli dan s tim orali, pooral sam skoro pol od svega, sutr isto cijeli dan i za sad je to to, neznam neče mi se sutra dolazit po plug :scratch , ubiti jel si doma sutra :?: :?: neznam niti sam

nego ajd mi reči koliko sad košta vogel kakav je tvoj s pdv-om :?: :?: :?: :?: :?:

To što sam danas orao je malo pjeskovito pa se sipa, ali inače se sve dobro sipa, obrada je vrhunska milina :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA kaže:
nego ajd mi reči koliko sad košta vogel kakav je tvoj s pdv-om :?: :?: :?: :?: :?:

moj je došao 24000 sa pdv, sad je mislim skuplji, to moraš pitat, ja sam dogovorio sa leteranom na sajmu u gudovcu, i dva dana nakon sajma sam ga dobio, išao je pun kamion plugova, moj su istovarili kod jednog čovjeka u velikom grđevcu jer je i on uzeo isto a ima same explorera isto ko i ti, uglavnom ja sam zadovoljan
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepo se ore tu kod vas. Ja sam jučer mali i vodu zaoravao :) Slike kasnije da uhvatim vremena
@šanana Pa bržiji ti je u 5N nego 1V
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Lijepo se ore tu kod vas. Ja sam jučer mali i vodu zaoravao :) Slike kasnije da uhvatim vremena
@šanana Pa bržiji ti je u 5N nego 1V

Neznam u 5N mi se čini prebrzo, čak koda je malo traktoru teško, a u 1V je taman, jer je 4N presporo, idem sad dalje orat, pa imam baš neke pjeskovite još, budem probal u 5N, ionako ne idem preduboko, oko 20-23 cm!!!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

Šanana perfektno oranje,čestitam da bar ja imam kaj za orati se sam zoral :supz: :supz: :supz: :gitarist: :gitarist: :gitarist:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma vidim ja da Šanana špara svoga Samea,i sad se mu boji zakapčiti 3br da se ne bi razletev jer ipak nema drugi jači traktor :mrgreen: :mrgreen:
A plug mu se djeli šakom i kapom ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh