• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
kak se more mučiti...gledel sam videle mali se ne muči niš
ja orem u 3. sporoj,ko kaže da se mora uvjek prvom brzom
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Kako je meni prije par godina rekao jedan . Tko je mario taj je poorao a sada ostli linci i pijanci.:icon_toilet::icon_axe:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
može povući, muči se.......kada počnem tako orati kao karlo, onda dignem plug i odem kući.......dođem drugi dan kada su bolji uvjeti, jer ovo nije posao.......

Tesko da ce biti bolji uvjeti do proljeca. A sad mi je prilika bila da orem kad imam vremena. Nisam ni ja fan takvog oranja ali kaj je tu je, tak je. I nije bilo tolko strasno kolko mislis da je. Bilo je proklizavanja ali u granicama normale. A dubina brazde izmedju 25 i 28 cm... Fergo ionako dublje od toga ne moze sa dvobraznim plugom.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Možda si trebal ostaviti pretplužnjake gore! slabo zaorava...

ili je ovo s desne strane druga parcela?

ma ovo z desne strane nije moje , da moj plug tak zaorava nebi opče nit pokušal orati ...nema šanse da bi ja tak mogel orati kaj bi sve bilo vani...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,sorry! nisam bas mogel procijeniti dal su to dvije zemlje,ili jedna. inace,i kod mene ima jedan pajdas df agrotrona 120 ks,i takav trobrazdni gassner,i isto je rekao da s pretpluznjacima nije tak dobro orao kak bez njih.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kako je meni prije par godina rekao jedan . Tko je mario taj je poorao a sada ostli linci i pijanci.:icon_toilet::icon_axe:

Pa ja nisam ni ljenčina ni pijanac pa nisam do ovog tjedna orao. Od kako radim poljoprivredu najbolja se pokazala brazda iz prvog mjeseca, treba samo znati odrediti trenutak ulaska u zemlju
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Trobrazni ravnjak. Jos bi mu ga zabio u zemlju posto ga ne moze ni dic.
Vrijedi samo za tina i njegovu masinu. Ti ipak imas pravu pilu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
pa slavonac je i napravljen za te manje traktore...netreba forsirat ahhaha :eek::
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ja svoje oranje završio , još uslužno i gotovo za ovu godinu ...
PC190758.jpg
[/URL]
http://s602.photobucket.com/user/matek_5140/media/NOVO/PC190759.jpg.html


ej gazda, dobro ti je ovo s utegima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja idem sutra (opet), jel to spada u kakvi grijeh ?
Pitam župnika ..oni samo govore da treba ić u crkvu ..ebate kad radit ako si stalno u crkvi .:konfjuzd:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ej gazda, dobro ti je ovo s utegima

a si ti to videl ...traktor se odmah preporodil , za brzinu više morem iti sad ...to je to , snaga maksimalno iskorištena
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja idem sutra (opet), jel to spada u kakvi grijeh ?
Pitam župnika ..oni samo govore da treba ić u crkvu ..ebate kad radit ako si stalno u crkvi .:konfjuzd:

Sutra nije nikakav svetek... Kam ideš? Ja delam sutra:icon_toilet:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja kad pogledam stvarno se sa ovim duplacima slabo ore isto imt 533,ako tko ima kakvu drugu pricu neka dokaze,pa bolje ja sa zetorom orem i brze sa 70ks solac pa to ide ode i ide nema muke itd dobro se zaorava,a orem sa slavoncem 12 coli... a vukao sam i 3 brazde bez muke...

stvarno ovi case traktori,fiat jon dere itd me nisu odusevili.... koristio sam ih,nemaju uopste prednost nad zetorom...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A o čem pak sad ti pričaš??

Uzmi dva traktora potpuno iste snage, mogu biti i potpuno isti modeli sa istim plugovima, samo nek jedan bude solac, a drugi duplak, e pa vidi onda koji bolje i brže vuče plug!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana po ravnom solac čak ima prednost bolje okretan manje troši ali moji karpati e to je druga priča .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ove priče o potrošnji ne priznam, siguran sam da prednja vuča ne troši gorivo, to bi bilo smešno :) Okretajnost ok, ali kod oranja je duplak uvjek u velikoj prednosti!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh