• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

ajd več 577 je 75 ks i to bi več moglo iti sa 2x16'', al ne preduboko, al 565 i 2x16'' ma to je nemoguće - mišin imposible :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA kaže:
ajd več 577 je 75 ks i to bi več moglo iti sa 2x16'', al ne preduboko, al 565 i 2x16'' ma to je nemoguće - mišin imposible :mrgreen:
577 je 70ks ;)
Nije za njega 2×16...jedino neki vogel koji se lako vuče..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA":gdjkfpqk]ajd več 577 je 75 ks i to bi več moglo iti sa 2x16'', al ne preduboko, al 565 i 2x16'' ma to je nemoguće - mišin imposible :mrgreen:
577 je 70ks ;)
Nije za njega 2×16...jedino neki vogel koji se lako vuče..[/quote:gdjkfpqk]

ajd sad, baš je 71 ks :mrgreen: , neje bitno kakv plug ak je 2x16'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
More i 72bit....
Bitno je jako kakav je plug 8)

dobo, ajd sad češ cijepidlačit tu :D :D :D :D da se olt vuče teže od v&n :mrgreen: , pak nečeš mu zakapčit neki jako veliki i teški plug 2x16'' koji ne može vuči, tražit češ čim bolje i ekonomičnije riješenje za svoj traktor, orao sam s 3x14'' V&N i orao sam sa 3x12'' olt (stara krama od pluga), i nije to isto, puno se lakše, ljepše i bolje i brže ore s V&N :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Baš sam na to mislio...
Vidiš i sam kaj sam ti htio reč...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

svi ste vidjeli mog zetora 4320 i dvobrazni 14 cola fužinar (inačica v&n) i masseya 4455 i trobrazni v&n na 14 cola, i sve ide ko sunce
tako da nemože nitko bacat statistiku kolko konja treba za koji plug , sve je to odprilike, a ovisi ne o plugu ne o traktoru več o zemlji jer ona radi otpor plugu i traktoru

kod mene bi išlo i na 16 cola trobrazni ( nema potrebe) i svi su vidjeli kako se zemlja sipa i fino ide na dobroj dubini

isto tako u mom kraju skoro svi imaju podosta velike plugove s obzirom kakve traktore imaju npr zekan 6245 il tak nekak ore sa 16 cola dvobraznim i to jebački duboko
i onaj mali fiat i štore dobro oru, tako da to sve ovisi o zemlji kakva je ona i to se razlikuje čak selo od sela a kamoli na velike udaljenosti

sasvim je druga priča o ugaženosti zemlje, oranju po mokrom, nedostatku organske tvari , mineralizaciji tla, oglejavanju, bla bla bla

tak da su malo rasprave oko toga šta ide a šta neide malo onak labave za različita područja, ok valja da se znaju neke prosječne vrijednosti

u susjednom selu je veliki massey serije 64 od 130ks i ore sa 4 braznim vogelom okretačem na 18 cola ko da se vozi naprazno
dok u nekom drugom kraju nebi ni pomako plug u zemlji

jel šanana el ti buš oro il nebuš :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

a budem oro, naravno, prošli smo tjedan kod deda izvozili gnoj i reko sam mu da mi posudiš plug da onda to sve skupa izorem, al malo je on takav (nebi on to), al lijepo mu velim, bar budeš videl kak se bude traktor ponašal sa 3x14'' V&N, a baš takav namjerava kupit, pa reko neg budeš 100% da je to pravi izbor, al još je ono bi-nebi, al vjerojatno če mi dat da dođem u pisanicu po pluga, ak se još da posudit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kako cujem da u tom kraju ne moras ni pitati, ak je plug u dvoristu, dodjes, kopcas, vozis kao da je tvoj...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Kako cujem da u tom kraju ne moras ni pitati, ak je plug u dvoristu, dodjes, kopcas, vozis kao da je tvoj...

Tako i ja za sjetvospremač, dobro, ne baš tako da dođem i kopčam da niko nezna, nego tata dođe u dvorište i pita "jel ti stroj doma" i tek onda ide kvačit i kad završi otkvači i još i kavu dobije :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Kako cujem da u tom kraju ne moras ni pitati, ak je plug u dvoristu, dodjes, kopcas, vozis kao da je tvoj...

pa tak nekak, sam dođeš i uzmeš, ja nemam pojma zadnjih tjedan dana gdje mi je prikolica, pa sam uzeo od susjeda za drva vozit
a uzeo sam mu i đubretarku i utovarivač za đubre, on nema pojma a nit se interesira

o pa pluga mi nije bilo u sezoni dva tjedna doma, pa kaj, sam sam ga našao jedno jutro u ogradi , opran, uglancan i eto :D

mi ne kompliciramo oko posuđivanja, niko nije nagal za posao
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Covjece boziji...

Nek se ovo procuje, doci ce ti neki "autsajder" zakopcati neki od prikljuceka i nikad ga vise vidjeti neces!

Ovako raditi ne valja, bez obzira sto se o prvim susjedima radi, treba nekog dogovora biti.


Posto je tema oranje, Sanana dodje po plug i uzme ti ga bez pitanje i odveze ga nekud. a ti se nameracio taj dan ici orati, kad klinac, pluga nema! i uhvati te kisa, netko s tvojim plugom svoje poorao a ti se slikaj, ori zetorom...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
Bobo kaže:
Kako cujem da u tom kraju ne moras ni pitati, ak je plug u dvoristu, dodjes, kopcas, vozis kao da je tvoj...

pa tak nekak, sam dođeš i uzmeš, ja nemam pojma zadnjih tjedan dana gdje mi je prikolica, pa sam uzeo od susjeda za drva vozit
a uzeo sam mu i đubretarku i utovarivač za đubre, on nema pojma a nit se interesira

o pa pluga mi nije bilo u sezoni dva tjedna doma, pa kaj, sam sam ga našao jedno jutro u ogradi , opran, uglancan i eto :D

mi ne kompliciramo oko posuđivanja, niko nije nagal za posao

hmmm...sve je super i lijepo dok ti ga dovezu lijepog i uglancanog :scratch ,ali kaj bude dok ti ga netko doveze potrganog :!: :!: :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mike kaže:
hmmm...sve je super i lijepo dok ti ga dovezu lijepog i uglancanog :scratch ,ali kaj bude dok ti ga netko doveze potrganog :!: :!: :?:

pa ipak nejde nitko u namjeri da ga strga jer zna da više nigdje nebude dobio ni jedan stroj, ako se zna da je namjerno potrgano
do sad nikad mi nitko nije ništ potrgano vratio, a i šta je to je ono tipa ošo ležaj na nekom stroju il tak nešt
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

neeee, shvaćam ja to da nitko nema ono baš namjeru potrgati,jasno,ali ružne se stvari znaju desiti,pogotovo dok delaš sa posuđenim strojem,govorim iz iskustva :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

da se mi vratimo na temu.. :)

isao sam danas pogledati s cime se frend zanima.

agrotron k100 i kuhn master 100

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

brzina je oko 8kmh. proklizavanja je bilo nesto malo,tako da je stvarna brzina nesto manja,ali ne puno..

Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobro oranje od obojice ;)
dođe mi želja da i ja zaorem 8)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh